Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wycena domeny - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Wycena domeny (/Temat-Wycena-domeny-117239)

Strony: 1 2 3


RE: Wycena domeny - Hyuek - 10-07-2015 23:41

Jak myślicie ile gdzies dostanę za tą e-rotyka.pl?


RE: Wycena domeny - Haxite - 11-07-2015 07:17

Pomysł miałeś dobry ale wykonanie słabe.
Czym jest internetowa 'rotyka'?. Rozumiesz o co mi chodzi? Nie bez powodu domena była wolna i jak ktoś ci da 50 zł to będzie sukces.


RE: Wycena domeny - Hyuek - 20-07-2015 22:58

ponowne pytanie [dalej próbuje]
- nettobrutto.com.pl
- jakdojde.eu
- kvl.com.pl
- tryptyk.pl
- lenovopolska.com.pl
- treningczynimistrza.eu
- znajdzhotel.eu
znów ślepak ?:<


RE: Wycena domeny - Haxite - 21-07-2015 01:46

Możesz próbować wystawić na aukcję

jakdojde.eu
znajdzhotel.eu
lenovopolska.com.pl

Reszta nic nie warta. Cen nie podaje bo nie jestem w stanie określić ale na kokosy nie licz.


RE: Wycena domeny - Hyuek - 29-07-2015 21:01

Haxite, jakby twoim zdaniem mógł zareagować lenovo gdybym skontaktował się z nimi że mam taką domene na sprzedaż i czy są zainteresowani ?
Oczywiście kulturalnie i grzecznie Tongue, nie mam zamiaru i tak tam nic robić...


RE: Wycena domeny - Haxite - 29-07-2015 21:24

Ojej, dobrze że pytasz. Na śmierć zapomniałem o czymś takim jak "znak towarowy". Poszukasz w tym dziale to pisałem już użytkownikowi o znaku towarowym i konsekwencjach prawnych związanych z domena asicspolska.pl (jakoś tak).

Znaki towarowe lenovo: shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/plind/LenovoPortal/pl_PL/special-offers.workflow:ShowPromo?lc=0&LandingPage=/All/EMAT/Landing_pages/IndirectPromos/IdeaPad2

Reasumując: nie pisz, nie sprzedawaj, nie przedłużaj lenovopolska.com.pl!
Jeżeli w żaden sposób nie będziesz wykorzystał domeny to lajcik :-)

Widzę, że muszę napisać poradnik nt jakich domen nie rejestrować :-P


RE: Wycena domeny - Hyuek - 29-07-2015 21:55

Własnie dlatego odświeżyłem temat bo widzialem twój wpis w sprawie asicspolska.
Czy mimo wszystko nie jest to legalne? Owszem domena została zarejestrowana aczkolwiek nie oczernia w żaden sposób producenta, dodatkowo z tego co wyczytałem to domeny działaja na zasadzie kto pierwszy ten lepszy?
Lenovopolska [jednowyrazowa fraza] chyba nie podchodzi pod naruszenie znaku towarowego?


RE: Wycena domeny - lechoo - 29-07-2015 22:06

Poczytaj o cybersquotingu.
co do twoich domen to największą wg mnie szansę na sprzedaż ma domena tryptyk.pl jednak nie oczekiwalbym kwoty większej niż 100 pln.


RE: Wycena domeny - Haxite - 29-07-2015 23:40

Hyuek, mimo wszystko jest to nielegalne. Znak towarowy jest wtedy gdy masz nawiązanie do firmy.
Najlepszy przykład o tym co wspomniałeś to domena AP.pl - znajomo brzmi?
Jest mała afera bo APPLE żąda oddania mu właśnie domeny AP.pl gdyż nawiązuje do firmy Apple.
Tu jest problem gdyż obydwie firmy są w tej samej branży. Gdyby jedna firma była w innej, np. sprzedawała jabłka wtedy liczy się kwestia "kto pierwszy ten lepszy" niestety ale w obecnej sytuacji ap.pl jest w bardzo złej sytuacji gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo stracenia domeny bo działają na podobnej płaszczyźnie.
Apple doskonale zdaje sobie z tego sprawę i domenę chce dla siebie ze względów fonetycznych i podobnych z nazwy pisanej Ap.pl(e).
Tym bardziej z podobnych względów ta domena jest warta... kilkaset tysięcy złotych!

Lechoo, prawie dobrze! Powinieneś napisać "cybersquatting" bo twoje słowo "cybersquotingu" nie istnieje. Jeśli chodzi o domenę to będzie dobrze jeżeli w ogóle sprzeda bo wszystkie perełki z jednym słowem są już zajęte.


RE: Wycena domeny - Hyuek - 30-07-2015 06:36

Ap.pl ponoć dostało oferte od Apple na odkupienie domeny ale się nie zgodzili, więc przed postepowaniem sądowym były jakieś próby kupna.
Dzięki za informacje