Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ryczałt - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Ryczałt (/Temat-Ryczalt-117125)



Ryczałt - bodorek - 05-07-2015 11:49

Witajcie,
Jakiś czas temu odwiedziłem księgowego w celu rozliczenia zarobków z subów za rok 2014. Rozmawialiśmy o ryczałcie i Pan stwierdził, że bym musiał bodajże do końca stycznia/lutego/marca złożyć wniosek o to, co prawda nie pamiętam dokładnie, no ale tak czy siak na początku roku. Ostatnio natomiast gdzieś przeczytałem, że taki ryczałt mogę sobie zgłosić kiedy chce i od kolejnego miesiąca i okresu rozliczeniowego, będę rozliczał się na zasadach ryczałtowych. Jak to w końcu jest? Mogę teraz sobie to zgłosić i przejść na taką formę rozliczenia, czy faktycznie muszę czekać?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź Wink


RE: Ryczałt - domin_dz - 05-07-2015 11:50

Możesz kiedy chcesz zgłosić o ile nie miałeś dochodów w danym roku podatkowym.


RE: Ryczałt - bodorek - 05-07-2015 11:53

(05-07-2015 11:50)domin_dz napisał(a):  Możesz kiedy chcesz zgłosić o ile nie miałeś dochodów w danym roku podatkowym.

Jakichkolwiek dochodów, czy przekraczających te 3 tysiące z hakiem granicy?


RE: Ryczałt - twardy - 05-07-2015 12:26

(05-07-2015 11:53)bodorek napisał(a):  
(05-07-2015 11:50)domin_dz napisał(a):  Możesz kiedy chcesz zgłosić o ile nie miałeś dochodów w danym roku podatkowym.

Jakichkolwiek dochodów, czy przekraczających te 3 tysiące z hakiem granicy?

Dochodow, ktore podpadaja pod ryczalt.


RE: Ryczałt - domin_dz - 05-07-2015 12:27

Jakichkolwiek.