Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
Zarabiaj pieniądze na graniu w grę :) - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet (/Forum-Poradniki-dotyczace-Zarabiania-przez-Internet-279)
+--- Wątek:
Poradnik
Zarabiaj pieniądze na graniu w grę :) (/Temat-Zarabiaj-pieniadze-na-graniu-w-gre-116873)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Zarabiaj pieniądze na graniu w grę :) - wiezaawieza - 30-06-2015 11:00

Ile surków na 100pp się wymienia?


RE: Zarabiaj pieniądze na graniu w grę :) - Adriano42 - 30-06-2015 11:03

(30-06-2015 11:00)wiezaawieza napisał(a):  Ile surków na 100pp się wymienia?

To zależy od świata. Na jednym jest że 100 surki - 1PP, a na innym 1000 surki - 1PP. To wszystko zależy od tego jak długo już świat jest aktywny. Im wcześniej zaczniemy tym lepiej.


RE: Zarabiaj pieniądze na graniu w grę :) - banipunz - 30-06-2015 12:02

Btw. Gdzie można sprzedawać surowce?


RE: Zarabiaj pieniądze na graniu w grę :) - rejwus15 - 30-06-2015 12:06

(30-06-2015 12:02)banipunz napisał(a):  Btw. Gdzie można sprzedawać surowce?

Musisz wybudować rynek, następnie możesz handlować w nim surowcami.


RE: Zarabiaj pieniądze na graniu w grę :) - Adriano42 - 30-06-2015 12:07

(30-06-2015 12:02)banipunz napisał(a):  Btw. Gdzie można sprzedawać surowce?

Na rynku, na początku go nie masz, musisz wybudować Smile


RE: Zarabiaj pieniądze na graniu w grę :) - patryk006 - 03-07-2015 12:36

Jako że grałem trochę w plemiona to może powiem coś więcej, bo to nie będzie tak kolorowo jak przestawił autor poradnika:

Najpierw około tygodnia jest rozwój wioski do czasu osiągnięcia stajni (są aktualnie questy więc można iść za nimi, z tym że po osiągnięciu już podstaw ekonomii, quest chyba 8 tartak, 7 cegielnia, 4 ruda albo coś koło tego, lecimy w rozwój stajni 5 kuźnia, 5 ratusz, i potem stajnia na 2 poziom i lekka kawaleria, wasza od tej pory podstawowa jednostka do zbierania danin).

Następny tydzień produkujemy: lekką kawalerię i trochę zwiadu bo zawsze musi iść 1 zwiadowca razem z nimi, w międzyczasie dostaliśmy asystenta farmera z którego korzystamy, ustawiamy drużynę "A" jako 2 lk 1 zwiadowca na początek (dopóki wioski barbarzyńskie, szare, nie zaczynają budować muru), drużyna "B" jako 1 zwiadowca, łatwo jest zeskanować pobliskie szare wioski klikając na nią i potem w "B".

Aby przedłużyć sobie asystenta farmera polecam sprzedać już trochę surowców na targu, wybierając surowiec i punkty premium dostaniemy średnią na obecnym świecie za jaką się sprzedaje surowce.
W międzyczasie w samej wiosce skupiamy się na rozwoju:

- zagrody aby pomieścić wojsko (ja na św92 na którym obecnie farmię mam 1400p i ponad 6500 wojska w tym 1k kawalerii co jest bardzo dużo jak na taką wioskę).

- spichlerz - aby pomieścić nasze surowce

- rynek - aby wystawiać więcej ofert - nasi kupcy czasami przechodzą ładne parę godzin więc musimy mieć ich zapas aby sensownie sprzedawać

- trochę muru w międzyczasie - tak aby odstraszyć agresora.

Nie rozwijamy! kopalni surowców , naszym głównym źródłem surowców są nasi wojacy - dowód:
[Obrazek: uLtoDcR.png]

Czemu ich nie rozwijamy, dlatego aby nie być "miłym" kąskiem dla okolicznych graczy którzy chętnie zaczną nam je zabierać, jeżeli widzą wioskę mało punktów, zapewne parę razy będą was pierw skanować zwiadowcami, oczywiście skoro nasi są przeważnie ciągle w ruchu to nie obronimy się (musimy mieć mniej więcej 2 razy więcej zwiadowców aby odeprzeć wrogi atak). Przeciwnik wtedy zobaczy że macie wysoki mur, sporo wojska, zysk niewielki bo nie rozwijacie ekonomii - zapewne was zostawi. Jednak są uparci którzy będą atakować, nie przejmujcie się wycofajcie wojsko i starajcie się mieć jak najmniej surowców w spichlerzu albo się znudzi albo musicie rozwinąć trochę jednostek defensywnych w koszarach (pika/miecznik) i po prostu się mu przeciwstawić.

Tak mija nam drugi tydzień, mamy rozwinięte wojsko, podstawowe budynki które mamy, w międzyczasie polecam jeszcze spełnić wymagania warsztatu, koszt już niewielki w porównaniu do tego co zaczniecie zarabiać, a potrzebujemy niszczyć mury które już zaczynają stawiać pobliskie szare wioski aby efektywnie farmić.

Drugi tydzień mniej więcej surowce przeznaczałem w takich %:

25% budynki
25% handel
50% jednostki - ważne bo później zapunktuje dużo bardziej.


Później następne 2 tygodnie zaczynamy około:
50% handel
30-50% jednostki
0-20% budynki


http://pl.twstats.com/pl92/index.php?page=player&id=7456780&mode=history

tutaj rozwój mojej wioski od miesiąca, wyciągnąłem z niej około 500 pp w ten miesiąc, i raczej już nie wyciągnę za wiele, zaczął się okres w którym ci bardziej "leniwi" którzy właśnie kupują od was te surowce sami już zbudowali wystarczające wojsko albo rozwinęli kopalnie na tyle że sobie radzą, czasami jeszcze zdarza mi się coś sprzedać, ale aktualnie moje oferty stoją już ponad 24h i nikt nie kupił żadnych surowców, niestety gra wprowadza limit maksymalnie 1000 surowca za 1 pp więc nie mogę ja zaoferować więcej, a ludziom się już na tym etapie nie opłaca tego kupować.

Gdybym przeznaczał wszystko na handel zdobywałbym około 50pp dziennie ... ale zatrzymałbym się na tym etapie.
Ostatecznie można uznać że te 500pp wpadło w 2 tygodnie, ale nie jest to tak że 100pp robicie dziennie. Oczywiście można grać jednocześnie na paru światach. Gra nie wymaga faktycznie za dużo czasu, wymaga powiedzmy 5-10 min co parę godzin aby wysłać wojsko na nowo.


Jeszcze ważna część jak farmimy:

1. Musimy zaczynając od samego początku przynajmniej raz na początek wysłać 1 zwiadowcę na każdą szarą wioskę w okolicy (a tych będzie przybywać z czasem jak gracze przestają grać, to ich wioski zamieniają się na szare).

Mając konto premium chyba za osiągnięcie 500 punktów możemy łatwo to śledzić bo mamy znacznik topora który mówi że na tą wioskę idzie nasz rozkaz, szukamy wszystkich nieoznaczonych i ślemy rozkazem "B" 1 zwiadowcę.

2. Wysyłamy wojsko w małych partiach:, rozkaz "A" 2-5 lekkiej kawalerii , 1 zwiadowca.

Prawie zawsze takie wojska przynoszą po prostu tyle ile udźwignie, wysłanie 10 ataków po 2 lekkiej kawalerii prawie zawsze będzie skuteczniejsze niż 2 ataki po 10. Nawet jeśli macie skan danej wioski w asystencie i teoretycznie mówi że tam jest tyle surowców, że i 10 nie zbierze wszystkiego, to pamiętamy że inni gracze też mogli atakować tą wioskę i może być tam dużo mniej.

Mój plan, na początku dnia atakuję wszystko co mam w asystencie atakami "A", to mi daje świeże informacje o danej wiosce, później jak już wojsko obraca to wysyłam ataki "C" -> są to takie które asystent sam planuje na podstawie danych z ostatniego ataku i czasu który minął. W ataku "C" ustawiamy aby brał tylko lk, odznaczamy wszystkie inne jednostki.
W środku dnia znowu atakuję planem "A" lub wysyłam zwiadowców na wszystkie wioski od tyłu jeśli moja kawaleria jest w drodze.

3. Jak widzimy że wioska zbudowała mur to go niszczymy:
Najlepiej przygotować szablony: Plac -> szablony

1 mur:
  • 1 szary
  • 3 lk
  • 2 tarany

2 mur:
  • 1 szary
  • 5 lk
  • 4 tarany

3 mur:
  • 1 szary
  • 8 lk
  • 7 taranów

Wyliczone tak aby nie stracić jednostek i zniszczyć murek do 0, szybko możemy potem z takich szablonów skorzystać klikając na znacznik placu (ten ostatni), wybrać szablon po prawej i zatwierdzić.


Się rozpisałem, mam nadzieję że przydadzą się informacje, jakby były pytania mogę udzielić odpowiedzi Big Grin


RE: Zarabiaj pieniądze na graniu w grę :) - Adriano42 - 03-07-2015 13:17

Up, przydatne informacje szczególnie dla tych co dopiero zaczynają przygodę z grą Smile Reputek należyty przyznałem Smile


RE: Zarabiaj pieniądze na graniu w grę :) - Fricooo - 03-07-2015 13:34

Co do nagrody z zadania "1 rok z nami" to nie można ich ot tak sprzedać, ale wydaje mi się że jest na to sposób. Wystarczy, że za te PP kupimy surowce (po normalnej cenie), po czym te surowce sprzedamy, a PP do nas wrócą. Nie powinno być teraz problemu z wymianą (sprzedażą) z innym graczem Tongue


RE: Zarabiaj pieniądze na graniu w grę :) - Make it - 03-07-2015 13:49

Pamiętajcie że atakujac gracza w Plemionach 1
Powinniscie zaopatrzyć się w piechotę a nie tylko LK Wink
Jak ktoś grał tylko w TW2 to może się mocno zdziwić Smile

A i mam kilka kont z bonusowym PP , chce ktoś kupić ? Wymiana przez rynek np 100 PP za 100 surków
Po 2,5 zł za 100 pp sprzedam

Około 2500-3000 PP na stanie


RE: Zarabiaj pieniądze na graniu w grę :) - patryk006 - 03-07-2015 14:18

(03-07-2015 13:49)Make it napisał(a):  Pamiętajcie że atakujac gracza w Plemionach 1
Powinniscie zaopatrzyć się w piechotę a nie tylko LK Wink
Jak ktoś grał tylko w TW2 to może się mocno zdziwić Smile

A i mam kilka kont z bonusowym PP , chce ktoś kupić ? Wymiana przez rynek np 100 PP za 100 surków
Po 2,5 zł za 100 pp sprzedam

Około 2500-3000 PP na stanie

Raczej nie atakuje się graczy po to aby ich farmić, po 1. musisz wszystkich atakować "ręcznie" bo asystent farmieina ich nie uwzględnia, po 2. tracimy wojsko które potem trzeba odbudować, farmiąc sposobem parę lk + zwiadowca wszędzie mamy dużo lepszą farmę niż inni, z reguły odznaczenie 1 mln surowców wyfarmionych zdobywam około 2 tyg wcześniej niż osoby z mojej okolicy Big Grin