Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Avast i wirusy w kwarantannie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Avast i wirusy w kwarantannie (/Temat-Avast-i-wirusy-w-kwarantannie-116681)



Avast i wirusy w kwarantannie - aero2 - 26-06-2015 10:49

Witam.

Czy znalezione wirusy przez Avast, które są w kwarantannie, można usunąć i nie trafią one z powrotem do systemu?Wink


RE: Avast i wirusy w kwarantannie - Madroxx - 26-06-2015 10:55

Kwarantanna chroni, żeby się wirus nie uruchomił - jak użyjesz opcji "usuń" to to nie trafią do systemu Big Grin


RE: Avast i wirusy w kwarantannie - aero2 - 26-06-2015 11:00

Mam nadzieje jak usunę, to nie trafią do systemu.
Jeden z nich zablokował mi dostęp do internetu.
Tak to jest jak się nie używało żadnego antywirusa.


RE: Avast i wirusy w kwarantannie - Haxite - 26-06-2015 11:37

Kwarantanna ma za zadanie trzymać z dala szkodniki od systemu. Pliki w kwarantannie są bezużyteczne.
Możesz usuwać śmiało dzięki czemu pozbędziesz się ich z dysku.

Btw avast nawet nie stał przy dobrym antywirusie. Nazywać avasta antywirem to obelga dla programów z tej kategorii (^_-)


RE: Avast i wirusy w kwarantannie - Jaro070 - 26-06-2015 12:53

Cytat:Tak to jest jak się nie używało żadnego antywirusa.

Tak to jest, jak się piraci Jerk


RE: Avast i wirusy w kwarantannie - Madroxx - 26-06-2015 13:19

(26-06-2015 11:37)Haxite napisał(a):  Kwarantanna ma za zadanie trzymać z dala szkodniki od systemu. Pliki w kwarantannie są bezużyteczne.
Możesz usuwać śmiało dzięki czemu pozbędziesz się ich z dysku.

Btw avast nawet nie stał przy dobrym antywirusie. Nazywać avasta antywirem to obelga dla programów z tej kategorii (^_-)

Ale jest to dobra alternatywa dla tych, którzy nie mają albo nie chcą wydawać pieniędzy na płatne programy.


RE: Avast i wirusy w kwarantannie - Haxite - 26-06-2015 13:52

Jaro, pomówienia są karalne ;-) jeśli nie wiesz kto jakiego programu używa to nie pisz bzdur w internetach. Linux nie potrzebuje AV Jerk2

Madroxx, racja ale w przypadku avasta jest to czysty marketing.
Z dobrych darmowych wybrałbym wybrałbym AVG, 360 Total Security Essential, Comodo.

Do odpalania niebezpiecznych lub podejrzanych plików wystarczy sandboxie.
Dla paranoików system na maszynie wirtualnej :-)


RE: Avast i wirusy w kwarantannie - TeYroXOfficial - 26-06-2015 13:53

Możesz śmiało usuwać. Wirusa Avast też możesz beka
A tak serio, odinstaluj ten syf bo on sam.sobie też wirusy ściąga + niemiłosiernie lami system. Polecam MBAM (Malwarebytes AntiMalware), antywirus który każdy informatyk Ci poleci.
Ja od ponad 2 lat bez antywira i wirusów brak Wink


RE: Avast i wirusy w kwarantannie - niemrawy59 - 05-05-2016 13:26

Tak powinno być ale najlepsze skanowanie i usunięcie wirusów jest przez uruchomienie komputera najbardziej skuteczne, natomiast ja byłem korzystającym z avasta a jeszcze wcześniej z avg antywirusowego oprogramowania działał jak działał ale nie za dobrze jeszcze to długie skanowanie w avascie.
Te antywirusy mi tylko służyło po to jak wgram plik na pendrive to przed tym ze skanować czy wirusów nie ma a tak nie było sensu wolałem system przeinstalować. Natomiast teraz jestem korzystającym z zakupionego programu spy hunter i powiem wam ze nie narzekam usuwa wszystkie szkodliwe oprogramowania itp jestem z niego bardzo zadowolony.