Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Prawa autorskie - programy, wywiady - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Prawa autorskie - programy, wywiady (/Temat-Prawa-autorskie-programy-wywiady-116641)



Prawa autorskie - programy, wywiady - sojusznik - 25-06-2015 15:56

Jak wygląda sprawa wykorzystania materiałów, które były emitowane w TV np. TVN, TVP, Polsat. Chodzi mi o wiadomości, programy, do których zapraszani są gosście, wywiady itp. Jak to wygląda w przypadku wrzucenia całości do tuby oraz w przypadku fragmentów(prawo cytatu? forma edukacyjna?).


RE: Prawa autorskie - programy, wywiady - Haxite - 25-06-2015 16:08

Całość - musi być zgoda oficjalna najlepiej na papierze.
Urywki - Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, art 29 prawo cytatu.


RE: Prawa autorskie - programy, wywiady - sojusznik - 25-06-2015 16:40

Domyślam się, że zgoda osoby występującej w każdym z nich nie wystarczy? Musi być ta od TV ?


RE: Prawa autorskie - programy, wywiady - Haxite - 25-06-2015 17:36

Sorry, że tak sucho napisałem szybciej ale mobilnie byłem Smile

Nie musisz zbierać pozwoleń od osób, które występowały ale by upubliczniać całe materiały jakiejkolwiek stacji musisz mieć jej (stacji) zgodę na rozpowszechnianie. Tak jak szybciej wspomniałem by się później nikt nie wyparł najlepiej mieć wszystko na papierze, 2 kopie dla ciebie i stacji z podpisem twoim oraz osoby upoważnionej.
Jeżeli tylko urywki to musisz zapoznać się z artykułem 29 Prawa cytatu.

Od razu zaznaczam, że nie jestem prawnikiem. Jak mniemam w internetach padały podobne pytania.


RE: Prawa autorskie - programy, wywiady - sojusznik - 25-06-2015 19:42

Dzięki za szybką i rzeczową odpowiedź. Co do cytatu byłem w miarę zorientowany. Można zamknąć Smile


Prawa autorskie - programy, wywiady - nitram - 26-06-2015 09:19

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.