Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dylemat w sprawie wybrania kierunku studiów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Szkoła (/Forum-Szkola-307)
+---- Wątek: Dylemat w sprawie wybrania kierunku studiów (/Temat-Dylemat-w-sprawie-wybrania-kierunku-studiow-116586)

Strony: 1 2


Dylemat w sprawie wybrania kierunku studiów - cassos - 24-06-2015 17:53

Cześć, w tym roku ukończyłem technikum informatyczne i jestem na etapie wybrania kierunku studiów. Uczelnia do jakiej będę składał papiery to Uniwersytet Ekonomiczny w katowicach.

Bardzo kręci mnie inwestowanie, prowadzenie własnej działalności (jeszcze nie mam pomysłu czym by sie miała zajmować), troche interesowałem się giełdą.
Mam dylemat ponieważ ciekawi mnie kilka kierunków:

-ekonomia menedżerska : typowo teoretyczny kierunek http://www.ue.katowice.pl/kandydaci/oferta-edukacyjna/dodatki/kierunki-i-specjalnosci/ekonomia/ekonomia-menedzerska.html

-Przedsiębiorczość i Finanse: tutaj zajęcia podobno są prowadzone przez praktyków biznesu mających własne przedsiębiorstwa. Dużo praktycznej wiedzy itp...
Link

-zarządzanie przedsiębiorstwem: to jest specjalność na kierunku zarządzanie,
link

W grę wchodzi jeszcze informatyka, ale nie jestem przekonany czy to chcę robić w życiu...
Czy ktoś uczęszcza na tego typu kierunki? mógłby mi ewentualnie coś od siebie polecić. Chciałbym iść na kierunek gdzie zdobęde sporo praktycznej wiedzy, która rzeczywiście pozowli mi prowadzić opłacalny biznes w przyszłości. Prosze o wasze opinie, zostało jeszcze troche czasu na podjęcie decyzji, może akurat, któraś opinia okaże się decydująca Smile
Z góry dziękuje za odpowiedzi


RE: Dylemat w sprawie wybrania kierunku studiów - rozi1910 - 19-08-2015 09:36

Jeśli ogarniasz informatykę to idź w tym kierunku! Teraz firmy z dosłownie każdej dziedziny zatrudniają informatyków. W samej Łodzi i Krakowie jedna z firm (bodajże Ericpol) oferuje studentom 150 płatnych staży - a właściwie oferowałą bo to chyba było na wakacje Lol w pazdzierniku rozpoczynam IV rok studiów na politechnice, bywam na targach pracy i mniej wiecej sie orientuje w temacie ofert dla absolwentów i muszę Ci powiedzieć, że zdecydowana większość jest dla absolwentów informatyki. Oczywiście jest różnica na na jakim wydziale rozpoczniesz studia itd, na podstawie Politechniki Łódzkiej powiem Ci, że jest różnica czy wybierzesz wydział elektroniczny czy ftims. Jeśli ogarniasz informatyke to idź w tą stronę, może ci się spodoba, a może się przydać jeśli będziesz zajmował się zarabianiem w sieci.


RE: Dylemat w sprawie wybrania kierunku studiów - Sznurek11 - 19-08-2015 10:26

Ja również polecam informatykę, w następnym roku też się na nią wybieram Smile


RE: Dylemat w sprawie wybrania kierunku studiów - Scoobyx - 19-08-2015 10:49

Jeśli informatyka to polecam programowanie. W Krakowie w tym momencie brakuje około 4000 programistów. Zatrudniają nawet tych, co nie są jeszcze doświadczeni, ale potrafią napisać coś prostego. Na rękę możecie dostać od strzała ~4000 zł, jako junior. Seniorzy zarabiają pewnie 2x tyle jak nie więcej. Tak więc programowanie to na prawdę krok w dobrą stronę. Nie każdy jednak potrafi to ogarnąć, także nie myślcie, że jest to łatwe. Rozchwytywane języki to C#, Java.


RE: Dylemat w sprawie wybrania kierunku studiów - frozenek - 14-10-2015 08:43

europeistyka - za niedlugo bedzie tyle imigrantów ze potrzebni beda znawcy kultury


RE: Dylemat w sprawie wybrania kierunku studiów - Pavvel - 22-10-2015 16:29

Jeśli Cię kręci to idź na Zarządzanie i nie słuchaj się ludzi, którzy wiedza lepiej, ze nic po tym nie ma. Guzik prawda, lepiej jak oni studiowac coś na sile


RE: Dylemat w sprawie wybrania kierunku studiów - motan - 30-10-2015 11:39

ja jestem na odnawialnych zrodlach energii i ogolnie polecam, ciekawy kierunek itd i przedewszystkim kierunek z przyszloscia... Big Grin jedyny - ze z tego co wiem to w 3 miastach jest ten kierunek szczecin wroclaw i chyba poznan, ale mozliwe we w tym roku pootwierali nowe Tongue


RE: Dylemat w sprawie wybrania kierunku studiów - Stalker - 07-12-2015 19:51

Polecam Informatyke


RE: Dylemat w sprawie wybrania kierunku studiów - Damkofr - 07-12-2015 20:05

(22-10-2015 16:29)Pavvel napisał(a):  Jeśli Cię kręci to idź na Zarządzanie i nie słuchaj się ludzi, którzy wiedza lepiej, ze nic po tym nie ma. Guzik prawda, lepiej jak oni studiowac coś na sile
Przestań jeśli dostaniesz miej więcej prace w tym kierunku po studiach to znaczy że po technikum też byś ja dostał. We własnym biznesie może się przydać ale więcej już się nauczysz czytając książki. Informatyka jak najbardziej. Mój znajomy programuje jakieś sterowniki do maszyn i nie narzeka 3K dostał na początek teraz zarabia 5K wcale dużego stażu nie ma ale w sumie to już ogarnia to bardzo dobrze.


RE: Dylemat w sprawie wybrania kierunku studiów - milosz998 - 07-12-2015 21:02

Zapraszam na UE Big Grin

Poobijasz się, papierek będzie, wartość i tak zerowa.