Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zagrożenie tuż za polską granicą. Kaliningrad najbardziej uzbrojonym miejscem Europy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Zagrożenie tuż za polską granicą. Kaliningrad najbardziej uzbrojonym miejscem Europy (/Temat-Zagrozenie-tuz-za-polska-granica-Kaliningrad-najbardziej-uzbrojonym-miejscem-Europy-116569)



Zagrożenie tuż za polską granicą. Kaliningrad najbardziej uzbrojonym miejscem Europy - MaLiN - 24-06-2015 13:12

W anonimowej rozmowie z dziennikarzami Radia Wolna Europa wysoki rangą przedstawiciel NATO potwierdził, że w ostatnim czasie graniczący z Polską obwód kaliningradzki stał się jednym z najbardziej zmilitaryzowanych i uzbrojonych obszarów w Europie – czytamy w najnowszym numerze „Gazety Polskiej Codziennie”.

W ciągu kilku ostatnich dni sam prezydent Rosji Władimir Putin przedstawiał obwód kaliningradzki jako miejsce szczególne w kontekście obrony rosyjskich interesów przed działaniem państw Zachodu. To właśnie tam w trybie przyspieszonym, czyli do końca 2015, a nie 2018 r., jak wcześniej informował rosyjski resort obrony, umieszczone będą na stałe rakiety balistyczne typu Iskander. Są one zdolne do przenoszenia głowic atomowych, swoim zasięgiem zaś obejmują obszar nawet do 500 km. Wcześniej takie systemy rakietowe pojawiały się tam podczas ćwiczeń wojskowych, które odbyły się w grudniu ubiegłego roku i marcu tego roku.

http://niezalezna.pl/68300-zagrozenie-tuz-za-polska-granica-kaliningrad-najbardziej-uzbrojonym-miejscem-europy


RE: Zagrożenie tuż za polską granicą. Kaliningrad najbardziej uzbrojonym miejscem Europy - domin_dz - 24-06-2015 13:30

Denerwuje mnie to naprężanie muskułów obu mocarstw atomowych. Chcą wojny? Niech któraś ze stron ją wypowie! Niech nie trzymają w napięciu ludzi tylko oznajmią o co im tak na prawdę chodzi.


RE: Zagrożenie tuż za polską granicą. Kaliningrad najbardziej uzbrojonym miejscem Europy - Styler - 24-06-2015 13:42

Nie masz pojęcia jak ogromne byłby tego skutki skoro mówisz "Niech któraś ze stron ją wypowie!".


RE: Zagrożenie tuż za polską granicą. Kaliningrad najbardziej uzbrojonym miejscem Europy - domin_dz - 24-06-2015 14:07

Wiem jakie by były skutki ale takie wymachiwanie szabelką jest dziecinne.


RE: Zagrożenie tuż za polską granicą. Kaliningrad najbardziej uzbrojonym miejscem Europy - Mafesto - 24-06-2015 14:32

(24-06-2015 13:30)domin_dz napisał(a):  Denerwuje mnie to naprężanie muskułów obu mocarstw atomowych. Chcą wojny? Niech któraś ze stron ją wypowie! Niech nie trzymają w napięciu ludzi tylko oznajmią o co im tak na prawdę chodzi.
Nie zrobią tego, mogę się założyć, że nastąpią prowokacje. Tak naprawdę nie wiadomo z której strony bo media to potężne narzędzie manipulacji. Wg. mnie to Stany zrobią pierwszy krok, bo kto jak nie oni lubią biznes wojenny, Syria itp.

@[domin_dz]
Myślę, że żadna ze stron tak naprawdę do końca nie wie jaką technologię ma oponent i kogo może mieć po swojej stronie w razie W (w tym wypadku nabiera podwójnego znaczenia Big Grin)


RE: Zagrożenie tuż za polską granicą. Kaliningrad najbardziej uzbrojonym miejscem Europy - Max998 - 24-06-2015 22:24

Zrozumieć ruskich - to niepojęte..
Raz słyszymy, że Putin na spokojnie rozmawia z innymi przedstawicielami Państw a za chwilę słyszymy, że Rosja nie będzie tolerować prowokacji i pręży mięśnie..

Pytam KTO ich tak prowokuje skoro nikomu tak jak im nie zależy na wojnie..
Tego się po prostu nie da słuchać ani pisać..


RE: Zagrożenie tuż za polską granicą. Kaliningrad najbardziej uzbrojonym miejscem Europy - Mafesto - 25-06-2015 11:03

@[Max998] Więc uważasz, że USA to taki pokojowy bohater broniący słabszych?
A co do prowokacji - wyobraź sobie, że jesteś jedną ze stron i chcesz rozmawiać, ustalacie jakieś warunki, Ty ich przestrzegasz ale druga strona nie. Media drugiej strony mówią, że to Ty jesteś winny. Jakbyś zareagował?
Inna sprawa, że tak naprawdę każdy mógł spreparować prowokację. To co słyszysz ma kreować Twój pogląd? Czy może Twój niezawisły rozum?

Wojna jest nieunikniona, to jest fakt. Dobrą stroną jest to, że ten kto przeżyje będzie mógł odbudować Polskę, zakładając, że nadal będzie istnieć. Odbudować, naprawić Polskę, która naprawdę będzie niepodległa. Nie taką, która kojarzona jest z mokrym odbytem i gównem na ustach.


RE: Zagrożenie tuż za polską granicą. Kaliningrad najbardziej uzbrojonym miejscem Europy - Max998 - 25-06-2015 13:07

A czy ja gdzieś napisałem, że jestem zwolennikiem USA?
Rosja kłamie i tyle w temacie, dziękuję dobranoc.