Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczanie się z Adsense a bezrobocie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczanie się z Adsense a bezrobocie (/Temat-Rozliczanie-sie-z-Adsense-a-bezrobocie-116544)

Strony: 1 2


Rozliczanie się z Adsense a bezrobocie - DreamCh - 24-06-2015 09:15

Witajcie,

Prosiłbym o poradę czy mogę mieć jakieś konsekwencje z tego tytułu, że złożyłem zeznanie podatkowe 20 czerwca a jestem zarejestrowany w bezrobociu. Chciałem się wyrejestrować ale dostałem świetną propozycję pracy, byłem na rozmowie i końcem tego tygodnia mam jechać na rozmowę z właścicielem firmy i na testy psychologiczne i raczej będę zatrudniony. Moja księgowa powiedziała, że lepiej jak będę miał pracę bo wtedy pójdą mniejsze podatki (Internet nie będzie głównym źródłem utrzymania).

Tylko boje się, że jak jestem zarejestrowany w bezrobociu to mogę mieć z tego tytułu jakieś przykre konsekwencje. A zatrudnienie muszę załatwić poprzez bezrobocie.

Mam teraz cholerny mętlik w głowie. Właściwie to nie chcę pracować bo zarabiam wystarczająco dużo przez internet, na pewno nie zarobię tyle w pracy na etacie i chcę to rozwijać. Lecz z drugiej strony fajnie było by spróbować jak to wszystko wygląda.

Tylko tak jak mówię problem mam z tym bezrobociem.

Jakaś porada? ;\


RE: Rozliczanie się z Adsense a bezrobocie - twardy - 24-06-2015 10:30

Z tego co rozumiem ten artykul: http://www.infor.pl/prawo/bezrobotny/zasilek-dla-bezrobotnych/289612,Czy-bezrobotny-moze-dorabiac-do-zasilku-dla-bezrobotnych.html

Jesli zarabiasz miesiecznie wiecej niz polowa z 1750 to mozesz miec problemy, pewnie dosc powazne.


RE: Rozliczanie się z Adsense a bezrobocie - DreamCh - 24-06-2015 12:10

Właśnie wróciłem z bezrobocia i się wyrejestrowałem. Wypłatę otrzymałem 22 maja, lecz zapłacić podatek byłem dopiero 19 czerwca. Czy pomimo wyrejestrowania się może na mnie ciążyć jakaś odpowiedzialność? Czy urząd skarbowy ma jakieś połączenie z bezrobociem?


RE: Rozliczanie się z Adsense a bezrobocie - Verb22 - 24-06-2015 17:24

(24-06-2015 09:15)DreamCh napisał(a):  Witajcie,

Prosiłbym o poradę czy mogę mieć jakieś konsekwencje z tego tytułu, że złożyłem zeznanie podatkowe 20 czerwca a jestem zarejestrowany w bezrobociu. Chciałem się wyrejestrować ale dostałem świetną propozycję pracy, byłem na rozmowie i końcem tego tygodnia mam jechać na rozmowę z właścicielem firmy i na testy psychologiczne i raczej będę zatrudniony. Moja księgowa powiedziała, że lepiej jak będę miał pracę bo wtedy pójdą mniejsze podatki (Internet nie będzie głównym źródłem utrzymania).

Tylko boje się, że jak jestem zarejestrowany w bezrobociu to mogę mieć z tego tytułu jakieś przykre konsekwencje. A zatrudnienie muszę załatwić poprzez bezrobocie.

Mam teraz cholerny mętlik w głowie. Właściwie to nie chcę pracować bo zarabiam wystarczająco dużo przez internet, na pewno nie zarobię tyle w pracy na etacie i chcę to rozwijać. Lecz z drugiej strony fajnie było by spróbować jak to wszystko wygląda.

Tylko tak jak mówię problem mam z tym bezrobociem.

Jakaś porada? ;\


Jestem w podobnej sytuacji, też zarabiam przez neta i jestem na bezrobociu, tyle że nie pobieram zasiłków, tylko ubezpieczenie. Podobno ubezpieczenie nalezy się konstytucyjnie, i ma to być odzielone od bezrobocia, ale cóż, chcialbym wiedzieć jaka maxymalna kara mi grozi jeśli nie pinformuje bezrobocia o dochodach? W dodatku dochody te nie są ani na umowę o dzielo, o prace, dziłalność gospodarcza tylko coś w stylu ppa/programy partnerskie/ppc ETC więc nie mogę być ubezpieczony bo dochody są zagraniczne.


RE: Rozliczanie się z Adsense a bezrobocie - rachman - 24-06-2015 23:14

Cytat:Podobno ubezpieczenie nalezy się konstytucyjnie...
Taaa może w Twoim kraju bo ja żyję w Polsce i jeśli chcę być ubezpieczony bez rejestrowania się w UP musiałbym płacić 400 zł około miesięcznie jeśli pamiętam by być ubezpieczonym nie pracujac gdzieś na umowę z ubezpieczeniem facepalm No chyba że w tej kwestii też w żywe oczy ruchaja naród w biały dzień lekceważac konstytucję. Nie sprawdzałem bo mam ja gdzieś skoro i tak nikt jej nie przestrzega to można ja po prostu wyrzucić niestety. Puste zapisy i tyle.

Jak to oddziela od bezrobocia to raczej zrobia na niekorzyść że mniejsza grupa społeczna z tego skorzysta.


RE: Rozliczanie się z Adsense a bezrobocie - szykiryki - 25-06-2015 05:35

Jak osiągasz dochody (link twardego) możesz wykupić dobrowolne ubezpieczenie w NFZ, tak jak pisał rachman ok. 400 zł/msc (kwota zmienia się co kwartał).
Legalnie, posiadając status bezrobotnego, nie powinnes osiagać dochodów (nawet jesli nie pobierasz zasiłków).
Praktycznie, wiele osób pracuje na czarno (nie rozlicza tej kasy w US), dostaje kasę do ręki (nie przechodzi przez konta bankowe) i jest zarejestrowanym w UP dla ubezpieczenia właśnie. Więc jak masz ochotę możesz dołączyć do sporego grona tych kombinatorów Smile. Jak złapią to kara i tyle.

@[Verb22]Nie słyszałam nic o oddzieleniu ubezpieczenia od bezrobocia- możesz podać jakieś zapisy? To chyba dopiero jakaś niepewna przyszłość...


RE: Rozliczanie się z Adsense a bezrobocie - djram - 25-06-2015 06:00

Podejrzewam, że kilka milionów ludzi jest zarejestrowanych jako bezrobotny, chodzi podpisuje się, odrzuca oferty pracy a dobrych pare lat pracuje juz. Jeśli nie zarabiasz dużych sum tylko jakieś drobne ewentualnie te 1500 zł to nie masz się czym przejmować. Te wszystkie posły-osły i całe państwo wie, że ludzie rejestrują się tylko po to żeby mieć ubezpieczenie. Państwo na to spogląda przychylną ręką.


RE: Rozliczanie się z Adsense a bezrobocie - twardy - 25-06-2015 10:35

(25-06-2015 06:00)djram napisał(a):  Podejrzewam, że kilka milionów ludzi jest zarejestrowanych jako bezrobotny, chodzi podpisuje się, odrzuca oferty pracy a dobrych pare lat pracuje juz. Jeśli nie zarabiasz dużych sum tylko jakieś drobne ewentualnie te 1500 zł to nie masz się czym przejmować. Te wszystkie posły-osły i całe państwo wie, że ludzie rejestrują się tylko po to żeby mieć ubezpieczenie. Państwo na to spogląda przychylną ręką.

1) Z tego co napisal to pewnie wiecej niz polowa z 1750zl.
2) Rozliczyl sie z tego.

Wiec raczej ma sie czym przejmowac.


RE: Rozliczanie się z Adsense a bezrobocie - Verb22 - 25-06-2015 11:17

(25-06-2015 06:00)djram napisał(a):  Podejrzewam, że kilka milionów ludzi jest zarejestrowanych jako bezrobotny, chodzi podpisuje się, odrzuca oferty pracy a dobrych pare lat pracuje juz. Jeśli nie zarabiasz dużych sum tylko jakieś drobne ewentualnie te 1500 zł to nie masz się czym przejmować. Te wszystkie posły-osły i całe państwo wie, że ludzie rejestrują się tylko po to żeby mieć ubezpieczenie. Państwo na to spogląda przychylną ręką.


No właśnie, to nie są drobne sumy. Czytalem maksymalna grzywna out z bezrobocia na 120 dni i 5000 pln kary, stać mnie na to, ale mam nadzieje że się ulitują, bo oczywiście podatek odporwadze wraz z interpretacją indywidualną.


RE: Rozliczanie się z Adsense a bezrobocie - Stejk - 25-06-2015 13:54

Napisz jak zarabiasz to powiemy Ci jak sie z tego rozliczyć żeby nie było problemu.