Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie osoby niepełnioletniej - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczenie osoby niepełnioletniej (/Temat-Rozliczenie-osoby-niepelnioletniej-115821)



Rozliczenie osoby niepełnioletniej - yellowtky - 12-06-2015 08:09

Witam.
Jestem osobą niepełnoletnią i zacząłem gromadzić coraz większe ilości wartościowych przedmiotów na platformie Steam i chciałbym je sprzedać. Wszystko jest spoko, ale jak to zrobić. Jak wyglądało by to przy użyciu Allegro albo Paypala? Rodzice musieli by rozliczyć się na początku nowego roku za moje dochody. Jak to zrobić? Tzn. jak wygląda ta procedura. Można zrobić wszystko normalnie pomimo niepełnoletności? Pod jakie zarobki się to podciąga? Co w przypadku gdy przekroczę kwotę wolną od podatku. W tym przypadku po prostu tylko zostanie pobrany podatek czy trzeba będzie robić jakieś inne rzeczy? Gdzieś czytałem, że nawet założenie działalności gospodarczej, w innym, że nie. Dochody na przestrzeni miesięcy będą raczej nieregularne.


RE: Rozliczenie osoby niepełnioletniej - rachman - 17-06-2015 02:51

Wystarczy że kilka razy w roku coś sprzedasz i fiskus może to podciągnąć pod DG. Wg mnie prawie na bank tak postąpi. Spytaj w swoim US to oni zdecydują ale to raczej formalność...


RE: Rozliczenie osoby niepełnioletniej - MarcinWojas - 09-07-2015 17:50

Idz do urzędu skarbowego i zapytaj tylko że i tak to co powie ci babka w okienku to jej prywatna opinia i potem możesz za to gorzko zapłacić. Jedyna możliwość to wysłać indywidualne zapytanie przedstawiając swoją sytuację z prośba o interpretację.