Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sytuacja na Dolnym Śląsku - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Sytuacja na Dolnym Śląsku (/Temat-Sytuacja-na-Dolnym-Slasku-11573)



Sytuacja na Dolnym Śląsku - Parada - 08-08-2010 18:12

Pewnie słyszeliście na TVN24, że Dolny Śląsk ucierpiał przez powodzie. Najbardziej ucierpiała Bogatynia, a mieszkam od niej może z 40 km od niej. Zgorzelec (Moje miasto) też zostało zalane, ale jak dla mnie w porównywaniu do Bogatyni bardzo mały obszar został zalany. Byłem dzisiaj zobaczyć na własne oczy tą wodę i trzeba przyznać, że fala która musiała przepłynąć do Zgorzelca była duża... Co sądzicie o tym wydarzeniu, bo mi tylko, że najbardziej jest szkoda mieszkańców Bogatyni.


RE: Sytuacja na Dolnym Śląsku - Royside - 08-08-2010 19:04

Nie rozumiem , nie budują tam zbiorników retencyjnych ?


RE: Sytuacja na Dolnym Śląsku - MeTonaTOR - 08-08-2010 21:46

Takim co jest blisko woda, to trzeba wiecej pomocy, niech zrobia cos anty-xxxxx i juz


RE: Sytuacja na Dolnym Śląsku - MotorniczyTramwaju - 08-08-2010 22:03

Ta woda ostro niszczy. Ale jak patrzyłem na zdjęcia to muszę przyznać, że te tamy to jakieś ciemne istoty robią. Zamiast betonowych podpór to tam PIACH :O co to ma być?

Ok. 18 oglądałem TVN24 to prezenter mówił, że przyjechali strażacy, rozejrzeli się, postawili kilka podpór i pojechali...

Najbardziej szkoda ludzi, wiadomo, trochę kasy na to poszło, a ile siły własnych rąk...
Coraz większe opady są przyczyną. Wcześniej takich nie było, więc inaczej budowano sieci kanalizacyjne. Nawet kraje skandynawskie dopiero teraz zaczynają je przebudowywać, ponieważ nawet tam nie wytrzymują :O


RE: Sytuacja na Dolnym Śląsku - Daminn - 08-08-2010 22:22

Brak słów na to co się dzieje. Na dodatek NIC nie robią aby zapobiegać. Żadnych wałów, zbiorników NIC -.-


RE: Sytuacja na Dolnym Śląsku - adik0070 - 09-08-2010 15:28

Właśnie zaczęli robić porządne wały - wiem bo mój tata to robi Tongue

W miejscowości Świniary odbudowują już wał - wbijają 9metrową stalową sciankę w wał i do tego napinacze, woda nie ma szans. Oby więcej takich wałów..