Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie na zdjęciach - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Zarabianie na zdjęciach (/Temat-Zarabianie-na-zdjeciach-114989)



Zarabianie na zdjęciach - Refus - 31-05-2015 00:52

Cześć, próbowaliście zarabiać na sprzedaży zdjęć w bankach zdjęć? Jakie mogą być z tego zyski? Zakupiłem wyzwalacz migawki (Nero Trigger) i myślę, że niektóre zdjęcia są naprawdę warte tego, żeby je gdzieś wystawić, bo nie spodziewałem się aż takiego efektu Tongue. Dodam, że nie jestem profesjonalnym fotografem. Wszystko jest kwestią pomysłu Smile.


RE: Zarabianie na zdjęciach - verona - 31-05-2015 01:17

Zależy od grooooma czynników. Postaram się wymienić tylko niektóre z nich..

Chyba największy problem jest w konkurencji. Branża ta ma wiele lat, i banki pękają w szwach. Trzeba robić zdjęcia oryginalne by móc coś na nim zarobić, ale im jakieś jest bardziej nietypowe tym mniej będzie potencjalnych chętnych, a jeżeli będzie mało oryginalne to nie przebijemy się przez konkurencje. Trzeba wbić się gdzieś pomiędzy, co nie jest łatwe.

Dochodzi oczywista kwestia samej jakości zdjęć. Aparat to tylko narzędzie, i tak samo nie wystarczy mieć drogiej patelni by umieć ugotować smaczne danie. Jeżeli mamy dobre oświetlenie, aparat i poprawne ustawienia to samo "pstryknięcie" zdjęcia nie wystarczy, bo dochodzi jeszcze obróbka, a często nawet kilkoma narzędziami.

Kolejna sprawa to pozycjonowanie, i tu podobnie jak ze stronami internetowymi, nie ugramy niczego jeżeli jesteśmy w wynikach wyszukiwania na 5 stronie, bo to topka będzie miała największe branie. A by znaleźć się na górze to trzeba dobrać dobre słowa kluczowe, oraz po prostu mieć branie co daje błędne koło (popularniejsze = wyżej). Bycie ekskluzywnym fotografem dla banku też często ma znaczenie w pozycji.

I właśnie co do ekskluzywności, to tutaj też trzeba znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie. Niektórzy wrzucają na każdy możliwy bank, niektórzy mają kilka wybranych, a inni pstrykają tylko dla jednego. Nie da się jasno określić co się bardziej opłaca, i trzeba do tego dojść testując na swoim przykładzie. Oczywiście im więcej serwisów tym więcej pracy z wrzucaniem.

Podsumowując co do zysków, to nie ma sensu o tym mówić, bo tak jak w każdej innej dziedzinie - każdy zarabia inne kwoty na tym samym. Są osoby które na FireSub na subach zarabiają kilka zł dziennie, a są takie co zarabiają w dobę po kilka/kilkanaście tysięcy zł. Ogólnie radzę podchodzić do tego z ostrożnością i ograniczonymi oczekiwaniami, bo łatwo można się przeliczyć.