Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Leadmore a prawo - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: LeadMore (/Forum-LeadMore-396)
+---- Wątek: Leadmore a prawo (/Temat-Leadmore-a-prawo-114957)

Strony: 1 2 3 4


Leadmore a prawo - badi1992 - 30-05-2015 13:30

Witam,

Tak ostatnio sobie pozarabiałem trochę na Leadmore ale od paru dni zastanawiam się czy to wszystko jest zgodne z prawem.

Spójrzcie na to:

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Jeżeli coś komuś oferuje ale w międzyczasie daje formularz do pobrania ukryty pod "programem pobieranie" z leadmore to czy nie łamię w ten sposób prawa? Oczywiście nie pisze, że za darmo czy coś takiego, a osoba po podaniu musi zaakceptować regulamin w którym jak wiecie jest wszystko napisane.
Powiem więcej, Po podaniu numeru telefonu i zakupieniu subskrypcji ten formularz się nawet pobiera.

I tak się jeszcze dopytam, a czy te wszystkie streamy ksw i doładowania również tyczą się tego paragrafu czy prawo tego nie obejmuje ze względu na "regulamin"

Może ktoś to wszystko wyjaśnić? Bardzo bym prosił Smile

Miłego dnia pozdrawiam.


RE: Leadmore a prawo - nicooo - 30-05-2015 13:35

Jeżeli coś było by nie zgodne z prawem , to nie mógłbyś promować danej usługi/konkursu.


RE: Leadmore a prawo - badi1992 - 30-05-2015 13:45

No dobra ale leadmore kasuje takie "reklamy" lub konta i to jest jedyna kara?

Co jeżeli napisze przykladowo ze tu sa darmowe doładowania i link do programu z doladowaniani. Podkreslam darmowe.
Wtedy moje konto moze jedynie zostac zablokowane? Co z tym paragrafem ktory dalemw poprzednim poscie? Czy regulamin ktory akcepruje jakas osoba zwalnia nas od odpowiedzialności za celowe straty majatkowe?


RE: Leadmore a prawo - mateusz2045 - 30-05-2015 13:47

Ale np promuje ktoś wygranie iphone i że wylosuje osobę a tak naprawdę dostanie rachunek 70zł jak subskrypcji nie wyłączy.


RE: Leadmore a prawo - badi1992 - 30-05-2015 13:55

Wezcie jakims bardziej zrozumiałym jezykiem piszcie :/


RE: Leadmore a prawo - selfie - 30-05-2015 14:20

"No dobra ale leadmore kasuje takie "reklamy" lub konta i to jest jedyna kara?"

A co Leadmore ma zrobić? Chyba nie będzie za każdym razem występowało na drogę sądową bo po pierwsze: pewnie kilka takich linków dziennie usuwa a po drugie to trwało by lata Lol


RE: Leadmore a prawo - mateart - 30-05-2015 14:40

dużo ratuje to, że to niska szkodliwość społeczna.


RE: Leadmore a prawo - badi1992 - 30-05-2015 14:41

No dobra ale jeszcze odpowiedzcie mi na pytanie czy lamie prawo w ten sposob ale leadmore zamiast zglaszac takich ludzi to po prostu kasuje linki. Tak?

Chwila. To czyli wszystkie te programy to jest lamanie prawa?

A co jesli oszukam takiego zawzietego kowalskiego ktory pojdzie z tym ba policje? Co oni zrobia poza tym ze powiedzą ze im sie nie chce nic robić ?Big Grin


RE: Leadmore a prawo - selfie - 30-05-2015 14:57

Gdyby to było nielegalne to by nie funkcjonowało tyle firm zajmujących się tym, przed wysłaniem smsa akceptujesz regulamin? Akceptujesz więc możesz być zły tylko na siebie że nie chciało Ci się czytać.

Jeżeli łamiesz prawo i piszesz że coś jest darmowe itp. To leadmore blokuje Ci konto a nie kasuje link Wink


RE: Leadmore a prawo - mateusz2045 - 30-05-2015 15:00

A co z pisaniem tekstu typu wygraj, ja już wygrałem 100 iphonow np lub oddam bo wygrałem ich 50