Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Suby i inne dochody - Jak rozliczyć ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Suby i inne dochody - Jak rozliczyć ? (/Temat-Suby-i-inne-dochody-Jak-rozliczyc-114384)

Strony: 1 2


Suby i inne dochody - Jak rozliczyć ? - ScroX - 20-05-2015 20:33

Witam,
Poszukuje osoby która wspomoże,nakieruje i wyjaśni jak mam się rozliczać od zarobków w internecie... Jeszcze nie przekroczyłem kwoty wolnej od podatku ale bardzo mocno się do niej zbliżam (o ile już nie przekroczyłem) Już mam cykora że będę miał problemy bo coraz większych i częstych mam przelewów na moje konto bankowe.

Za fachową pomoc jestem w stanie nawet zapłacić

Pozdrawiam


RE: Suby i inne dochody - Jak rozliczyć ? - Pmxq - 25-05-2015 17:31

up, odświeżam, również siedze w temacie subów i jestem w podobnej syutacji ;>


RE: Suby i inne dochody - Jak rozliczyć ? - prelude - 25-05-2015 18:13

fachowej pomocy udzieli Ci FACHOWIEC - jakieś biuro rachunkowe itp:] zapłacisz 50-100zł i bedziesz wszystko wiedziałSmile


RE: Suby i inne dochody - Jak rozliczyć ? - matig - 25-05-2015 20:19

Tak jak napisał prelude - udaj się do najbliższego biura rachunkowego, zbierz wszystkie materiały (rachunki) aby móc wytłumaczyć i pokazać babce (bo najczęściej babki siedzą) jak zarabiasz (i tak to dla nich czarna magia będzie) .... ale najprościej ....
Jeśli masz rachunki (a zapewne masz) .. są to Twoje przychody i kwotę tą rozliczasz w picie rocznym w rubryce dodatkowe dochody - wszystko na co masz rachunki .... są darmowe programy i one automatycznie Tobie to wyliczą i pomniejszą o kwotę wolną od podatku.
Koszty - czyli Twoje zakupy - jeśli masz takowe udokumentowane - możesz sobie odliczyć od dochodu.


RE: Suby i inne dochody - Jak rozliczyć ? - LordBeaK - 25-05-2015 20:21

Zalezy gdzie mieszkasz. Ale fachowcy robia to juz od 10zl. Najdrozej za 100zl.


RE: Suby i inne dochody - Jak rozliczyć ? - Pmxq - 25-05-2015 22:49

Hej chłopaki, a co, jeśli ktoś sprzedaje poradniki? Smile sprzedałem parę sztuk i jak się z tego rozliczyć? Big Grin nie mam na to faktur ani nic Wink tak samo z innymi dochodami, na które nie posiada się rachunku, co z tym zrobić?


RE: Suby i inne dochody - Jak rozliczyć ? - rachman - 25-05-2015 23:37

@Pmxq poradniki - działalność gospodarcza chyba że będziesz miał fuksa i Twój us uzna inaczej... resztę macie przecież na forum. każdemu z osobna trzeba pisać? nie można przeszukać działu? skorzystacie ręczę...

@matig - nie radź im odliczeń bo tylko uwagę zwrócą fiskusa a jak im dg narzucą to z kar nie wyjdą facepalm się ktoś nie umie rozliczać to niech też nie odlicza - dobra rada.


RE: Suby i inne dochody - Jak rozliczyć ? - bllixu - 26-05-2015 20:44

fajnie by byo takie rzeczy wiedziec


RE: Suby i inne dochody - Jak rozliczyć ? - lolki - 26-05-2015 21:16

Myślę że nie będziesz mieć dużych problemów za to że dostajesz coraz częstsze przelewy Smile


RE: Suby i inne dochody - Jak rozliczyć ? - matig - 26-05-2015 21:29

Może i rachman masz rację - bo odliczenia to już wyższa jazda - US interesuje podatek, a wszystko co chcesz odliczyć, to już na tapetę biorą.

Czy pod DG ? - jeśli ktoś ma pracę stała - nie musi zakładać DG.
Jeśli ktoś jest nieletni - rozlicza się na rodzica, a rodzic jeśli ma pracę - nie trzeba dział. gosp.

Każdy przypadek należy traktować indywidualnie i najlepiej każdy powinien udać się do biura rachunkowego lub podpytać dobrej księgowej.