Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Allegro (/Temat-Allegro-11414)



Allegro - Dores - 05-08-2010 18:23

Co mi grozi jeśli :
wygrałem licytacje ( Tylko ja licytowałem 12 zł ) Gry na kolsole ps2.
byłem na wakacjach, zapomniałem o tej aukcji i nie wiedziałem że wygrałem.
na Maila przyszła mi wiadomość od serwisu że mam napisać wyjaśnienie, napisałem. Kupujący chce zwrot prowizji, czyli chce pieniądze za wystawienie towaru ?
Jeśli mu nie zwrócę to zablokują mi konto i ?
Zwrot prowizji to chyba 3 zł za wystawienie tak ?


RE: Allegro - vesemir - 05-08-2010 18:36

zablokują dopiero po trzech ostrzeżeniach. masz pierwsze, więc jeszcze dwa masz w zapasie.

Miałem podobną sytuację, wygrałem i nie dokonałem wpłaty [ zapomniałem po prostu] dostałem ostrzeżenie i info, że jeszcze dwa i zablokują konto a facet dostał zwrot od serwisu za aukcję.


RE: Allegro - Dores - 05-08-2010 18:48

Czyli teraz jak nie zapłacę z prowizji to możne mi obtaśtać ? Dopiero za 3 razem nie zapłacenia mi zablokują ?


RE: Allegro - tyndyk23 - 05-08-2010 19:38

Dores pamiętaj że zakupy na Allegro są tak samo wiążące jak zwykłe umowy dokonywane nazwijmy to na żywo. Mają taką samą moc. Nie można tego zapomnieć.

Teraz troszkę konkretów w stosunku do Ciebie. Sprawa się zgadza że można mieć 3 ostrzeżenia ale nie można tego nadużywać. Właściwie to to za co masz zapłacić to nie tyle co prowizją tylko strata jaką poniósł sprzedawca, chodzi tutaj o prowizję i wystawienie towaru.
Kwota jest za mała aby wywrzeć tzw skutek silniejszy w postaci zmuszenia do zawarcia umowy. Wyrok sądowy zastępuje Twoją zgodę na taką umowę. Możliwe jest jeszcze zwrócenie tego co sprzedawca by osiągnął gdyby zawarł z Tobą umowę. Jest to tylko przykładowa dywagacja ale warto mieć to na uwadze bo czasami zdarzają się sytuacje w których dla samej satysfakcji sprzedawcy tak robią. Tobie to nie grozi więc nie masz się co martwić. Najlepiej zwróć to co powinienieś, i napisz prawdę że zapomniałeś o tej aukcji. Pozdrawiam


RE: Allegro - cinexik - 08-08-2010 00:41

Noo!
(popieram przedmówce)
Musisz uwazać! Niektórzy myślą, że jak allegro, jakaś strona, co to tam, zamówie, nie zapłace.

Pewnie większość (koło 90%) nawet regulaminu nie przeczytała, więc nie mozna tutaj byc pochopnym.
Wiem to z własnego doswiadczenia, mój kolega już miał kiedyś kłopoty, sam mu pomagałem;p


RE: Allegro - paskur - 08-08-2010 10:43

Ja kiedyś miałem taką sytuacje, kupiłem obudowę do kompa (250zł) pewny sklep mnie wyh**** i nie miałem co z nią zrobić,
umówiłem się, że oddam mu 15zł prowizja + ponowne wystawienie i po sprawie Smile