Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Działalność gospodarcza - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Działalność gospodarcza (/Temat-Dzialalnosc-gospodarcza-113885)



Działalność gospodarcza - dzejkobs - 11-05-2015 20:13

Witam
Zastanawiam się nad założeniem działalności gospodarczej, ale od początku opiszę sój przypadek.
Posiadam pracę na umowę zlecenie "tą śmieciową" zarabiam +/- 2tysiące. Teraz od kilku miesięcy zarabiam od 1200zł do 2000zł za miesiąc z internetu. I tutaj moje pytanie.. Czy muszę zakładać DG i ewentualnie jak najmniejszym kosztem to zrobić. A i co do podatków z dorobku w internecie. Jeśli pod koniec roku się z tego rozliczę będzie ok?


RE: Działalność gospodarcza - domin_dz - 12-05-2015 10:03

Najlepiej przy takich małych kwotach nie zakładać DG, jak masz taką możliwość to zlecaj wypłatę co kilka miesięcy aby nie wzięli tego jako regularny przychód.


RE: Działalność gospodarcza - Resick - 12-05-2015 10:26

zakładanie DG Ci się nie za bardzo będzie opłacało,chyba,że założysz ją za granicą,gdzie jest mniejszy ZUS.
Najlepsze wyjście to tak jak tu ktoś napisał nie zlecać wypłat regularnie,ale co kilka miesięcy Smile


RE: Działalność gospodarcza - Haxite - 12-05-2015 10:28

Jeśli za granicą to tylko w raju podatkowym :-) Nie wiem dlaczego jeszcze nikt o tym nie wspomniał (^_-)


RE: Działalność gospodarcza - twardy - 12-05-2015 11:04

Ale to chyba zalezy tez od tego tak te pieniadze zarabiasz? Jakies PPA, suby czy sieci afiliacyjne etc, to mozesz sie rozliczac jako ryczalt albo 18% na koniec roku jak sie spoznisz ze zgloszeniem checi placenia ryczaltu w urzedzie skarbowym, nie?


RE: Działalność gospodarcza - domin_dz - 12-05-2015 14:54

Jeżeli założyć działalność na takie kwoty to tylko w UK - kwota zwolnienia z PIT to 10600 GBP - ale i tak 1/4 będziesz musiał oddać z 2 tys plus koszt założenia, utrzymanie biura wirtualnego, księgowość itp. W rajach podatkowych tj. Cypr założenie działalności to wysokie koszta i trzeba mieć zyski minimum 400 tys. złotych/rok aby to się opłaciło.

(12-05-2015 11:04)twardy napisał(a):  Ale to chyba zalezy tez od tego tak te pieniadze zarabiasz? Jakies PPA, suby czy sieci afiliacyjne etc, to mozesz sie rozliczac jako ryczalt albo 18% na koniec roku jak sie spoznisz ze zgloszeniem checi placenia ryczaltu w urzedzie skarbowym, nie?

Te 18% się płaci co miesiąc, też myślałem kiedyś że na koniec roku i niestety musiałem zapłacić odsetki - obyło się na szczęście bez kary.


RE: Działalność gospodarcza - dzejkobs - 12-05-2015 18:11

Zarabiam w programie partnerskim. Dostaję % od sprzedaży danego produktu. Więc ja nic nie sprzedaję itp tylko tak jakby reklamujęWink

Niestety wypłat co kilka miesięcy nie mogę zlecić bo jest od górnie narzucone że wypłata co miesiąc w 3 poniedziałek miesiąca.. Więc co radzicie? Działalność odpada tak? Więc jak rozliczyć tą kwotę? I czy w ogóle rozliczać?


RE: Działalność gospodarcza - domin_dz - 12-05-2015 20:20

Ja osobiście takich drobniaków bym nie rozliczał. Kup sobie kartę prepaid na allegro i na nią wypłacaj, wtedy US cię nie dosięgnie.


RE: Działalność gospodarcza - matig - 12-05-2015 20:27

rozliczasz to w picie rocznym.


RE: Działalność gospodarcza - rachman - 13-05-2015 01:35

Cytat:Zarabiam w programie partnerskim. Dostaję % od sprzedaży danego produktu. Więc ja nic nie sprzedaję itp tylko tak jakby reklamuję
Wszystko zależy co masz w umowie/regulaminie. Może to być wzięte np. jako działalność osobista/reklamowa czy jak to ująć i mogą się uprzeć przy DG. Kiedyś tak miałem - zarobiłem w pp pierwszą stówkę a tu dupcia - Pan powinien założyć dg Rolleyes masakra. Minus byłby niesamowity ale przepis to przepis. Nikogo nie obchodzi w naszym kochanym kraju że chcesz pracować a nie kraść, że musisz pracować by jeść itd., urzędników interesuje przepis. Nie ważne czy moralny, racjonalny, opłacalny. Jeśli Twój US uzna to jako dg to żadna gadka nie pomoże chyba że masz ORDiN.
Najczęściej pp mają zapis o najmie powierzchni reklamowej na szczęście i tym można się wyłgać od dg ale bez tego zapisu serio ciężko się gada z urzędnikami - świadczysz usługi reklamowe (czy jak to nazywali jak mi tłumaczyli parę lat temu) i tyle a skoro nie na umowę pracujesz to zakładaj Pan dg. Na KIP niestety to potwierdzili.
Nie sądzę by przez kilka lat coś się zmieniło, jedynie z tym najmem jest łatwiej bo minister w końcu zajął stanowisko.