Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Prepaid - anonimowość, korzystanie? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Prepaid - anonimowość, korzystanie? (/Temat-Prepaid-anonimowosc-korzystanie-113391)



Prepaid - anonimowość, korzystanie? - flown - 02-05-2015 19:43

Witam,
chce sobie sprawić prepaid, aby płacić kartą w podejrzanych miejscach Jerk.
Planuje kupić taką karte na allegro. Mam kilka wątpliwości. Głównie zastanawia mnie anonimowość. Czy taka karta byłaby w jakikolwiek sposób, że tak to ujme, "kojarzona" z moją osobą i jak egzekwowany byłby ewentualny debet na niej?

Z góry dzięki ziomeczki Cool.


RE: Prepaid - anonimowość, korzystanie? - Gremquen - 02-05-2015 20:04

Akurat ja zamówilem sobie prepaid na allegro od BZ WBK i podczas pierwszej aktywacji podajesz swoje dane osobowe, pesel itp.
Ale nie ma żadnej umowy z bankiem wiec nie wiem jak oni reagują na ew. fałszywe dane.

Pozdrawiam


RE: Prepaid - anonimowość, korzystanie? - dmm11 - 02-05-2015 20:13

@up
Kartę można też aktywować sms'em, więc nie musisz podawać nigdzie swoich danych.


RE: Prepaid - anonimowość, korzystanie? - aero2 - 02-05-2015 21:05

@[flown]
Nawet jak aktywujesz kartę anonimowo smsem, to i tak dowiedzą się że kupiłeś ją na Allegro i z łatwością cię znajdą, bo Allegro i sprzedawca wyda twoje dane organom ścigania.


RE: Prepaid - anonimowość, korzystanie? - mateart - 02-05-2015 21:29

Dokładnie tak jest, jak Aero2 pisze.


RE: Prepaid - anonimowość, korzystanie? - szykiryki - 02-05-2015 21:51

AKurat ja mialam calkowicie "anonimową" kartę z mBanku (taką, ktorej nie trzeba aktywować na stronie itp). Przy okazji "większego" przelewu 500 zł-nie dało się wypłacić kasy z bankomatu (mimo, że wcześniej było to możliwe). Po konsulatacji z Panią na infolinii musialam się udać do stacjonarnego oddziału, przedstawić dowód osobisty i po wyjaśnieniach skąd jest kasa, wyplacić pieniądze.

Anonimowość jest więc spoko- do czasu. Jak wpadnie większy/tajemniczy przelew i tak będziesz musiał się przejść do banku z dowodem tożsamości- kiedy to nastąpi nigdy nie wiesz Smile (nie bedzie mozliwosci platnosci kartą również!). Teraz jednak kontrole są częstsze, z tego co widzę po znajomych, więc chyba jakaś nowa polityka przeciwko praniu brudnych pieniedzy Smile