Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Blog Wordpress - kilka pytań - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Blog Wordpress - kilka pytań (/Temat-Blog-Wordpress-kilka-pytan-113367)

Strony: 1 2


Blog Wordpress - kilka pytań - BobBudowniczy64 - 02-05-2015 14:32

Witam forumowiczów. Mam kilka pytań dotyczących bloga na Wordpress. Pomocne odpowiedzi nagradzam reputami Wink

1. Czy taki blog nadaje się do PPA/PPI ew. subskrypcji SMS / premium SMS? (chodzi o darmową opcję bloga). Czy może po kilku dniach blog zostanie usunięty?

2. Oprócz darmowego bloga jest też wersja premium, czy ta opcja daje gwarancję że blog nie zostanie usunięty?

3. Czy na darmowym blogu można wgrać jakieś darmowe szablony dostępne w internecie?

4. Czytałem że można do Wordpress wgrywać różne przydatne wtyczki. Jaki polecacie?


Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.


RE: Blog Wordpress - kilka pytań - Gremquen - 02-05-2015 14:36

Ja nie odpowiem Ci na te pytania, bo nie korzystałem z hostingu wordpress.com, ale zamiast interesować się wersją Premium, polecam kupić domenę za 20zł (czy nawet za darmo wyłapać), hosting jakiś na rok za 50zł np. na linuxpl.com, wrzucić tam Wordpressa, który jest za darmo do pobrania z oficjalnej strony i mieć pełen dostęp do wszystkich plików, wrzucać na niego co się będzie chciało.

Jedynie w przypadku naruszenia prawa, hostingodawca ma prawo usunać pliki strony, ale z usuwaniem blogów pod PPA z hackami się jeszcze nie spotkałem.

Pozdrawiam


RE: Blog Wordpress - kilka pytań - Madara Uchiha - 05-05-2015 11:48

Bob budowniczy wszystkiemu da radę, Bob budowniczy nie jest sam. Smile

1. 2. 3. 4. Kup sobie serwer i domene. Ja dałem 70 zł na rok za serwer i domenę. Pewnie było gdzieś taniej ale stać mnie na 70 zł na rok.


RE: Blog Wordpress - kilka pytań - Adde - 05-05-2015 12:01

Hosting za 30zł/rok na mintshost.pl, darmowa domena na nazwa.pl i jedziesz! Wink


RE: Blog Wordpress - kilka pytań - prawego - 07-05-2015 13:07

Darmowe blogi mają sporo zalet, wtyczka All in One SEO przyda się już na początku. Wadami jest to, że w praktyce taki blog należy do platformy, a nie do Ciebie


RE: Blog Wordpress - kilka pytań - Gremquen - 07-05-2015 13:18

(07-05-2015 13:07)prawego napisał(a):  Darmowe blogi mają sporo zalet, wtyczka All in One SEO przyda się już na początku. Wadami jest to, że w praktyce taki blog należy do platformy, a nie do Ciebie
Ale blog na własnym serwerze nie ma żadnych wad prócz kosztów.
Taka wtyczkę SEO doinstalowac to max 2min pracy Smile


RE: Blog Wordpress - kilka pytań - BobBudowniczy64 - 17-05-2015 08:33

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Założyłem juz WordPress na darmowym hostingu, fakt są reklamy ale założyłem go do testu.

I teraz tak, wgrałem sobie szablon darmowy z internetu, napisałem kilka postów, trochę pozmieniałem css. Jeżeli będę chciał w przyszłości przenieść bloga na inny hosting to w jaki sposób to zrobić? Wiem że oprócz plików z hostingu trzeba mieć też bazę danych. Jest może jakiś sposób / wtyczka aby robić kopie bloga automatycznie?


RE: Blog Wordpress - kilka pytań - Gremquen - 17-05-2015 11:34

(17-05-2015 08:33)BobBudowniczy64 napisał(a):  Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Założyłem juz WordPress na darmowym hostingu, fakt są reklamy ale założyłem go do testu.

I teraz tak, wgrałem sobie szablon darmowy z internetu, napisałem kilka postów, trochę pozmieniałem css. Jeżeli będę chciał w przyszłości przenieść bloga na inny hosting to w jaki sposób to zrobić? Wiem że oprócz plików z hostingu trzeba mieć też bazę danych. Jest może jakiś sposób / wtyczka aby robić kopie bloga automatycznie?
Poszukaj w panelu hostingu.
Powinna być opcja tworzenia kopii zapasowej i tam bedziesz miał wszystkie pliki i baze danych.

A jeśli nei to kopiujesz wszystkie pliki z serwera, potem logujesz się do phpmyadmin przez panel serwera, wybierasz bazę, klikasz Eksport i eksportujesz wszystko do pliku .sql
Na nowym serwerze wgrywasz pliki, tworzysz bazę, wchodzisz w phpmyadmin, import i importujesz ten plik .sql
W pliku wp-config zmieniasz ustawienia połączenia z bazą danych na nowe i powinno wszystko śmigać.

A jeśli będziesz miał jakiś problem to pisz do mnie, wykonam to dla ciebie w ramach usług, które oferujemy.


RE: Blog Wordpress - kilka pytań - prawego - 17-05-2015 12:14

Jeśli coś ma zarabiać to możesz zainwestować we własną domenę i serwer, tak dla własnego bezpieczeństwa. Oczywiście darmowa wersja daje możliwość zdalnego pobrania skórek i wtyczek.


RE: Blog Wordpress - kilka pytań - linoskoczek - 17-05-2015 18:16

(05-05-2015 12:01)Adde napisał(a):  Hosting za 30zł/rok na mintshost.pl, darmowa domena na nazwa.pl i jedziesz! Wink

Jak płacisz 30/rok w Mintshost to masz też darmową domenę .pl, więc nie trzeba kombinować z nazwą, gdzie przedłużenie jest drogie.

4. Żadnej na początek, ewentualnie All In One SEO by Yoast (chyba tak to się nazywa). Im więcej wtyczek, tym strona bardziej zamula. Nie korzystaj z żadnej chyba, że jest dla Ciebie konieczna.