Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Handel wróżbami a DG - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Handel wróżbami a DG (/Temat-Handel-wrozbami-a-DG-112939)



Handel wróżbami a DG - buciu52 - 24-04-2015 23:27

Witam.
Dużo czytałem na ten temat ale nadal mam nurtujące mnie pytanie.
Wiem, że sprzedawanie wróżb na allego (jak i innego towaru) bez DG jest ryzykowne. Czy jest jakiś warunek, jakiś próg zarobków, do którego mogę dojść bez DG?
Bo przy przewidywanych zarobkach, po "utrzymaniu" działalności gospodarczej byłbym grubo na minusie.


RE: Handel wróżbami a DG - buciu52 - 05-05-2015 14:15

eF5


RE: Handel wróżbami a DG - patulsky1337 - 06-05-2015 18:08

Utrzymanie działalności to tylko koszt ok. 400 zł miesięcznie+ podatek 8,5%


RE: Handel wróżbami a DG - rachman - 16-05-2015 21:45

Cytat:Czy jest jakiś warunek, jakiś próg zarobków, do którego mogę dojść bez DG?
Nie ma. Nawet jak będziesz na minusie a to co robisz ma znamiona dg to musisz ją rejestrować. Nikogo nie obchodzi czy zarabiasz czy tracisz na tym niestety.

Cytat:Bo przy przewidywanych zarobkach, po "utrzymaniu" działalności gospodarczej byłbym grubo na minusie.
Realia. Podziękuj politykom to oni podpisują lub wetują różne ustawy i przepisy. Podziękuj także prezydentowi który jest czasami ostatnią deską ratunku w takich kwestiach... np. ostatnio prezydent obecny miał możliwość ale nie zrobił nic by podniesiono kwotę wolną od podatku która od lat się nie zmienia. Wg nich wszystkich zarabiając ledwo ponad 3000 zł w ciągu roku już dużo zarabiasz więc i podatek powinieneś płacić...
Gdyby w pl były inne przepisy to wiele osób wyszło by z szarej strefy, wielu forumowiczów nosiłaby w kieszeni firmowe wizytówki a nie kombinowała jak tu ukryć dochody Wink itd.
Masz płacić za samą chęć działania na swoim widzisz. Właściwie złodzieje tylko nie płacą podatków i mają niskie koszty prowadzenia działalności Wink tylko to ryzyko... Smile


RE: Handel wróżbami a DG - fusek - 16-05-2015 21:53

(06-05-2015 18:08)patulsky1337 napisał(a):  Utrzymanie działalności to tylko koszt ok. 400 zł miesięcznie+ podatek 8,5%

400Zl przez pierwsze 24 miesiace.


RE: Handel wróżbami a DG - lukaswu - 16-05-2015 22:02

homepay i inne tego typu serwisy i rachunek ( wypłata raz na kilka mies. wtedy nie jest to regularny zarobek). Nie na allegro. 2 Spółka Ltd w jakimś egzotycznym kraju.


RE: Handel wróżbami a DG - rachman - 16-05-2015 22:26

Cytat:homepay i inne tego typu serwisy i rachunek
Może Cię to zdziwi ale pobieranie płatności przez pośrednika prawnie nie zwalnia z rejestracji dg - też tak kiedyś kombinowałem ale na KIP mi wyjaśnili że to od odpowiedzialności w razie wykrycia i tak nie zwolni mnie choćby nie wiem jaką miał umowę z firmą i nie wiem co mi w tej firmie mówili... bo do jednej z tego typu firm pisałem i zapewniali mnie że po podpisaniu z nimi umowy nie muszę bawić się w dg.


RE: Handel wróżbami a DG - MarcinWojas - 09-07-2015 18:38

Jerk2 jak zinterpretuje przepisy urząd skarbowy tego nikt nie wie jedynie wróżbita.
oh wait...


RE: Handel wróżbami a DG - full2000 - 09-07-2015 18:56

Moim zdaniem nie warto ryzykować sprzedaży cyklicznej z brakiem DG. Konkurencja na allegro jest duża, mogą wykorzystać twój błąd.