Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nieprzekroczenie progu podatkowe - niepełnoletność. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Nieprzekroczenie progu podatkowe - niepełnoletność. (/Temat-Nieprzekroczenie-progu-podatkowe-niepelnoletnosc-112851)

Strony: 1 2


Nieprzekroczenie progu podatkowe - niepełnoletność. - LMKY - 22-04-2015 19:15

Witam!
Nie przekroczyłem progu podatkowego w tamtym roku oraz jestem niepełnoletni.
Jak rozliczyć się z urzędem skarbowym?


RE: Nieprzekroczenie progu podatkowe - niepełnoletność. - rachman - 22-04-2015 22:09

Rodzice wciągają Twoje dochody w swoim zeznaniu podatkowym z tego co się orientuję ale poczekaj aż ktoś potwierdzi.


RE: Nieprzekroczenie progu podatkowe - niepełnoletność. - mamrocik - 22-04-2015 22:30

Nie przekroczyłeś progu to nie cykaj się Smile . Moim skromnym zdaniem śpij spokojnie Jerk


RE: Nieprzekroczenie progu podatkowe - niepełnoletność. - TheKaczorek178 - 22-04-2015 22:34

Zarobki dzieci do 18 roku życia są liczone jako rodziców więc to oni muszą napisać to do siebie.


RE: Nieprzekroczenie progu podatkowe - niepełnoletność. - rachman - 22-04-2015 23:51

Cytat:Nie przekroczyłeś progu to nie cykaj się
??? rozliczyć powinno się każda złotówkę i nie ma znaczenia że nie przekroczył progu. próg oznacza tylko że mu zwróca pobrane zaliczki na podatek a nie że nie przyczepia się jakby przyłapali na nie rozliczeniu kwoty.
wiadomo że małoprawdopodobne by go nakryli nawet jeśli by się nie rozliczył wcale (choć nie niemożliwe) ale nie ma to nic wspólnego z progiem Smile


RE: Nieprzekroczenie progu podatkowe - niepełnoletność. - mamrocik - 22-04-2015 23:55

(22-04-2015 23:51)rachman napisał(a):  
Cytat:Nie przekroczyłeś progu to nie cykaj się
??? rozliczyć powinno się każda złotówkę i nie ma znaczenia że nie przekroczył progu. próg oznacza tylko że mu zwróca pobrane zaliczki na podatek a nie że nie przyczepia się jakby przyłapali na nie rozliczeniu kwoty.
wiadomo że małoprawdopodobne by go nakryli nawet jeśli by się nie rozliczył wcale (choć nie niemożliwe) ale nie ma to nic wspólnego z progiem Smile
Tak , wiem . Urząd skarbowy kładzie duży nacisk na większe machlojki Lol
Ale są wyjątki jak czasem podają w TV Jerk


RE: Nieprzekroczenie progu podatkowe - niepełnoletność. - LMKY - 23-04-2015 14:09

(22-04-2015 22:30)mamrocik napisał(a):  Nie przekroczyłeś progu to nie cykaj się Smile . Moim skromnym zdaniem śpij spokojnie Jerk

"Cykam się" bo jak firma wystawia PIT to kopię wysyłają też do urzędu chyba? A ja właśnie PITa otrzymałem Big Grin


RE: Nieprzekroczenie progu podatkowe - niepełnoletność. - DzejkobPL - 23-04-2015 14:12

Od jakiej firmy tego PITa otrzymałeś?
Jak go otrzymałeś, to musiałeś mieć najprawdopodobniej podpisaną umowę o dzieło. (?)


RE: Nieprzekroczenie progu podatkowe - niepełnoletność. - szykiryki - 23-04-2015 14:47

Dostałeś PIT11 czy inny?
Jesli ten pierwszy, to informacja poszła również do Twojego US o wysokości osiągniętego dochodu, zaliczkach itp.


RE: Nieprzekroczenie progu podatkowe - niepełnoletność. - LMKY - 23-04-2015 14:52

8c, przychody z innych źródeł Smile

<od firmy dla której pracowałem>