Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Paypal a podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Paypal a podatek (/Temat-Paypal-a-podatek-112366)

Strony: 1 2


RE: Paypal - rachman - 14-04-2015 16:46

Cytat:Nie ma czegos takiego jak profilaktyka czy tam wyrywkowa kontrola, do nie dziala tak, ze urzednik sie nudzi i przesladuje losowo wybrane osoby.
Masz jakieś konkretne info na ten temat czy tylko tak myślisz? Może złych określeń użyłem ale istnieją kontrole/czynności sprawdzające i są to normalne procedury. Nie chodzi że ktoś się nudzi i prześladuje.

Cytat:Jak to ma niby wygladac? "dzien dobry panie xxx, trzyma pan jakies pieniadze na paypalu, od ktorych nie odprowadzil pan podatku?'.
Bynajmniej tak. Z tego co się orientuję to po prostu gdy kontrola nie jest "sprowokowana" jakimś anonimem czy podejrzeniem wynikłym w toku innych czynności - czyli kontrolą wyrywkową - biorą sprawdzają poprawność rozliczania się i tyle. Nigdzie nie napisałem nic o dokładnym prześwietlaniu w wyrywkowej czy wizytach w domu u podatnika. Jeśli w normalnych czynnościach coś się nie zgadza to wtedy idą w ruch pewne procedury typu wezwanie do wyjaśnienia czy prośba o dostarczenie jakichś dokumentów. Jeśli wyjdą jakieś machloje i coś się nie zgadza to wtedy dopiero mogą się wziąć za konkretne działania łącznie ze sprawdzaniem kont, pp itd.
Żeś wymyślił... od kiedy to urzędnicy fatygują się do nas robaczków... Chyba żeby wykryli giga przekręt to może naślą "policję skarbową" Wink

Cytat:No chyba, ze masz firme i cos sie nie zgadza wtedy to masz przechlapane
Posiadanie dg lub większych obrotów na koncie które mogą być zgłaszane do fiskusa przez bank (są na to przepisy co banki muszą zgłaszać) tylko po prostu zwiększa prawdopodobieństwo kontroli. Nie chodzi mi o żadne prześwietlania czy prześladowania. Jak masz burdel w papierach to wiadomo że nie powiedzą - udajemy że nic nie widzimy miłego dnia - tylko biorą się do roboty by dostać premię od łebka Wink


RE: Paypal - Miczek - 15-04-2015 14:32

Widzę, że zdania są podzielone. Chciałbym po prostu sobie kupić jakiś sprzęt jak wpadnie trochę hajsu na paypal i będę chciał zapłacić bezpośrednio kasą z paypala to nie wiem czy muszę się tego rozliczyć czy nie.


RE: Paypal - twardy - 15-04-2015 14:46

Wedlug prawa to tak, musisz, ale czy ktos do tego dojdzie... skad mamy wiedziec i dac Ci 100% pewnosci?