Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Paypal a podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Paypal a podatek (/Temat-Paypal-a-podatek-112366)

Strony: 1 2


Paypal a podatek - Miczek - 14-04-2015 13:12

Witam, nie wiem czy dobry dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie.

Mam pytanie odnośnie paypala. Jeśli z sub sms wypłacał bym kasę na paypal i pieniądze cały czas by tam leżały to czy trzeba się z tego jakoś rozliczać? Proszę o nie trollowanie, pozdro.


RE: Paypal - rachman - 14-04-2015 13:21

Masz obowiązek rozliczyć się z US bo możesz dysponować tą kwotą. Bez wątpliwości.


RE: Paypal - twardy - 14-04-2015 13:22

Tak, obowiazek podatkowy pojawia sie w momencie przekazania pieniedzy do Twojej dyspozycji.


RE: Paypal - Miczek - 14-04-2015 13:33

A co w przypadku, gdy się nie rozliczę, dojdą do tego jakoś?

Druga sprawa, jeśli przez cały rok będę ukrywał swój dochód, a później się rozliczę mogę mieć jakieś nieprzyjemności?


RE: Paypal - Guacamoled - 14-04-2015 13:34

A ktoś kiedyś nie pisał, że PP jest w raju podatkowym i póki nie przelejesz pieniędzy do banku to one są wirtualne?


RE: Paypal - twardy - 14-04-2015 13:53

Paypal w regulaminie ma, ze moze udzielac informacji o transkacjach roznym organom w danym kraju, wiec US moze o takie informacje wystapic i je dostac.

Jesli zarobisz kase w 2015 roku, mozesz sie rozliczyc z tego do konca kwietnia 2016 roku.

W banku tez masz wirtualne pieniadze...

Jesli, bedziesz robic tylko transkacje paypal -> paypal, nie bedziesz wyplacac kasy na konto bankowe... to nie ma mozliwosci zeby do tej kasy doszli


RE: Paypal - Miczek - 14-04-2015 14:08

Kasę bym wypłacał, ale nie na swoje konto (w sensie płaciłbym za to co kupie).


RE: Paypal - mamrocik - 14-04-2015 14:36

Przecież nie będziesz przelewać milionów, kilka zł podatku nikomu jeszcze nie zaszkodziło Smile


RE: Paypal - rachman - 14-04-2015 14:54

Cytat:Jesli, bedziesz robic tylko transkacje paypal -> paypal, nie bedziesz wyplacac kasy na konto bankowe... to nie ma mozliwosci zeby do tej kasy doszli
No nie wiem... na pewno to mało realne ale w razie donosu lub podejrzenia ... lub zwykłej wyrywkowej kontroli (którą mogą przeprowadzić w ciągu 5 lat od roku podatkowego...) jeśli wystąpią do PP o info czy taki a taki posiada u nich konto i zażądają wykazu transakcji to myślę że PP też to udostępni.
Po prostu fiskus badając same przelewy bankowe jak nie zobaczy przelewów z PP to może się nie domyśleć że takie konto możesz mieć. Niemniej urzędnik profilaktycznie może wystąpić do PP o info. Nie wiem jakie przepisy to regulują ale nie wierzę w to by PP miał większe prawo unikania podawania danych niż banki. Na forum prawnym widziałem posty że fiskus ma prawo takie informacje uzyskiwać od PP.
Nie tyle tu regulamin PP ma znaczenie co prawo obowiązujące u nas i prawo międzynarodowe czy inne jakieś ustalenia, a z tego co widzę:
http://www.krs-online.com.pl/paypal-polska-sp-z-o-o-krs-276055.html
spółka ta ma siedzibę/oddział też w Polsce więc raczej nie ma prawa odmawiać współpracy z organami państwa, to nie placówka dyplomatyczna obcego kraju przecież Wink

Poza tym pamiętać należy że nawet jak Ciebie zapytają czy masz konto na PP to jak skłamiesz znajdą się paragrafy i odpowiesz za to ale to już inna bajka...


RE: Paypal - twardy - 14-04-2015 15:29

Nie ma czegos takiego jak profilaktyka czy tam wyrywkowa kontrola, do nie dziala tak, ze urzednik sie nudzi i przesladuje losowo wybrane osoby.

Jak to ma niby wygladac? "dzien dobry panie xxx, trzyma pan jakies pieniadze na paypalu, od ktorych nie odprowadzil pan podatku?'.

No chyba, ze masz firme i cos sie nie zgadza wtedy to masz przechlapane Big Grin