Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie się w przypadku osoby niepełnoletniej a rodzica za granicą - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczenie się w przypadku osoby niepełnoletniej a rodzica za granicą (/Temat-Rozliczenie-sie-w-przypadku-osoby-niepelnoletniej-a-rodzica-za-granica-112328)



Rozliczenie się w przypadku osoby niepełnoletniej a rodzica za granicą - erykziele12 - 13-04-2015 19:45

Temat do zamknięcia


RE: Rozliczenie się w przypadku osoby niepełnoletniej a rodzica za granicą - rachman - 13-04-2015 20:36

Cytat:chciałbym rozliczyć się z zarobionych pieniędzy gdyż mój dochód msc. przekracza kwotę wolną od podatku
A co to ma do rzeczy? Nawet jakbyś 1 zł zarobił to masz obowiązek się rozliczyć. Kwota o której piszesz oznacza że jak jej nie przekroczysz to oddadzą Ci pobrane/zapłacone zaliczki na podatek dochodowy w całości.

Cytat:nie bardzo wiem jak się za to zabrać, a jeśli się nie rozliczę to więcej nie zarobie
Są tu tematy z odpowiedziami na Twoje pytania. Przejrzyj je. Czemu jak nie rozliczysz się to nie zarobisz więcej????

Cytat:Dodam, że aktualnie wypłaty przychodzą na konto taty.
To wg prawa tata osiąga dochody a nie Ty i on ma obowiązek się rozliczyć z otrzymywanej kasy. Nie wiem jak jest z rozliczaniem dochodów zza granicy dokładnie ale niech zerknie w instrukcję formularza PIT, być może są tam pola do rozliczenia tego typu dochodu a jak nie to dodatkowo pit-36 lub 37.


RE: Rozliczenie się w przypadku osoby niepełnoletniej a rodzica za granicą - mcknowak - 15-04-2015 18:48

Skoro ma być "po bożemu" to twoje zarobki powinien rozliczyć któryś z rodziców lub oboje na wspólnym zeznaniu. To że tata jest za granicą nie ma znaczenia bo z twojego postu wynika że ty z mamą mieszkacie w Polsce. Któryś z rodziców lub oboje razem powinni złożyć formularz PIT 37 lub PIT 36 z załącznikiem PIT M. Tam powinni wpisać twoje zarobki w rubryce "Inne źródła".