Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Żenujące stawki AdSense - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Google Adsense (/Forum-Google-Adsense-342)
+--- Wątek: Żenujące stawki AdSense (/Temat-Zenujace-stawki-AdSense-112124)



Żenujące stawki AdSense - buciu52 - 10-04-2015 21:20

Witam.
Kilka dni temu połączyłem swoją stronę z AdSense, codziennie wpadało parę kliknięć (1,2,3 lub więcej). Na początku kliknięcia miały wartość powyżej 50 groszy. Od dwóch dni za klik dostaje średnio 3 grosze, np. dzisiaj miałem 3 kliknięcia i zarobiłem tylko 9 groszy.
Co może być spowodowane tak żenującymi stawkami?
Da się to jakoś ominąć? Może zablokować reklamy, które dają takie stawki? Jerk2


RE: Żenujące stawki AdSense - selfie - 10-04-2015 21:36

Wszystko zależy jaki content... ja na filmikach o JKM wyciągam średnio 9-10 groszy za kliknięcie i to jest w miarę normalna stawka. Natomiast gdybyś nagrywał czy miał stronę typu tutoriale do Excela czy innego oprogramowania to wiadomo że stawka będzie wyższa Lol


RE: Żenujące stawki AdSense - buciu52 - 10-04-2015 21:56

(10-04-2015 21:36)selfie napisał(a):  Wszystko zależy jaki content... ja na filmikach o JKM wyciągam średnio 9-10 groszy za kliknięcie i to jest w miarę normalna stawka. Natomiast gdybyś nagrywał czy miał stronę typu tutoriale do Excela czy innego oprogramowania to wiadomo że stawka będzie wyższa Lol

Strona jest związana z muzyką, rapem Wink


RE: Żenujące stawki AdSense - selfie - 10-04-2015 22:05

Może to być też związane z większą ilością odsłon tzn. Adsense kiedy widzi zwiększanie odsłon, większą ilość kliknięć obniża stawkę. Mnóstwo jest przyczyn i zależności... Strasznie trudno jest zrozumieć te wszystkie algorytmy Google.


RE: Żenujące stawki AdSense - buciu52 - 11-04-2015 10:54

(10-04-2015 22:05)selfie napisał(a):  Może to być też związane z większą ilością odsłon tzn. Adsense kiedy widzi zwiększanie odsłon, większą ilość kliknięć obniża stawkę. Mnóstwo jest przyczyn i zależności... Strasznie trudno jest zrozumieć te wszystkie algorytmy Google.

Odsłon nie przybyło, cały czas stoi na poziomie (i to całkiem niskim - może to jest powód?), kliknięć też jest nadal tyle samo.


RE: Żenujące stawki AdSense - selfie - 11-04-2015 11:23

Kurczę to już sam nie wiem często jest też tak że na przykład jakiś reklamodawca wybiera: tylko strony o muzyce, w tym wypadku rapie. Wtedy stawka za klik jest większa i może budżet kampanii lub cała kampania została zakończona i teraz masz te ogólne...


RE: Żenujące stawki AdSense - Kart - 11-04-2015 11:56

(10-04-2015 22:05)selfie napisał(a):  Może to być też związane z większą ilością odsłon tzn. Adsense kiedy widzi zwiększanie odsłon

Nie ma nic do tego.

(10-04-2015 22:05)selfie napisał(a):  większą ilość kliknięć obniża stawkę

Tu zlecający (firma, która chcę się reklamować) reklamę określa stawkę.
np. Firma X - określi stawkę 50 gr za klik
Firma Y - okresli stawkę 50 zł za klik.
I z tego wylicza się średnią. i w tedy pokazuj w CPC.

Ale też na to ile TY zarobisz ma wiele innych czynników.


(11-04-2015 10:54)buciu52 napisał(a):  Odsłon nie przybyło, cały czas stoi na poziomie (i to całkiem niskim - może to jest powód?)

Nie.

Czytaj POMOC AdSense, blog AdSense - tam jest strasznie dużo wskazówek. Dzięki temu będziesz więcej zarabiał.



Wartość klików jest różna. Np. raz mam kliki za 5 gr a raz za 70 zł.



Ważne też jest określenie dobrego układu reklam. Podeślij linka na pw.


RE: Żenujące stawki AdSense - DeI - 01-05-2015 11:30

Problem jest prozaiczny 6 Kwietnia była Wielkanoc nie tylko Wigilia daje dużo pieniędzy. Na 3tyg przed Wielkanocą miałem wyższe stawki teraz trochę spadły ale nie ma takiej tragedii jak w Styczniu