Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Przejście z osoby fizycznej do firmy a rachunki? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Przejście z osoby fizycznej do firmy a rachunki? (/Temat-Przejscie-z-osoby-fizycznej-do-firmy-a-rachunki-111096)



Przejście z osoby fizycznej do firmy a rachunki? - lawokPL - 26-03-2015 12:24

witam was

mam takie pytanie, bo narazie zostaje ono bez odpowiedzi od eforsy

- wcześniej byłem osobą fizyczną, wygenerowałem w tym roku parę rachunków, założyłem jednak firmę jednak rachunki generują się z automatu

potrzebuję generować rachunki od
1-2-3-4-5 bo tak potrzebne jest do rozliczeń, co teraz należy zrobić?

jak wy się rozliczacie z rachunkami jak macie np. 3 firmy typu eforsa i ona generuje rachunki od 1-2-3-4 a kolejna firma od 1-2-3-4

dzięki za odpowiedź, miesiąc się kończy i chciałbym zlecić wypłaty

P.S. mam na eforsa 2 konta (drugie zamykam bo nie będę korzystał i wykonałem z niego już 1 wypłatę) czyli 2 faktura mi się wygeneruje jak radzicie mi to zrobić

dokonać wypłaty i wysłać im swoją fakturę (BEZ VAT) na 2 konta w 1 fakturze? Czyli wynajęcie reklamy pod dzierżawę jak to było tylko zaznaczyć 2 konta oraz info jaka faktura czy jak?

Możecie podesłać jak wygląda faktura bez VAT? Bo nie generowałem w eforsie tego jeszcze


RE: Przejście z osoby fizycznej do firmy a rachunki? - michal86ole - 26-03-2015 16:06

Przeczytaj co sam napisałeś i napisz jeszcze raz, bo ni w ząb nie rozumiem o co Ci chodzi...


RE: Przejście z osoby fizycznej do firmy a rachunki? - lawokPL - 26-03-2015 17:09

wystawiłem w tym roku na panelu parę rachunków, na osobę fizyczną
teraz założyłem firmę i muszę wystawiać rachunki od 1-2-3-4 w ciągłości

a jak teraz wystawię fakturę, to będzie z nr. 6 na jednym koncie czy nr. 2 faktury na drugim koncie

księgowa wymaga aby faktury były wystawione do końca roku w ciągłości i nie wiem teraz jak to zrobić, eforsa napisała, że jest tam opcja nadania nr. w faktury ale nie za bardzo wiem jak np. wystawić fakture nr 1 na pierwszym koncie gdzie już w tym roku 5 platnosci zlecilem, tak samo mam z kontem nr. 2 , wystawilem jedna fakture i podczas wystawiania bedzie mial nr 2

jak wy wystawiacie faktury np. jak masz eforse i hotcash
jak eforsa generuje faktury od 1-2-3- w ciągłości
tak samo hotcash generujesz np. faktury od 1-2-3

a ja muszę generować np. eforsa rachunek nr. 1, hotcash rachunek nr. 2, tylko jak zlecę w eforsie platnosc to bedzie nr. faktury 6

juz lepiej, troche ciezko to skleic


RE: Przejście z osoby fizycznej do firmy a rachunki? - michal86ole - 26-03-2015 17:22

Pobierz sobie jakiś darmowy program do wystawiania FV i najlepiej wystawiaj je z numeracją (numer, miesiąc, rok): 01/03/2015 i masz np 10 wypłat w marcu to wystawiasz po kolei jak leci i te faktury wystawione przez Ciebie zanosisz do księgowej.


RE: Przejście z osoby fizycznej do firmy a rachunki? - lawokPL - 26-03-2015 19:12

no tak ale to w takim razie jak na eforsie sie generuje rachunek to po prostu swoj wyslac tak?


RE: Przejście z osoby fizycznej do firmy a rachunki? - michal86ole - 26-03-2015 19:18

Tak, eforsa generuje Ci go tylko do wglądu, wysłać musisz im osobny zrobiony przez siebie.


RE: Przejście z osoby fizycznej do firmy a rachunki? - lawokPL - 26-03-2015 19:34

dzięki


RE: Przejście z osoby fizycznej do firmy a rachunki? - lawokPL - 30-03-2015 15:00

Możecie podesłać wzór rachunku bez VAT (nie jestem na ryczałcie).
Ewentualnie jakiś program?


Przejście z osoby fizycznej do firmy a rachunki? - Artinesse - 02-03-2018 00:34

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktualny.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.