Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dziennik nauki C++ - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Dziennik nauki C++ (/Temat-Dziennik-nauki-C-110662)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Dziennik nauki C++ - 4funsecond - 16-03-2015 20:18

Witajcie w moim dzienniku!


Dlaczego założyłem dziennik?

Nie miałem hasła administratora na laptopie - jest to laptop mojego Taty, który dostał go z pracy. Od dawna chciałem zająć się programowaniem, napaliłem się na to jednak nigdy nie miałem okazji zacząć z powodu hasła administratora. Teraz gdy w końcu namówiłem Tatę na zaniesienie go do pracy oraz poproszenie "informatyka" o zainstalowanie Visuala moje marzenie się ziściło Idea .
Następnie miałem zamiar programować w C#. Niestety niewiele poradników mi podpasowało no i jedyne czego się nauczyłem to autologiny i rzeczy z tym związane. W żadnym poradniku nie było sensownie wytłumaczone do czego dokładnie służy int itd.
Następnie postanowiłem porzucić C# i przejść na C++. Myślę że jest to łatwiejszy język ponieważ jest więcej poradników które wszystko dobrze tłumaczą.

Jak będzie wyglądał mój dziennik?
Przede wszystkim jestem otwarty na opinie. Jeśli macie sugestie, albo znacie kod którego szukam - podajcie go. Na pewno odwdzięczę się reputem Idea !
Ja sam w dzienniku będę dawał chyba głównie swoje kody, co w dzisiejszym dniu udało mi się zrozumieć itp.

Jeśli macie jakieś pytania śmiało piszcie ;]

Ps. Poszukuję kodu który nie zamyka programu w konsoli - mam coś takiego ze po odpaleniu od razu się zamyka :/ podobno jest jakiś kod który daje się na koniec i wtedy wszystko działa jak należy


RE: Dziennik nauki C++ - hubcio0 - 16-03-2015 20:21

Powodzenia w nauce!


RE: Dziennik nauki C++ - TechByte - 16-03-2015 20:22

Polecam ten kurs: http://xion.org.pl/productions/texts/coding/megatutorial/
Jak ogarniesz C++, to nauka C# później zajmie ci parę dni

PS: sprobój getch() albo getchar() tylko musisz dołączyć odpowiednią bibliotekę, chyba conio.h było o ile się nie mylę


RE: Dziennik nauki C++ - Arivi - 16-03-2015 20:28

(16-03-2015 20:18)4funsecond napisał(a):  Ps. Poszukuję kodu który nie zamyka programu w konsoli - mam coś takiego ze po odpaleniu od razu się zamyka :/ podobno jest jakiś kod który daje się na koniec i wtedy wszystko działa jak należy

Funkcja getch(); wystarczy?

Edit TechByte edytował post zanim wysłałem wiadomość Tongue


RE: Dziennik nauki C++ - Money. - 16-03-2015 20:29

Coś nowego oprócz zarabiania Wink Swego czasu również myślałem nad zabawą z C++, ale to chyba nie dla mnie, bo jestem zbyt leniwy Big Grin

Fajna sprawa umieć coś zrobić samemu. Powodzenia!


RE: Dziennik nauki C++ - mamrocik - 16-03-2015 20:36

Kod jest prościutki,jest kilka rozwiązań Smile
np.
do
{

treść programu
}while (liczba != 0);
Program zamknie się gdy ktoś wciśnie 0.
Jeśli chcesz zatrzymać program w danym momenie no to tradycyjnie : system("PAUSE");.
Będziesz miał jakieś problemy wal śmiało. Programowanie nie jest takie trudne Jerk


RE: Dziennik nauki C++ - adios123 - 16-03-2015 20:42

będę zaglądał, ciekawy dziennik :v


RE: Dziennik nauki C++ - 4funsecond - 16-03-2015 20:42

Wieelkie dzięki wszystkim za pomoc! Huh
Zadziałało getchar();

Nawet nie wiecie jaka teraz jest motywacja, biorę się do roboty Heart
Pewnie za 30 minut będzie pierwszy ogarnięty kod Cool


RE: Dziennik nauki C++ - linoskoczek - 16-03-2015 20:50

Sztandarowym rozwiązaniem używanym przez wiele kompilatorów domyślnie (przy szablonie skryptu dodają to na sam dół) jest system("PAUSE") - działa na każdym Windowsie.
Zamiast getchar(); można też zrobić zwykły cin. Czy warto? Zależy czy getchar wymaga oddzielnej biblioteki czy nie. Im mniej napchane w kodzie tym lepiej, więc wybiera się najprostsze rozwiązania.


RE: Dziennik nauki C++ - Kryminalista - 16-03-2015 21:59

Uczysz sie teraz ? Jaki zawód masz ?
Tak z ciekawości pytam , życze powodzenia