Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie na zwykłym, klasycznym blogu? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Bloger, Blogspot i inne blogi (/Forum-Bloger-Blogspot-i-inne-blogi-361)
+--- Wątek: Zarabianie na zwykłym, klasycznym blogu? (/Temat-Zarabianie-na-zwyklym-klasycznym-blogu-110520)



Zarabianie na zwykłym, klasycznym blogu? - thomasward - 14-03-2015 16:19

Hej, chciałbym założyć własnego bloga dotyczącego szeroko rozumianej kultury - recenzje i publicystyka gier komputerowych, książek, filmów, teatru, wydarzeń okołokulturalnych, moje własne teksty literackie. Mam talent do pisania, więc moja publicystyka na pewno będzie stała na wysokim poziomie. Blog oczywiście z domeną .pl, z profesjonalnym designem. Chciałbym jednak kilka rad:

a) Jak zarobić? Zależy mi na zysku z bloga. Reklamy w erze AdBlocka i ostrzejszych pluginów tego typu to mizerny zysk. Dobrowolne dotacje zapewnią jeszcze mniej pieniędzy. Macie jakieś sensowne sposoby na zarobek na takim blogu?

b) Zdobycie ludzi. Pierwszych 5-15 czytelników mam zapewnionych na starcie. Potem trochę gorzej - klasyczne metody promocji jak komentowanie podobnych tematycznie blogów i tematyczne fora to oczywistość (i nie problem), ale jak jeszcze inaczej zdobyć czytelnika? Big Grin

c) Czy target pozwoli na swego rodzaju wybicie się?


Bardzo proszę o wskazówki, polecą reputy.


RE: Zarabianie na zwykłym, klasycznym blogu? - dyzia - 14-03-2015 21:07

Na pierwszy punkt Ci nie odpowiem, bo nie mam jeszcze w tej kwestii własnego doświadczenia, więc się wymądrzać nie będę. Tu jedynie mogę odesłać Cię do książek Kominka, bo podobno to guru w kwestii blogowania.

Ad. b)
Powiem Ci szczerze, że sama nie wiem. Ja swoje najnowsze wpisy po prostu wrzucam zaraz po opublikowaniu na społeczność w Google + i do tego mam na jednym forum w sygnaturce. Nie idzie to jakoś rewelacyjnie szybko, ale jakoś tam ruch się powoli tworzy.
Generalnie nie spamowałabym za bardzo po innych blogach o ile myślisz na poważnie o prowadzeniu bloga, a nie jakiś pierdach pod suby, bo wielu osobom po prostu się to nie podoba i bardzo źle to odbierają. Coś w stylu nachalnej promocji no i kiepsko by było wyłapać łatkę spamera na starcie.
Fajnie jakby tych kilku czytelników np. udostępniło Twój wpis na fejsie. Poczta pantoflowa działa najlepiej w tej kwestii. W końcu wtedy link może dotrzeć do osób, których Ty sam nie znasz, a może je zaciekawić to, co piszesz.

Ad. c)
Osobiście sądzę, że jesli piszesz ciekawie i masz jakieś pojęcie o tym, o czym piszesz to jak najbardziej. Czytelnicy zawsze się znajdą tylko trzeba pisać często i ciekawie.

Sama prowadzę bloga nie do subów czy innych takich, więc chętnie powymieniam się z Tobą doświadczeniami.