Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Rozwiązane]Krótki FAQ na temat cła i vatu. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Lockerz (/Forum-Lockerz-285)
+----- Dział: Pytania dotyczące Lockerz.com (/Forum-Pytania-dotyczace-Lockerz-com-4)
+----- Wątek: [Rozwiązane]Krótki FAQ na temat cła i vatu. (/Temat-Rozwiazane-Krotki-FAQ-na-temat-cla-i-vatu-1104)

Strony: 1 2 3 4 5


[Rozwiązane]Krótki FAQ na temat cła i vatu. - onilox - 24-01-2010 13:23

Widząc, że na forum wciąż wiele osób nie wie kiedy i ile może zapłacić za paczkę od Lockerz postanowiłem napisać krótki FAQ.
1.Kiedy można zpłacić cło?
Odp.:Cło płaci się gdy paczka przekracza 605zł = 268 $ = około 150 Euro. Jednak z płacenia cła podobno zwalnia nas GIFT
2.Kiedy można zapłacić podatek vat?
Odp.:Vat płaci się gdy paczka przekracza 22 Euro czyli około 86zł
3.Ile można zapłacić vat-u?
Odp.:Zależy od ceny podanej na paczce. Vat to 22% wartości paczki: przykładowo jeśli iPod Touch 8Gb kosztuje 199$ (apple.com) to 22% ze 199 to 43,78$ = 126 zł.+ cena przesyłki (25$)
4.Czy jak nie chcę paczki to mogę jej nie przyjąć?
Odp.:Oczywiście! Tylko pamiętaj że czasem opłaca się zapłacić tych kilka złoty niż potem kupować 10x drożej w PL.

Wszystkie dane pieniężne pochodzą z http://kalkulator-walutowy.mybank.pl/

Proponuję Panu Adminowi przypięcie FAQ Wink


RE: Krótki FAQ na temat cła i vatu. - Draker - 24-01-2010 13:31

VAT płaci się od wartości przedmiotu + CENY PRZESYŁKI Wink

Ale tak to dobry poradnik... Tylko nie podklejajcie bo wtedy tego nie widać w ogóle Tongue Takie moje zdanie;p


RE: Krótki FAQ na temat cła i vatu. - onilox - 24-01-2010 13:34

@ up dzięki już dodaje Wink


RE: Krótki FAQ na temat cła i vatu. - mikobro - 24-01-2010 13:35

Dobry poradnik....
Masz + ode mnie Smile
Wiecie moze czy za gre jakas zamowiona narzucony jest vat... tzn czy jest wartosc przekracza te 22 Euro Smile


RE: Krótki FAQ na temat cła i vatu. - onilox - 24-01-2010 13:38

poszukaj ile kosztuje dana gra ale myśle że celnikom nie opłaci się pobierać vat-u jesli będzie troszke ponad 22 euro


RE: Krótki FAQ na temat cła i vatu. - skibixd - 24-01-2010 13:51

A jeszcze jedno pytanie. Może nas ominąć cło i vat? Czy już to jest nie uniknione?


RE: Krótki FAQ na temat cła i vatu. - Draker - 24-01-2010 13:54

(24-01-2010 13:51)skibixd napisał(a):  A jeszcze jedno pytanie. Może nas ominąć cło i vat? Czy już to jest nie uniknione?

Malutka szansa, celnicy sprawdzają każdą paczkę, jednak nadanie VATU na paczkę to chwila roboty dla celnika - musi zrobić spis, obliczyć wartość, wypełnić odpowiednie dokumenty - jeśli celnik będzie leniwy to nie zrobi tego (jednak coś takiego to szansa 1/100). Więc raczej jest to nieuniknione.
CŁA NIE PŁACISZ!!!


RE: Krótki FAQ na temat cła i vatu. - skibixd - 24-01-2010 14:03

No ale jeśli coś będzie przekraczło 150 euro to i tak zapłace cło... Hm, ten vat to 22%, czyli 1/5 ceny. Już wszystko stało się mniej fajne.


RE: Krótki FAQ na temat cła i vatu. - onilox - 24-01-2010 14:08

z cła zwalnia nas GIFT Wink


RE: Krótki FAQ na temat cła i vatu. - skibixd - 24-01-2010 21:41

Ale z Vatu już nie... a vat to 22%. a czemu nie 7%?