Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Youtube kilka pytań odnośnie zarabiania - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Youtube kilka pytań odnośnie zarabiania (/Temat-Youtube-kilka-pytan-odnosnie-zarabiania-110343)



Youtube kilka pytań odnośnie zarabiania - tamaczek - 11-03-2015 22:15

Siemka, zastanawiam się nad otworzeniem kanału muzycznego i zarabianiu na nim. Jednak mam takie pytanie czy YT pozwoli na zarabiania na takim kanale ? Głównie będę wrzucał muzykę zamieszczaną przez autorów jako "free download" na SoundClound. Czy wiecie może czy filmiki z tą muzyką nie będą kasowane przez YT ?


RE: Youtube kilka pytań odnośnie zarabiania - Admin - 12-03-2015 09:34

Te z licencją które zezwalają na rozpowszechnianie i używanie do komercjalnych celów możesz użyć i bez problemu na nich zarabiać.
Tylko trochę ciężko będzie Ci się przebić przez oryginał który defakto będziesz musiał linkować w opisie.

Tu tez pozostaje Ci czytać warunku licencji, to że muzyka jest darmowa nie znaczy że możesz na niej zarabiać, jednak takowe utwory też istnieją, gdyż sam takie wykorzystuje.


RE: Youtube kilka pytań odnośnie zarabiania - tamaczek - 14-03-2015 01:09

To trochę mnie zamotałeś. Większość utworów zamieszczonych na SC i otagowanych jako "Free Download" w opisie ma coś typu "Another Free Download" i gdzie tu mogę znaleźć warunki licencji ?

Cytat:Tylko trochę ciężko będzie Ci się przebić przez oryginał który defakto będziesz musiał linkować w opisie.
Czyli w opisie będę musiał podać link do SC gdzie to znalazłem ? Czy jeśli napisałbym do autora czy mogę wykorzystać jego utwór na moim kanale to muszę pisać, że będę na tym zarabiał ?


RE: Youtube kilka pytań odnośnie zarabiania - Admin - 14-03-2015 08:30

http://help.soundcloud.com/customer/portal/articles/243852


RE: Youtube kilka pytań odnośnie zarabiania - tamaczek - 14-03-2015 15:31

Dzięki wielkie @[Admin] Big Grin Możesz mi jeszcze powiedzieć czy mam wybrać:
To modify commercially czy To use commercially ?
I w opisie muszę dodać link do SoundClounda gdzie znalazłem ten utwór ?


RE: Youtube kilka pytań odnośnie zarabiania - adrian2110 - 09-05-2015 21:36

Ale musisz się przygotować na to, że co jakiś czas YT będzie przysyłał maile w prośbą o wyjaśnienie kwestii odnośnie autora filmu, pochodzenia, itp. Yt zaostrzył ostatnio warunki, ale skoro masz pomysł to działaj i realizuj go.

Powodzenia!


RE: Youtube kilka pytań odnośnie zarabiania - bercik80.98 - 10-05-2015 19:02

Przy okazji dołączę się do tematu. To znaczy że nie mógłbym zrobić tak że: ściagne muzykę z neta np electro, powycinam i posklejam różne kawałki i to wstawić na yt????


RE: Youtube kilka pytań odnośnie zarabiania - Tomono - 10-05-2015 19:29

Zależy, bo jeśli autor utworu zgłosił na YT dany utwór jako jego własność to wtedy jak YT wykryje ten utwór to kasa za reklamy będzie szła dla niego lub filmik zostanie skasowany. Chyba, że tego nie zrobił wtedy możesz dodać taki utwór. Smile


RE: Youtube kilka pytań odnośnie zarabiania - Madara Uchiha - 10-05-2015 20:18

Mogę podpowiedzieć, że możesz dawać jakiś preview, 10 min z poucinanych kawałków, a w opisie dać download np. z catshre, zippy , tak masz kasę za wyśw + za pobranie, nie używaj skracaczy bo to odstrasza słuchaczy