Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Lista web 2.0 - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Lista web 2.0 (/Temat-Lista-web-2-0-110178)



Lista web 2.0 - matimus - 09-03-2015 15:32

Siemka.

Mam sprawę bo mam listę stron web 2.0 około 1000

i każdy link wygląda w stylu xx.com/xx

i chciałbym żeby była tylko domena xx.com

jakieś pomysły ?


RE: Lista web 2.0 - Q-ba - 09-03-2015 17:48

masz to w pliku txt?
Jak tak to mini skrypt w php i wyciągasz wszystko do znaku '/' .
użyj file_get_contents() do odczytania pliku, oraz explode() do rozdzielania adresu url do znaku /, no i to zapuść w pętli żeby na ekranie wyświetliło Ci wszystkie domeny.

W PHP najprościej i najszybciej to zrobisz.


RE: Lista web 2.0 - albertc - 09-03-2015 23:41

Excel
Wrzucasz wszystko do jednej kolumny, a następnie dzielisz na osobne kolumny na podstawie slasha. TUtaj info: https://support.office.com/pl-pl/article/Dzielenie-tekstu-i-umieszczanie-go-w-r%C3%B3%C5%BCnych-kom%C3%B3rkach-30b14928-5550-41f5-97ca-7a3e9c363ed7?ui=pl-PL&rs=pl-PL&ad=PL

Tylko musisz mieć to w jednej formie wszystko.

Notepad++
W tym możesz sobie pousuwać ciąg /*** za pomocą wyrażeń regularnych w narzędziu zamień tekst.

Mam nadzieję, że o to chodziło Smile

Update:
Aha i jeszcze najprostsza sprawa o której zapomniałem, o ile posiadasz ScrapeBoxa Smile Ładujesz listę i obrabiasz ją za pomocą polecenia Trim to Root. To jest gdzieś w tym menu po prawej, które dotyczy załadowanej listy. Elegancko czyści nam adresy i na dodatek usuwa duplikaty.


RE: Lista web 2.0 - matimus - 13-03-2015 13:55

Ok to jeszcze jakieś narzędzie do sprawdzenia przesortowania listy domen.

Np. tylko od pr 4