Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pomysł na stronę artysty/muzyka - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Pomysł na stronę artysty/muzyka (/Temat-Pomysl-na-strone-artysty-muzyka-110113)



Pomysł na stronę artysty/muzyka - Exodisss - 08-03-2015 10:37

Witam, tak się składa że mam w rodzinie muzyka który wydaje swoje piosenki i płyty, sprzedaje je lokalnie do gazety w moim mieście. Prowadzi także program dla szkół w którym prowadzi zajęcia z budowy instrumentów i ich gry. Zwiedził jakieś 70% szkół podstawowych w Polsce.


Z racji że ma dość spory materiał swojej twórczości postanowiłem zrobić mu stronę, na której oczywiście będzie AdSense oraz ewentualna sprzedaż jego płyt/utworów czy sprawozdania ze zwiedzonych szkół z materiałem zdjęciowym.


Niestety nie mam pojęcia na jakim skrypcie to wykonać, wstępnie myślę o Wordpress - stworzenie ciekawego szablonu, uzupełnienie treści i pozycjonowania i próba startu.


Wolę napisać do bardziej doświadczonych ludzi, by ocenić czy coś takiego ma szansę wystartować.


Nie ma problemu z domeną .pl czy sprawami finansowymi w kwestii stworzenia tej strony.


Będę wdzięczny za każdą pomoc


RE: Pomysł na stronę artysty/muzyka - PanCaro - 09-03-2015 13:27

Zleć to doświadczonym ludziom. Nie zdajesz sobie sprawy ile jest roboty przy sprzedaży. Sklepy chodzą po 3-15 tysięcy zł. Do tego dochodzą obowiązki prawne itp.

WP jest dobre też do sklepu i firmówek ale nie ogarniesz tego.


RE: Pomysł na stronę artysty/muzyka - Q-ba - 09-03-2015 17:50

WP ma swoje wady, przede wszystkim pamiętaj że to jest blog i nawet najlepsze nakładki i pluginy nie zrobią z tego profesjonalnego sklepu.
Najlepiej zleć napisanie takiego sklepu żeby miał wszystkie opcje jakie potrzebujesz. Wtedy masz pełną kontrole nad wszystkim.


RE: Pomysł na stronę artysty/muzyka - Exodisss - 11-03-2015 21:28

To nie ma być sklep.

Na blogu będą publikowane wiersze i muzyka jednak część np. gotowe płyty chciałbym udostępnić za symboliczną kwotę, np 5 zł SMSem czy coś takiego.
Pomyślałem więc że Wordpress jakoś ogarne w tej funkcjonalności.

Główny zysk chciałbym by był z AdSense


RE: Pomysł na stronę artysty/muzyka - Exodisss - 16-03-2015 06:35

Dobra mniejwięcej mam to już zaplanowane i dzisiaj zabieram się do pracy.

Zrobie Lock Content i będzie można za SMSa kupić całą płytę co chyba jest dobrym pomysłem.


Powie mi ktoś czy da się zrobić tak że wrzucę utwór .mp3 na hosting i za jego pobieranie będę miał hajs??

Generalnie to interesuje mnie najlepsze rozwiązanie i serwis który to umożliwi, piosenki są własnej twórczości.