Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wygląd i SEO - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Wygląd i SEO (/Temat-Wyglad-i-SEO-110070)



Wygląd i SEO - Voldir - 07-03-2015 14:11

Witajcie. Jak zrobić żeby to tak wyglądało na stronie głównej? Chodzi mi o te najnowsze posty.

[Obrazek: 4QrH3Fo.png]

Drugie pytanko. Jak i gdzie to zrobić?

"Słowo kluczowe / fraza nie pojawia się w adresie URL strony. Jeśli zdecydujesz się aby zmienić ten adres, upewnij się, że poprzedni adres URL ma ustawione przekierowanie 301 na nowy adres."


RE: Wygląd i SEO - daniel42na - 07-03-2015 14:18

1. Znajdz odpowiedni szablon. Miniaturki ustawiasz przy edycji/dodawaniu nowego posta (w edytorze po prawej stronie na dole).
2. W panelu administracyjnym: Ustawienia -> Bezpośrednie odnośniki -> ustaw tam najlepiej postname


RE: Wygląd i SEO - Voldir - 07-03-2015 14:42

Myślałem że mogę to zmienić na tym szablonie. Zrobiłem bloga, uzupełniłem treść ale chciałem jakoś to poprawić, żeby było estetycznie. Z miniaturkami sobie już poradziłem Smile Bardzo dziękuję. Po zmianie na nazwa postu, problem frazy/słowa kluczowego pozostaje nadal.


RE: Wygląd i SEO - linoskoczek - 07-03-2015 23:58

A masz ustawione słowa kluczowe we wpisie? Może wtyczka All in One SEO by Yoast przyjdzie z pomocą.


RE: Wygląd i SEO - Voldir - 08-03-2015 00:03

Mam ustawione słowo kluczowe, meta opis i zainstalowaną wtyczkę "WordPress SEO". Myślisz żeby zainstalować tą wtyczkę by Yoast?Smile


RE: Wygląd i SEO - fulltime - 17-03-2015 16:21

Potwierdzam, Yoast rządzi. Polecam zainstalować.2


RE: Wygląd i SEO - dorabiajonline - 18-03-2015 11:06

Ad. 1. W Worpressie najczęściej zrobisz to tu: Ustawienia --> Czytanie --> Strona główna wyświetla: i odznacz "najnowsze wpisy". Jak to nie działa to musis mi podać nazwę szablonu jaki masz zainstalowany na blogu...
Ad. 2. Chodzi jak zmienićten adres strony by było w nim widać frazę/y? Jak tak to w tytule postu dajesz tą frazę/ te frazy, publikujesz ten post. Wchodzisz w Ustawienia --> Bezpośredni odnośniki --> odznaczasz "Nazwa wpisu" lub "Własny format". W tym dugim wpisujesz "/%postname%/" - w tym pierwszym nie trzeba. Nie wiem czy o to Tobie chodziło.

"Mam ustawione słowo kluczowe, meta opis i zainstalowaną wtyczkę "WordPress SEO". Myślisz żeby zainstalować tą wtyczkę by Yoast?Smile" - wg. mnie wystarczy tylko jedna wtyczka do seo.


RE: Wygląd i SEO - olo4791 - 26-03-2015 14:20

1) poszukaj wtyczek/pluginów ... powinieneś coś znaleźć ... np. https://wordpress.org/plugins/wp-frontpage-news/

2) powinno Ci zadziałać tak jak przedmówcy tu wcześniej doradzili, ja dodam tylko, że czasami nie wykrywa Ci słowa kluczowego w tytule jeśli słowo kluczowe zawiera jakieś polskie ogonki, gdyż w adresie url tego nie będzie bo wordpress utnie ogonki z automatu