Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
PIT z WebstarMedia - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: PIT z WebstarMedia (/Temat-PIT-z-WebstarMedia-110021)

Strony: 1 2 3


PIT z WebstarMedia - badii - 06-03-2015 16:13

WebstarMedia - Intanter.pl - stary scam Wink
ponad 1k zarobione, dziś przyszedł list do mnie.
Może mi ktoś powiedzieć co, po kolei mam zrobić, aby się z tego rozliczyć? Smile Jestem niestety zielony w tych sprawach ^^


RE: PIT z WebstarMedia - gutek126p - 06-03-2015 16:44

Mi też przyszedł od nich list zarobiłem u nich ponad 1000 zł
I nie wiem co dalej Big Grin
za 2014 Rok złożyłem już pit 28 bo się rozliczam co miesiąc 8.5 % i z ich kasy też się rozliczyłem
mam jeszcze raz się rozliczać ?


RE: PIT z WebstarMedia - szykiryki - 06-03-2015 17:16

Podstawowe pytanie. Rozumiem, że przez "list" macie na mysli PIT11? Czy po prostu list z informacją o Waszych zarobkach?

Jeśli pit to znaczy, że instanter (akurat nie mialam z nimi do czynienia) podpisywal z Wami umowę o dzielo i odprowadzal podatek oraz zaliczkę? W takim przypadku musicie wypelnic pit37, przepisujac dane z pitu11 (uzywajcie programu, sam wszystko wyliczy), dostaniecie nadpłatę.

Jesli jednak kwoty, ktore zarabialiscie w Instaterze nie byly pomniejszone o podatek (to co w panelu trafialo na Wasze konta) to moze być lekki fuck-up, bo tam naprawdę firma nic nie odprowadzala...
I teraz, jesli się rozliczycie, przepisujac to co jest w pit11 nie bedzie się to zgadzalo z danymi, ktore ma Wasz US, co będzie skutkować wysokoprawdopodobną kontrolą skarbową.

W gruncie rzeczy powinniscie rozliczyc sie na zasadach ogolnych (18%) lub ryczałtem jeśli zgłosiliscie (8,5%), jesli macie pewnosc, ze zaliczki na podatek nie byly odprowadzane.

Czy sumy przez Was zarobione zgadzają się z wartościami na formularzu pit?

Czy na Pitcie11 jest wpisany dobry adres Waszego urzędu skarbowego?? Jesli tak, to mozna mniemać, że jednak instanter wysłał informację o zarobkach, chociaż to dziwne, bo podejrzewam, że na bank nie podpisywali z Wami umów, ale mogę się mylić.


RE: PIT z WebstarMedia - gutek126p - 06-03-2015 17:29

jest to pit pit 8c Nie podpisywałem z nimi żadnych umów o dzieło czy coś podobnego generowane były rachunki Smile z których się rozliczałem co miesiąc 8,5%


RE: PIT z WebstarMedia - szykiryki - 06-03-2015 17:34

A to inne buty jak to pit 8c Smile.
Ja PIT 8c otrzymywałam w czasie, kiedy dostawałam stypendium (w przypadku tego pitu płatnik nie odprowadza zaliczek itp.). Z tego co pamiętam rozliczałam to formularzem PIT36, wiec prawdopodobnie też tak musicie uczynić, chociaż najlepiej poszukać w necie "jak rozliczyć PIT8c", żeby nie było.
Gutek, nie wiem tylko jak w Twoim przypadku skoro już rozliczyłeś się z tych dochodów... podejrzewam, że nie musisz składać zadnego dodatkowego zeznania.


RE: PIT z WebstarMedia - korwinowiec - 06-03-2015 17:36

Też dostałem od nich PIT'a.
Ciekawe jest to, że nie wypłacili mi ponad tysiaka (i wielu innym) a nadal mają firmę. Jest to PIT 8 C, czyli zwykła informacja pomocna do rozliczenia się jako dodatkowy dochód.
Tak przynajmniej sądzę Smile


RE: PIT z WebstarMedia - gutek126p - 06-03-2015 17:39

Też mi się tak wydaje zeznanie złożyłem przed końcem stycznia do US bo to w tedy muszę złożyć zeznanie za 2014r pit 28/28A


RE: PIT z WebstarMedia - korwinowiec - 06-03-2015 17:46

Ja na tym PITcie nie mam nawet PESELU podanego...


RE: PIT z WebstarMedia - suchy0001 - 06-03-2015 21:09

Co za idiotyczna firma to jest..

1.nie wypłaca pieniędzy (mi wypłacili tu złego słowa nie powiem ale 80 % osobom nie)
2.Znikają bez słowa
3.Wysyłają do byłych partnerów smsy aby naciągnąć na sms premium 30.75
4.Tworzą sknerus.pl za Wasze ukradzione pieniądze.
5.Mają czelność wysyłać do nas pity za zarobki których i tak większość nie otrzymała

imprezaimpreza


RE: PIT z WebstarMedia - Admin - 07-03-2015 08:57

Czyli co niektórzy mają jeszcze zapłacić podatek za pieniądze których nie dostali? ładny mindfuck, pewnie i tak się nie wymigają od problemów ze skarbówką.