Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
DG a ryczałt 8,5% - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: DG a ryczałt 8,5% (/Temat-DG-a-ryczalt-8-5-109995)



DG a ryczałt 8,5% - domin_dz - 06-03-2015 10:00

Witam,
Noszę się z zamiarem założenia Działalności Gospodarczej i już napotykam problem. Mianowicie byłem u księgowego i on mi powiedział, że w przypadku DG nie jest możliwe rozliczanie się w formie ryczałtu od najmu (możliwe tylko w przypadku osób prywatnych). Rozlicza się ktoś z Was w ten sposób? Księgowy dobrze prawi czy się g. zna?

Pozdrawiam


RE: DG a ryczałt 8,5% - domin_dz - 07-03-2015 10:27

Dobra temat do zamknięcia, mam potwierdzenie tego od osoby, która prowadzi dużą firmę i na pewno ma pojęcie na ten temat. Tylko dziwi mnie fakt, że już nie raz widziałem osoby, które pisały o swoim rozliczaniu na ryczałcie w przypadku DG w serwisach subskrypcyjnych.


RE: DG a ryczałt 8,5% - rachman - 28-05-2015 20:10

Facet Ci dobrze powiedział na 100%. To że ktoś tak robi to inna broszka. Nie każdy zna prawo lub się do niego stosuje ot Ci cała tajemnica Wink