Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczanie Z Leadmore ! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: LeadMore (/Forum-LeadMore-396)
+---- Wątek: Rozliczanie Z Leadmore ! (/Temat-Rozliczanie-Z-Leadmore-109862)

Strony: 1 2 3


Rozliczanie Z Leadmore ! - vogel222 - 03-03-2015 23:37

Witam, w związku z zaistniałą sytuacją, jaką zaobserwowałem na forum zarabiam.com, a mianowicie : istny mętlik co do rozliczania się ze skarbówką, proponuje utworzyć temat w którym będą zawarte wszystkie informacje, jak najbardziej pomocne osobom, które nie wiedzą jak i w jaki sposób się rozliczyć.

Chciałbym aby nie wypowiadały się osoby które w tym temacie mają małe pojęcie i mają wypisywać bzdury, rozliczanie jest ważne i bardzo istotne, uważam że dostęp do wiedzy powinien być na 1 miejscu, i leży on w dobrym interesie forum jak i stron oferujących PP.

Jak dobrze wiemy na leadmore jest poradnik, jednak mimo tego mętlik trwa nadal, problem polega na tym że większość osób zarabiających to młode osoby, i trzeba do nich przemówić nieco prostszym językiem.

Nie jestem żadnym specem w dziedzinie podatków, temat ten tworze również po to żeby moja wiedza z zakresu podatków i rozliczania się poszerzyła, licze na wasze konstruktywne wypowiedzi i ewentualne poprawki jeśli są błędy, dla dobra nas wszystkich Smile.


Rozliczanie rachunek - PIT 36 (zielony)

* Wtedy kiedy realizujesz wypłatę za pomocą rachunku, przykładowo zarobiłeś w styczniu 2015 kwotę 1000 zł. wypełniasz pit, w ,,Inne zrodla dochodu" uwzględniasz swój zarobek i na odpowiedni numer bankowy twojego urzędu wysyłasz kwotę 180 zł (18% od dochodu) do dnia 20 Lutego 2015. - a mianowicie jest to zaliczka na podatek dochodowy.

* Oprócz tego na początku roku 2016, otrzymasz PITA (37?) od Leadmore w którym będziesz musiał uwzględnić wszystkie swoje dochody z (2015) z rachunkow leadmore i przedstawić je bodajże do kwietnia 2016, wtedy możesz liczyć też na zwrot.

Rozliczanie z Umowy o Dzieło ( możesz tylko wtedy gdy nie generowałeś wypłaty za pomocą rachunku, tylko faktury )

* podatek dochodowy 18 % płaci za Ciebie firma Leadmore, należy co miesiąc ( jeśli są zyski ) wysyłać tą umowe do firmy i rozliczanie się z Urzędem należy do twoich obowiązkow do kwietnia 2016 ( biorąc pod uwage zyski z roku 2015)

---Jakie problemy mogą wystąpić ?

- Panie w urzędzie, będa przekonane że z tytułu zysku z dzierżawy i najmu miejsca reklamowego na stronie internetowej, musisz mieć działalność gospodarczą ...osobiscie nie wiem co wtedy zrobić, jednak wole poinformować, jeśli ktoś wie jak ku temu zaradzić proszę o opinię.

- Możesz zostać poproszony o dowód w postaci tych generowanych rachunków, nie wiem czy można je ukazać skoro na nich jest tylko podpis osoby która rachunek wystawia (czyli nas) ..tu również proszę o opinię.


Nie pisałem nic o podatku 8 % gdyż nie jestem pewny jak dokładnie to wygląda, wole o wypowiedz osób które korzystają z możliwośći płacenia mniejszego podatku.

Chcesz dodać od siebie celną uwage ? opinię ? Zapraszam do rozmowy, tak żeby wszystko było dla nas jasne !

Pozdrawiam


RE: Rozliczanie Z Leadmore ! - asiorek - 04-03-2015 01:39

teraz moje pytanie, co jesli zacząlem zarabiać od marca? Kiedy wpłacam tą zaliczke ?

Jesli chce płacić 8.5% czyli ten ryczałt, zgłaszam to kiedy ? za 2015 rok zgłaszam w 2015 czy za 2015 zgłaszam w 2016?

Czy mogę bez żadnych przelewów odporowadzić podatek tylko za cały rok ? czyli nie wysyłać im teraz żadnej kasy tylko dopiero do kwietnia w 2016r ?


RE: Rozliczanie Z Leadmore ! - Weglowodan - 04-03-2015 13:09

(04-03-2015 01:39)asiorek napisał(a):  teraz moje pytanie, co jesli zacząlem zarabiać od marca? Kiedy wpłacam tą zaliczke ?

Jeśli wypłacisz w marcu to zaliczkę wpłacasz do 20 kwietnia.

Cytat:Jesli chce płacić 8.5% czyli ten ryczałt, zgłaszam to kiedy ? za 2015 rok zgłaszam w 2015 czy za 2015 zgłaszam w 2016?

Jeśli nie wypłaciłeś nic to możesz iść do urzędu i zgłosić ryczałt.

Jak coś wypłacałeś to już tylko w styczniu następnego roku.

Cytat:Czy mogę bez żadnych przelewów odporowadzić podatek tylko za cały rok ? czyli nie wysyłać im teraz żadnej kasy tylko dopiero do kwietnia w 2016r ?

CHYBA pit 37 do kwietnia, wpisujesz w inne źródło dochodu.


RE: Rozliczanie Z Leadmore ! - asiorek - 04-03-2015 13:16

Czyli jeśli zarabiam od marca to mogę jeszcze zgłosić ryczalt?

W mBanku mam opcje przelewu do fiskusa, teraz pytanie czy jeśli bym chciał mimo wszystko skorzystać z tej opcji i co miesiąc wysyłać im te 18/8,5 % to muszę coś teraz im składać czy dopiero w kwietniu?

A jak zgłosze w styczniu następnego roku to to będzie obowiązywać na kolejne wpływy w 2016? A nie na ten rok?


RE: Rozliczanie Z Leadmore ! - Weglowodan - 04-03-2015 13:55

(04-03-2015 13:16)asiorek napisał(a):  Czyli jeśli zarabiam od marca to mogę jeszcze zgłosić ryczalt?

W mBanku mam opcje przelewu do fiskusa, teraz pytanie czy jeśli bym chciał mimo wszystko skorzystać z tej opcji i co miesiąc wysyłać im te 18/8,5 % to muszę coś teraz im składać czy dopiero w kwietniu?

A jak zgłosze w styczniu następnego roku to to będzie obowiązywać na kolejne wpływy w 2016? A nie na ten rok?

To od kiedy zarabiasz nie ma znaczenia, tylko czy pierwszą wypłatę zleciłeś, jeśli nie to możesz zgłosić jeszcze ryczałt. Wtedy pit do 20 stycznia a nie jak w przypadku 18%(na zasadach ogólnych) końca kwietnia, jeśli chodzi o 18% to nic nie musisz zgłaszać tylko w kwietniu pit 36.
Zaliczki sam wypłacam mbankiem prosto, przyjemnie. Lol

Najlepiej idź do swojego urzędu i podpytaj bo każdy po swojemu robi. Stąd też bardzo często są sprzeczki w temacie rozliczania się.


RE: Rozliczanie Z Leadmore ! - nykkusek - 04-03-2015 13:57

A co jeśli chce zgłosić ryczałt 8,5 % tylko że już wypłacałem środki, ale nie na moje nazwisko tylko konto matki? Jeśli teraz będę chciał wypłacać na swoje konto, bez problu zgłoszę owy 8,5% ryczałt tak?


RE: Rozliczanie Z Leadmore ! - wisniowy13 - 04-03-2015 14:35

Tak z punktu widzenia prawa, Ty jeszcze nic nie zarobiłeś.


RE: Rozliczanie Z Leadmore ! - nykkusek - 04-03-2015 16:26

(04-03-2015 14:35)wisniowy13 napisał(a):  Tak z punktu widzenia prawa, Ty jeszcze nic nie zarobiłeś.

Ok, dzięki! Nie byłem pewien po prostu czy można zgłaszać np. w połowie roku podatkowego.

A jeszcze mam jedno pytanie, czy taki ryczałt mogę zgłosić w DOWOLNYM US, czy tylko tym gdzie jestem zameldowany? Mieszkam w innym mieście niż jestem zameldowany.. A jechać 400 km żeby tylko złożyć jakiś papierek (?) to troszkę nie fajnie Tongue Z tego co ojciec mi mówił, że mogę zanieść do dowolnego i oni potem to przekierują do mojego miasta (podobnie było jak dowód osobisty wyrabiałem)


RE: Rozliczanie Z Leadmore ! - 32ketrab - 04-03-2015 17:08

Dzisiaj na lekcji podstaw przedsiębiorczości spytałem sie jakie są warunki, żeby można było odprowadzać ryczałt (8,5%) to jest to opcja dla działalności gospodarczych i małych firm 1-2 osobowych. Jak sie jej nie ma to z dochodów trzeba rozliczać się za pomocą PIT-a

#dorosłe #życie


RE: Rozliczanie Z Leadmore ! - szykiryki - 04-03-2015 17:46

(04-03-2015 17:08)32ketrab napisał(a):  Dzisiaj na lekcji podstaw przedsiębiorczości spytałem sie jakie są warunki, żeby można było odprowadzać ryczałt (8,5%) to jest to opcja dla działalności gospodarczych i małych firm 1-2 osobowych. Jak sie jej nie ma to z dochodów trzeba rozliczać się za pomocą PIT-a

#dorosłe #życie

@[32ketrab], niestety masz jakiegoś niedorobionego nauczyciela (lub takiego, który nie ogarnia po prostu aktualnych przepisów podatkowych). Ty, jako osoba fizyczna, możesz zgłosić się do urzędu i wyrazić chęć rozliczania ryczałtem za najem powierzchni reklamowej (wiele osób z tego forum rozlicza się w ten sposób z subów i nie trzeba do tego prowadzić własnej DG). Magia! Idea