Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
visual basic-reset - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: visual basic-reset (/Temat-visual-basic-reset-109142)



visual basic-reset - paoz - 22-02-2015 15:42

potrzebuje kodu, gdzie po kliknieciu w wyswietlonym oknie "ok" zresetuje mi program od ustawien poczatkowych.
Ktos ma jakis pomysl>


RE: visual basic-reset - surfer0700 - 22-02-2015 15:46

No to pod buttonem ok, przypisz wartości początkowe. ? ?


RE: visual basic-reset - paoz - 22-02-2015 15:54

okno zrobilem w MsgBox i nie mam dostepu do buttona. Albo nie wiem jak uzyskac...


RE: visual basic-reset - surfer0700 - 22-02-2015 15:57

Pierwsze lepsze z neta:
Kod:
If MsgBox("Prompt", MsgBoxStyle.YesNoCancel, "Title") = MsgBoxResult.Yes Then
    ' execute command
End If

ale możesz to też zrobić Form2 jako okno które się pojawia i wtedy sobie tylko przedropujesz button.


RE: visual basic-reset - paoz - 22-02-2015 16:12

(22-02-2015 15:57)surfer0700 napisał(a):  Pierwsze lepsze z neta:
Kod:
If MsgBox("Prompt", MsgBoxStyle.YesNoCancel, "Title") = MsgBoxResult.Yes Then
    ' execute command
End If

ale możesz to też zrobić Form2 jako okno które się pojawia i wtedy sobie tylko przedropujesz button.


Po dodaniu kodu, okienko sie pojawia ale nic sie nie dzieje, dalej jest tak jak wczesniej. Probowalem zrobic from2 jako osobny statusbar ale tez mialem problemy i nie poradzilem sobie z tym Tongue

edit: zrobilem inaczej: dodalem
Cytat:Application.Restart()
i gdy wyskoczy kolejne okno i po kliknieciu YES aplikacja sie restartuje. Zmienilem troche kod pod siebie i tewraz jestem zadowolony Huh Dzieki za naprowadzenie Lol wpadlem na jeszcze lepszy pomysl = koleja rozbudowa programu Big Grin


visual basic-reset - surfer0700 - 22-02-2015 16:32

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.