Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Konto osobiste jako firmowe. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Konto osobiste jako firmowe. (/Temat-Konto-osobiste-jako-firmowe-109101)



Konto osobiste jako firmowe. - Dymkul - 21-02-2015 22:40

1.Jak wiadomo polskie prawo nie nakłada na przedsiębiorce obowiązku posiadania konta firmowego. Do rozliczeń może służyć konto osobiste.

Jednakże banki stosują zapis w swoich regulaminach:
"Rachunki nie mogą być wykorzystywane przez Posiadacza Rachunku do przeprowadzania rozliczeń pieniężnych
związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. "

Z tego co przeczytałem na różnych forach ludzie korzystają i tak z tego rozwiązania i banki się nie czepiają (w końcu klient to klient). Jednakże większość wypowiedzi jest starych. Więc z tego powodu pytam czy ktoś z was korzysta może z takiego rozwiązania ? Czy nie ma problemów z bankiem i przelewami do ZUS i Urzędu Skarbowego ? Chce otworzyć jedno konto osobiste tylko do celów firmowych jaki bank polecacie ?

2.Czy składając wniosek CEIDG-1 z przyszłą datą rozpoczęcia działalności dostanę w międzyczasie numery NIP i REGON. Czy dopiero w dniu rozpoczęcia.


RE: Konto osobiste jako firmowe. - Bot - 21-02-2015 22:46

bank ma tak w regulaminie bo jest mu na rękę, żebys otworzył i opłacał dodatkowe "podkonto" (firmowe)
oczywiście nie wypowiedzą Ci umowy jak bedziesz takie operacje przeprowadzał na prywatnym


RE: Konto osobiste jako firmowe. - daniel42na - 22-02-2015 02:22

Rozmawiałem kiedyś z konsultantem ING i powiedział mi, że ani bank ani żadne urzędy nie będą robiły problemu z tego że jest to konto "osobiste", zresztą nawet w takim koncie masz gotowe zakładki do wpłat na US/ZUS więc nie ma problemu.
Co do 2 nie jestem pewien, ale strzelam że NIP możesz mieć wcześniej a REGON dotyczy tylko zarejestrowanej działalności gospodarczej.