Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czas działania skryptu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Czas działania skryptu (/Temat-Czas-dzialania-skryptu-108944)

Strony: 1 2


Czas działania skryptu - AnnaKa - 19-02-2015 17:33

Witam,

Mam pytanie czy jest jakoś możliwe wydłużyć działanie skryptu?
Chodzi o to że wysiadło mi wyciąganie filmów z innych stron ponieważ jak włączam skrypt to wczytuje tylko jeden film i stop wcześniej wyciągał dużo więcej. Co może być przyczyną? Kiedyś strona wczytywała cały czas a teraz chwileczkę i już stop jakbym normalną stronę wczytał.


RE: Czas działania skryptu - Mailowiec - 19-02-2015 17:45

http://php.net/manual/en/function.set-time-limit.php


RE: Czas działania skryptu - AnnaKa - 19-02-2015 17:50

Kurcze nie wiem w którym miejscu to dokładnie dać :/

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in ..../wp-includes/cron.php on line 0


RE: Czas działania skryptu - Mailowiec - 19-02-2015 19:33

Kod:
ini_set('max_execution_time', 60);
60 sekund = 1 minuta

Na początku tego pliku po <?php .


RE: Czas działania skryptu - AnnaKa - 19-02-2015 19:34

Dziękuję niedługo sprawdzę Smile I dam znać Smile

Edit. Błędu nie ma ale i tak nie działa 60 sekund. Tylko około 30 nie wiem co to powoduje.


RE: Czas działania skryptu - Mailowiec - 19-02-2015 19:49

Masz możliwość dostępu do pliku php.ini na hostingu?


RE: Czas działania skryptu - linoskoczek - 19-02-2015 21:24

Rozwinę Mailowca.
Usługodawca często ustawia domyślną wartość na wykonanie się skryptu PHP w pliku konfiguracyjnym php.ini. Zazwyczaj jest to właśnie te 30 sekund. Jeśli masz dostęp do edycji pliku php.ini, to tam możesz ustawić większy limit czasu. Jeśli nie masz do niego dostępu, to ostatnią deską ratunku jest support. Napisz im, że potrzebujesz tego do swojego skryptu, którego wykonanie zajmuje dużo czasu, ale nie pochłania wielkiej ilości zasobów. No chyba, że pochłania, to kiepsko z argumentacją będzie Big Grin


RE: Czas działania skryptu - AnnaKa - 19-02-2015 21:30

Moglibyście podpowiedzieć gdzie prawdopodobnie może być plik php.ini? Bo czytałem własnie że tam się to ustawia.

Po wprowadzeniu w plik php.ini zmian występuje taki błąd

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 7865309 bytes) in /.....wp-includes/wp-db.php on line 1036


RE: Czas działania skryptu - linoskoczek - 19-02-2015 23:57

(19-02-2015 21:30)AnnaKa napisał(a):  Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 7865309 bytes) in /.....wp-includes/wp-db.php on line 1036

Musisz ogarnąć skrypt, żeby nie zużywał aż tyle pamięci RAM, ewentualnie fundnąć sobie lepszy serwer.

Jeśli jednak masz możliwość, to możesz samodzielnie zwiększyć ilość RAM przypisaną dla PHP. Zmiany też dokonujesz w pliku php.ini. Ustaw np. tak:
Kod:
memory_limit = 512M
Jest też zwariowana opcja wyłączania limitu, ale tak nie powinno się robić...
Kod:
memory_limit = -1
W końcu PHP wyśsie całą pamięć i dupa Tongue Ogólnie, to jeśli robisz to tymczasowo (tylko dla tego skryptu) to lepiej nie dodawaj nic do php.ini, tylko wejdź do skryptu wp-db.php i tam na początku wklej ini_set('memory_limit', '-1'); po <?php.


RE: Czas działania skryptu - Scrappyy - 17-04-2015 18:23

Jeśli masz skrypt typu zwykłą viralke to czas jej działania ustawia się w javascript.