Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wypłacanie pieniędzy zarobionych przez internet - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wypłacanie pieniędzy zarobionych przez internet (/Temat-Wyplacanie-pieniedzy-zarobionych-przez-internet-108741)

Strony: 1 2


Wypłacanie pieniędzy zarobionych przez internet - Soplica - 16-02-2015 21:55

Witam, jak jest z pieniędzmi zarobionymi przez internet. Wypłacać je bezpośrednio na konto bankowe czy lepiej najpierw na jakiś portfel internetowy typu Paypal bądź Skrill? - Czy należy odprowadzić jakiś podatek dochodowy?

Czy konsekwencje nieodprowadzania podatku mogą być podobne jak wypłacanie wygranych u bukmacherów internetowych?


RE: Wypłacanie pieniędzy zarobionych przez internet - Watoga - 16-02-2015 21:59

Zalezy jak zarabiasz. Nie kazda forma zarobku daje mozliwosc wyplat bezposrednio na konto bankowe.

Co do podatków nie ogarniam sam dokladnie ;-)


RE: Wypłacanie pieniędzy zarobionych przez internet - Assasinoo - 16-02-2015 22:56

(16-02-2015 21:55)Soplica napisał(a):  Witam, jak jest z pieniędzmi zarobionymi przez internet. Wypłacać je bezpośrednio na konto bankowe czy lepiej najpierw na jakiś portfel internetowy typu Paypal bądź Skrill? - Czy należy odprowadzić jakiś podatek dochodowy?

Czy konsekwencje nieodprowadzania podatku mogą być podobne jak wypłacanie wygranych u bukmacherów internetowych?

Należy odprowadzić podatek dochodowy 18% Smile
Nie bardzo wiem co masz na myśli o konsekwencjach z wypłat u bukmacherów, znam się trochę w tej dziedzinie i nie spotkałem żadnej osoby, która by miała jakieś nieprzyjemności z tytułu grania u internetowych bukmacherów.


RE: Wypłacanie pieniędzy zarobionych przez internet - Soplica - 16-02-2015 23:18

Cytat:Należy odprowadzić podatek dochodowy 18% Smile
Nie bardzo wiem co masz na myśli o konsekwencjach z wypłat u bukmacherów, znam się trochę w tej dziedzinie i nie spotkałem żadnej osoby, która by miała jakieś nieprzyjemności z tytułu grania u internetowych bukmacherów.


Podobno służba celna ostatnio ostro się za to wzięła. Kto bezpośrednio wypłaca dość pokaźne sumy na konto bankowe może mieć problem, niby większość twierdzi że to straszak ale w końcu uchwalili tą ustawę hazardową.


RE: Wypłacanie pieniędzy zarobionych przez internet - Assasinoo - 16-02-2015 23:30

Jeśli ktoś wypłaca pokaźne sumy (kilkanaście/dziesiąt k) na konto bankowe to faktycznie może się nim zainteresują, może... Ale osobie, która gra u bukmachera i wypłata kilkaset/k zł nie powinno nic się stać. Ale i tak większość osób korzysta ze Skrilla ze względu na wygodę w przepływie kapitału między bukmacherami i wybieraniem najkorzystniejszych kursów także nie widze problemu, mogą sobie 10 takich ustaw zrobić i nie będzie to miało żadnego wpływu.


RE: Wypłacanie pieniędzy zarobionych przez internet - Soplica - 16-02-2015 23:38

(16-02-2015 23:30)Assasinoo napisał(a):  Jeśli ktoś wypłaca pokaźne sumy (kilkanaście/dziesiąt k) na konto bankowe to faktycznie może się nim zainteresują, może... Ale osobie, która gra u bukmachera i wypłata kilkaset/k zł nie powinno nic się stać. Ale i tak większość osób korzysta ze Skrilla ze względu na wygodę w przepływie kapitału między bukmacherami i wybieraniem najkorzystniejszych kursów także nie widze problemu, mogą sobie 10 takich ustaw zrobić i nie będzie to miało żadnego wpływu.

Właśnie tłumaczyłem mamuśce, że na Skrilla bym wypłacał bo za tydzień kończę 18 a ona mówi że jak mnie skarbówka udupi to do końca życia mi na pensji będą siedzieć. Mimo wszystko najlepiej jakby wypowiedziała się jakaś osoba, która miała problemy z US.


RE: Wypłacanie pieniędzy zarobionych przez internet - Assasinoo - 16-02-2015 23:55

Za co ma Cię udupić? Za grę u bukmachera na stawki kilkadziesiąt zł zakład? Bo większych pewnie nie będziesz grał. Możesz spokojnie wypłacać z buka na konto, bo przynajmniej ja się nie spotkałem, by w tytule przelewu pisało np. nazwa firmy bukmacherskiej, zawsze jest to przelew realizowany przez jakiegoś pośrednika współpracującego z daną firmą bukmacherską.


RE: Wypłacanie pieniędzy zarobionych przez internet - Soplica - 17-02-2015 00:16

(16-02-2015 23:55)Assasinoo napisał(a):  Za co ma Cię udupić? Za grę u bukmachera na stawki kilkadziesiąt zł zakład? Bo większych pewnie nie będziesz grał. Możesz spokojnie wypłacać z buka na konto, bo przynajmniej ja się nie spotkałem, by w tytule przelewu pisało np. nazwa firmy bukmacherskiej, zawsze jest to przelew realizowany przez jakiegoś pośrednika współpracującego z daną firmą bukmacherską.

No wiesz skarbówka może się doczepić, że np nie mam stałej pracy a zarabiam kokosy na bukmacherce Big Grin


RE: Wypłacanie pieniędzy zarobionych przez internet - Assasinoo - 17-02-2015 00:21

(17-02-2015 00:16)Soplica napisał(a):  No wiesz skarbówka może się doczepić, że np nie mam stałej pracy a zarabiam kokosy na bukmacherce Big Grin

Naprawdę wierzysz w to, że będziesz zarabiał kokosy na bukmacherce? Zdecydowana większość graczy podsumowując swoją grę na przestrzeni większej ilości czasu są na minusie. A jeśli boisz się grać u zagranicznych buków online, to zawsze pozostaje Ci STS, Fortuna, Toto czy jak mu tam i coś jeszcze Tongue Ale podatek 12% przy zakładaniu zakładu, niższe kursy, i podatek od wygranej w przypadku przekroczenia jakiejś tam kwoty.


RE: Wypłacanie pieniędzy zarobionych przez internet - piota - 17-02-2015 01:07

to jak to trzeba zgłosić ze pieniądze przyszły na konto z zarobków typu faucet czy hyip