Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pir rozliczenia rocznego - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: eForsa (/Forum-eForsa-383)
+---- Wątek: Pir rozliczenia rocznego (/Temat-Pir-rozliczenia-rocznego-108693)

Strony: 1 2 3


Pir rozliczenia rocznego - czabalo123 - 16-02-2015 14:34

Witam, potrzebuję pit rozliczeniowy roczny od eforsy. Przyszedł właśnie mi list od urzędu i mam się wstawić do 3 dni, rozliczałem się co miesiąc 8% podatku od zarobionej kwoty. Chcą abym im ten pit dostarczył, wiecie może do kogo z eforsy mam się zgłosić, gdzie pisać ?


RE: Pir rozliczenia rocznego - suchy0001 - 16-02-2015 14:48

Pit za ryczałt juz dawno powinieneś złożyć do końca stycznia.Nie eforsa Ci go wystawia bo nie masz z nią żadnej umowy.PiT uzupełniasz sam

Tapatalk xperia z2


RE: Pir rozliczenia rocznego - czabalo123 - 16-02-2015 15:00

To jeżeli nie złożyłem, to co teraz ? A czasem Pit za rok 2014 nie mogę złożyć do kwietnia tego roku ?


RE: Pir rozliczenia rocznego - uzyszkodnik - 16-02-2015 15:26

(16-02-2015 14:34)czabalo123 napisał(a):  Witam, potrzebuję pit rozliczeniowy roczny od eforsy. Przyszedł właśnie mi list od urzędu i mam się wstawić do 3 dni, rozliczałem się co miesiąc 8% podatku od zarobionej kwoty. Chcą abym im ten pit dostarczył, wiecie może do kogo z eforsy mam się zgłosić, gdzie pisać ?

(16-02-2015 15:00)czabalo123 napisał(a):  To jeżeli nie złożyłem, to co teraz ? A czasem Pit za rok 2014 nie mogę złożyć do kwietnia tego roku ?

masz przesrane Lol
nie, ryczałt trzeba rozliczyć wcześniej niż tradycyjny pit
zaliczki płaciłeś sam czy płaciła je za ciebie eforsa?
jeżeli płaciłeś je sam to na pita od eforsy nie licz, musisz sam wypełnić odpowiedni pit i ze względu na termin - dołączyć czynny żal Jerk


RE: Pir rozliczenia rocznego - michal86ole - 16-02-2015 15:26

Mogą Ci karę dowalić. Jeśli rozliczałeś się na ryczałt, to trzeba było złożyć do końca stycznia (PIT-28)


RE: Pir rozliczenia rocznego - suchy0001 - 16-02-2015 15:31

Karę dostaniesz na 100 % ale chyba duża nie będzie.Koledzy mają rację.Pit 28 za ryczalty/najmy/dzierżawy składa się do końca stycznia Smile

Tapatalk xperia z2


RE: Pir rozliczenia rocznego - szykiryki - 16-02-2015 17:07

Pit11 nie dostaniesz. Takie cuda tylko w przypadku kiedy rozliczałbyś się na umowę o dzieło.

Teraz pozostaje jedynie wydrukować wszystkie rachunki z eforsy (masz w panelu), wydrukuj też przelewy przesyłanego ryczałtu.
Zainteresuj się też tak zwanym "czynnym żalem", chociaz jak Cie wezwali to już raczej na to za późno...
Jeśli to Twoje pierwsze rozliczenie w życiu możesz się zasłonić niewiedzą co do terminów składania poszczególnych formularzy PIT, ale jakieś sankcje mimo to mogą Cie dotknąć.
Nie powinno być strasznie, będziesz musiał złożyć zeznanie (może przygotuj je od raz i idź już z wypełnionym do us).
Powodzenia! Smile daj znac, jak poszlo...;]


RE: Pir rozliczenia rocznego - czabalo123 - 16-02-2015 18:35

O jakie zeznanie ci chodzi ?

I ile ta kara może wynosić ? ;/


RE: Pir rozliczenia rocznego - asw - 16-02-2015 18:40

pewnie z 3k


RE: Pir rozliczenia rocznego - czabalo123 - 16-02-2015 18:42

No to sporo ;/