Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie przez internet-podatek-bezrobocie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zarabianie przez internet-podatek-bezrobocie (/Temat-Zarabianie-przez-internet-podatek-bezrobocie-108685)



Zarabianie przez internet-podatek-bezrobocie - kondik - 16-02-2015 13:30

Witam witam! Mam nietypowe pytanie, ponieważ zarabiam już parę tygodni na skracaniu linków a chciałbym się rozliczyć z podatku a jestem zarejestrowany na bezrobociu dla ubezpieczenia oraz nie pobieram żadnych zasiłków. Mogę tak zarabiać jeśli jestem na bezrobociu?
Co możecie mi doradzić co mam zrobić?
Pozdrawiam.


RE: Zarabianie przez internet-podatek-bezrobocie - twardy - 16-02-2015 13:48

Masz dochod, wiec nie mozesz byc zarejestroany jako bezrobotny, tak mi sie przynajmniej wydaje.


RE: Zarabianie przez internet-podatek-bezrobocie - kondik - 16-02-2015 14:45

na oświadczeniu bezrobotnego tak pisze:
"uzyskiwanie miesięcznie przychodu podlegającego opadatkowaniu na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę, z wyłączeniem przychodów uzyskanych z tytułu odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowych."
Więc nie wiem jak się do tego odnieść Big Grin


RE: Zarabianie przez internet-podatek-bezrobocie - Tanum21 - 16-02-2015 14:49

to chyba zalezy ile zarabiasz


RE: Zarabianie przez internet-podatek-bezrobocie - domin_dz - 16-02-2015 15:42

Jeżeli to rozliczasz jako najem to nie ma to raczej wpływu na niemożność rejestracji w urzędzie pracy. To tak samo jakbyś wynajmował mieszkanie komuś i nie mógł być zarejestrowany w urzędzie pracy.

Na forum prawnym nawet piszą, że nie ma to znaczenia przy pobieraniu zasiłku dla bezrobotnych:
http://forumprawne.org/prawo-pracy/262052-zasilek-dla-bezrobotnych-wynajem-mieszkania.html


RE: Zarabianie przez internet-podatek-bezrobocie - kondik - 16-02-2015 18:32

Na oświadczeniu również tak pisze:
"Nie uzyskuję miesięcznie przychodów w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę, z wyłączeniem przychodów uzyskanych z tytułu odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym."
Jak Wy to rozumiecie?


RE: Zarabianie przez internet-podatek-bezrobocie - domin_dz - 16-02-2015 19:14

Ja to rozumiem tak jak wyżej napisałem. Najlepiej się udaj do jakiegoś biura rachunkowego albo zapytaj w samym PUP.


RE: Zarabianie przez internet-podatek-bezrobocie - rachman - 28-05-2015 20:08

1 tel do PUP i wiesz. Skoro takie coś na blankiecie napisane to możesz zarobić połowę wyznaczonej kwoty, czego tu nie rozumiesz? Niemniej upewnij się by potem nie oskarżyli Cię o rej się by mieć ubezpieczenie bo to paragraf jakiś był.
Najem mieszkania a powierzchni reklamowej na stronie www to nie to samo. Niemniej w tym przypadku wydaje mi się może być potraktowane podobnie - nie mieć wpływu na nic.
Dzwoń do PUP i tyle.