Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczanie - osoba niepełnoletnia - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczanie - osoba niepełnoletnia (/Temat-Rozliczanie-osoba-niepelnoletnia-108632)



Rozliczanie - osoba niepełnoletnia - mikolaj90 - 15-02-2015 14:38

Witam. Mam 17 lat i zarabiam poprzez internet, są to kwoty nieregularne.

Kwota wolna od podatku w 2015 roku to 3091 zł lecz czytałem, że mimo to po prostu trzeba złożyć PIT w urzędzie skarbowym.

Nie przekraczam i nie przekroczę kwoty 3091 zł a przelewy od firmy, na której ja zarabiam idą na konto pełnoletniego brata.

Jak i kiedy teraz mój brat powinien się rozliczyć ? Proszę o wytłumaczenie mi tego, nie znam się na tym całym bałaganie dlatego proszę o wytłumaczenie. Pozdrawiam.


RE: Rozliczanie - osoba niepełnoletnia - miśka - 15-02-2015 16:30

A co to za firma? polska czy zagraniczna? podpisywał brat jakąś umowę?

Jeśli polska i na umowę o dzieło, to brat powinien dostać PIT-11 i na jego podstawie powinien wyepłnić PIT-37. Tu polecam poczytać: podstawy PIT - dla początkujących


RE: Rozliczanie - osoba niepełnoletnia - mikolaj90 - 15-02-2015 16:54

Polska, polski serwis. Działanie poprzez internet.


RE: Rozliczanie - osoba niepełnoletnia - miśka - 16-02-2015 18:02

To pewnie dostanie PIT-11. Mają czas na wysłanie do 2 marca. Jeśli nie przyjdzie, wtedy bym się skontaktowała z nimi i spytała, jak oni to rozliczają.


RE: Rozliczanie - osoba niepełnoletnia - mikolaj90 - 16-02-2015 22:20

Może i pytanie głupie ale jeśli poszedłbym skonsultować się z księgowym/księgową to muszę mówić, że moje źródło dochodu to subskrypcje sms czy nie ? Jeśli padłoby takie pytanie.


RE: Rozliczanie - osoba niepełnoletnia - Tidus - 16-02-2015 22:27

"Najem powierzchni reklamowej"