Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycja w... myjnię samochodową [samoobsługa] - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Franczyza (/Forum-Franczyza-448)
+--- Wątek: Inwestycja w... myjnię samochodową [samoobsługa] (/Temat-Inwestycja-w-myjnie-samochodowa-samoobsluga-108305)

Strony: 1 2 3 4


Inwestycja w... myjnię samochodową [samoobsługa] - forumisko - 10-02-2015 19:26

Witajcie chciałbym sie poradzic pewnej rzeczy.Chciałbym postawić na działce przy głównej drodze myjnie samochodową.Ilośc mieszkańców to 3 tys (wiem nie za dużo)Lecz ludzie chcieliby taką myjnię.Najbliższa myjnia jest w mieście (40 km ode mnie)nie ma nawet takiej w małym miasteczku liczącym 9k ludzi.

Koszt budowy takiej myjni to około 100 tys (jedno stanowisko) a chciałbym conajmniej 2.
Poczytałem trochę i podobno warto wejśc we współpracę z ecomyjnia.pl (francyza)Nie do końca wiem na czym to polega.Chodzi o to, że oni postawią myjnię na swoich warunkach na własny koszt lecz co miesiac dostawają dany % z zysku?


RE: Inwestycja w... myjnię samochodową [samoobsługa] - asw - 10-02-2015 19:35

100 000 zł haha ciekawe gdzie najczesciej jest to w jakiś halach robione widziałeś foty na stronie?


RE: Inwestycja w... myjnię samochodową [samoobsługa] - Scoobyx - 11-02-2015 14:55

Franczyza polega na tym, że wpłacasz określoną kwotę np. 500 tys. zł i musisz zrobić odpowiednie stanowisko zgodnie z ich wymaganiami, nawet kolor nie może różnić się w żadnym stopniu, od tego w ich umowie, ponieważ już mógłbyś zapłacić jakąś tam karę lub mogli by z tobą zerwać umowę. Co miesiąc musisz płacić franczyzodawcy, w twoim przypadku ekomyjni jakiś % od sprzedaży lub określoną kwotę, która będzie zawarta w umowie. Wszystko musi być zrobione na ostatni guzik. Nie może być niedociągnięć. Jesteś zobowiązany do prowadzenia reklam w ich imieniu itp. To zwraca ci się po określonym czasie. Np. jeśli bierzesz MaC'a we franczyznę, płacisz 6 mln zł i to statystycznie zwraca się w ciągu 5-6 lat. Wszystko zależy od obrotów. Najlepiej, jak byś do nich napisał, albo spotkał się z przedstawicielem danej firmy i niech ci to dokładnie wytłumaczy. Jakie są koszty, ile musisz płacić miesięcznie itp.


RE: Inwestycja w... myjnię samochodową [samoobsługa] - Mauorycy - 11-02-2015 16:32

Kiedyś usłyszałem od pewnego mądrego człowieka, który od 20 lat prowadzi duża firmę w Szwajcarii:
"Nigdy nie pakuj się we franczyzę..." jednak nie miałem możliwości, aby poprosić go o rozwinięcie tej myśli...:/
Chciałem wtedy zająć się "mobilną myjnią parową" właśnie we współpracy, tyle, że z firmą
Steamart.
Jak sobie to później wszystko przemyślałem...to JA musiałbym wziąć leasing na siebie...i kupić od NICH wszystkie materiały, maszyny i know-how, wiadomo po ich cenie...+ na warunkach kredytowych poleconych przez jakiś zaprzyjaźniony bank, za co oni też pewnie mają niezły $.
Więc na tym zabiegu byłbym już stratny...Nie wspominając już o tym, że musiałbym co miesiąc odprowadzać % na ich konto.
Lepiej ogarnąć taką myjnię samemu..ale kapitał musisz mieć już konkretny...najlepiej z pół bańki...
Domyślam się, że załatwienie pozwoleń(kanalizacja te sprawy) wiąże się z opłaceniem kilku odpowiedzialnych za to osób...I raczej nie są to małe kwoty...

Co do Mc Donalda, jak ktoś tam wyżej wspomniał...To umowa z nimi wcale nie wydaje się taka korzystna...
To oni kupują teren, stawiają wszystko od A do Z...i dają Ci do tego prawa..ale tylko na okrągłe 20 lat...po tym okresie, przestajesz być właścicielem fast fooda i nie interesuje ich to, że chciałbyś przedłużyć umowę, czy cokolwiek.
Inwestujesz jakieś 2 mln, bo na resztę kwoty da się ogarnąć dofinansowanie + musisz ukończyć bodajże 2 letnie szkolenie, "życia w Mac'u"...z tego co czytałem musisz przejść przez wszystkie szczeble kariery w Mc Donaldzie...i wygląda to mniej więcej tak, że sprzątasz w polskiej "restauracji", a stajesz się kierownikiem np. w chińskiej.
Tak czy siak po 5-6 latach wychodzisz na + i przez 15 lat wyciskasz ile się da do własnej kieszeni.
W tym przypadku franczyza się opłaca...Nie trzeba dużo szukać aby się o tym przekonać...
Co do myjni...najlepiej, jakbyś znalazł kogoś, kto działa jako franczyzobiorca w tej spółce i podpytał go co i jak...bo wiadomo, umowa to umowa, a praktyka to praktyka.

Btw, kontaktowałem się z tamtą firmą jakieś 2 lata temu(?), a oni co jakiś czas do mnie dzwonią i pytają czy chciałbym zacząć itd...Więc wnioskuję, że raczej jakoś mega dużo chętnych nie mają...Big Grin


RE: Inwestycja w... myjnię samochodową [samoobsługa] - Scoobyx - 11-02-2015 21:58

Na McDonalda jest sposób, po 10-16 latach otworzyć kolejną restaurację w okolicy i masz przedłużoną umowę. Sposób sprawdzony Wink Tylko wpierw trzeba mieć te kilka milionów na rozkręcenie i wiedzieć gdzie to budować, żeby były jak największe zyski.


RE: Inwestycja w... myjnię samochodową [samoobsługa] - forumisko - 11-02-2015 22:48

Co do myjki najszybciej i najtaniej byłoby wybudować myjnię ze szczotkami, koszta tańsze bo taka myjkę za 20K sie kupi (uzywana) lecz słyszałem, że lakier na takich myjkach cierpi a to była by kosa w żebra raczej Big Grin


RE: Inwestycja w... myjnię samochodową [samoobsługa] - Duxone00 - 11-02-2015 22:49

(10-02-2015 19:26)forumisko napisał(a):  Witajcie chciałbym sie poradzic pewnej rzeczy.Chciałbym postawić na działce przy głównej drodze myjnie samochodową.Ilośc mieszkańców to 3 tys (wiem nie za dużo)Lecz ludzie chcieliby taką myjnię.Najbliższa myjnia jest w mieście (40 km ode mnie)nie ma nawet takiej w małym miasteczku liczącym 9k ludzi.

Koszt budowy takiej myjni to około 100 tys (jedno stanowisko) a chciałbym conajmniej 2.
Poczytałem trochę i podobno warto wejśc we współpracę z ecomyjnia.pl (francyza)Nie do końca wiem na czym to polega.Chodzi o to, że oni postawią myjnię na swoich warunkach na własny koszt lecz co miesiac dostawają dany % z zysku?

ja wpierw zorientował bym się czy ta myjnia 40km dalej sobie dobrze radzi ile mniej więcej dziennie jest wstanie faktycznie wygenerować przychodu i czy to się w ogóle opłaci. Tak jak w mojej miejscowości widzę że dobrze prosperuje jedna myjnia tuż obok stacji orlen zaś inne szybciej padają niż powstają.

Jeżeli jesteś już faktycznie zainteresowany wejściem w taki biznes to zorientuj się czy w okolicach Twojej miejscowości jest jakaś firma zajmująca się czyszczeniem tapicerki samochodowej, sprzęt potrzebny do tego nie jest wcale aż taki drogi zaś usługi mają swoje ceny i zakupiony sprzęt powinien się szybko zwrócić.


RE: Inwestycja w... myjnię samochodową [samoobsługa] - forumisko - 11-02-2015 22:56

(11-02-2015 22:49)Duxone00 napisał(a):  
(10-02-2015 19:26)forumisko napisał(a):  Witajcie chciałbym sie poradzic pewnej rzeczy.Chciałbym postawić na działce przy głównej drodze myjnie samochodową.Ilośc mieszkańców to 3 tys (wiem nie za dużo)Lecz ludzie chcieliby taką myjnię.Najbliższa myjnia jest w mieście (40 km ode mnie)nie ma nawet takiej w małym miasteczku liczącym 9k ludzi.

Koszt budowy takiej myjni to około 100 tys (jedno stanowisko) a chciałbym conajmniej 2.
Poczytałem trochę i podobno warto wejśc we współpracę z ecomyjnia.pl (francyza)Nie do końca wiem na czym to polega.Chodzi o to, że oni postawią myjnię na swoich warunkach na własny koszt lecz co miesiac dostawają dany % z zysku?

ja wpierw zorientował bym się czy ta myjnia 40km dalej sobie dobrze radzi ile mniej więcej dziennie jest wstanie faktycznie wygenerować przychodu i czy to się w ogóle opłaci. Tak jak w mojej miejscowości widzę że dobrze prosperuje jedna myjnia tuż obok stacji orlen zaś inne szybciej padają niż powstają.

Jeżeli jesteś już faktycznie zainteresowany wejściem w taki biznes to zorientuj się czy w okolicach Twojej miejscowości jest jakaś firma zajmująca się czyszczeniem tapicerki samochodowej, sprzęt potrzebny do tego nie jest wcale aż taki drogi zaś usługi mają swoje ceny i zakupiony sprzęt powinien się szybko zwrócić.

Radzi sobie dobrze, sam tam wpadam jak jestem w mieście czasem muszę czekac nawet godzine( jest to myjnia ręczna)Ale tu bardziej kierowałem się tym, że z mojej okolicy nikt specjalnie nie pojedzie na myjnie która jest 40km dalej.A jak wiadomo aut coraz więcej, czasu coraz mniej.Wiec może by wypaliło.Tylko nie wiem jak z tą francyzą by było.Czy to opłacalne itd.


RE: Inwestycja w... myjnię samochodową [samoobsługa] - nitram - 11-02-2015 23:16

U nas ostatnio w mieście postawiono myjnię samoobsługową, coś takiego
http://www.trans-kol.com.pl/banery/myjnia_TRANS-KOL.jpg

Reklama tej firmy czysto przypadkowa

i o dziwo ciągle ktoś tam myje sobie sam auto 4 stanowiska są i prawie cały czas kolejka, może to chwilowe zauroczenia a może to jest pomysł, nie wiem jaki koszt tego ale myślę że taniej niż 100 tys.


RE: Inwestycja w... myjnię samochodową [samoobsługa] - forumisko - 11-02-2015 23:21

No właśnie o takie coś mi chodzi, co do ceny która podałeś to troche sie pomylileś, jedno stanowisko z dobrą chemią itd to koszt ok 100 tys Tongue Są owszem tańsze ale o wiele gorsze.Dotacji na pół bańki raczej nie dostanę.Chociaż mi by starczyły 2 stanowsika nawet.

Niebawem zadzwonię do chłopaków z ecomyjni i dopytam o warunki pod frnacyzę bo w necie za bardzo nie ma opinii, znalazłem tylko 2, że niby wszystko w porządku.

Plus taki, że mam własną działke Idea