Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatek na zarobioną sumę 44 zł - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatek na zarobioną sumę 44 zł (/Temat-Podatek-na-zarobiona-sume-44-zl-106718)



Podatek na zarobioną sumę 44 zł - Wader - 20-01-2015 17:44

Witajcie Smile

W wakacje szukałem jakieś pracy, no i jakimś cudem zdecydowałem się na inwentaryzacje w Tesco nockami. "Podpisałem" umowę przez internet z "Agencja Pracy Tymczasowej Biuro Promo Sp. z o.o.", byłem w tej pracy tylko raz, no i otrzymałem 44 zł na konto, a teraz chcą potwierdzenia danych do wydania PITu-11. Co się stanie jak nie zaakceptuje? A co się stanie jak zaakceptuje, dostane ten PIT, ale się nie rozliczę? US będzie mnie gonić na taką kwotę?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam.


RE: Podatek na zarobioną sumę 44 zł - marcel_kk - 20-01-2015 18:02

Każdy podatnik musi pamiętać o wywiązywaniu się z obowiązków wobec fiskusa. Jednym z nich jest składanie raz w roku zeznań: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 lub PIT-39. Na ich wypełnienie i przesłanie do skarbówki podatnicy mają czas do końca kwietnia roku następnego po roku, którego rozliczenie dotyczy.
Podaj dane, dostaniesz PIT -11 i rozliczysz się w PIT-37.
Nie obawiaj się, nie przekroczyłeś kwoty wolnej od podatku 3091 zł,
a więc powinna Ci zostać zwrócona zaliczka pobrana na poczet podatku dochodowego.
W sumie groszowe sprawy...Wyślesz deklaracje poprzez internet,
dostaniesz UPO (urzędowe poświadczenie odbioru) i śpisz spokojnie.


RE: Podatek na zarobioną sumę 44 zł - vojtec - 20-01-2015 19:54

Także polecam jednak podać te dane. Niejednokrotnie słyszałem o wezwaniach do US przez dużo mniejsze kwoty. Tym bardziej, że nic nie tracisz - podatek i tak został już pobrany, Ty tylko będziesz musiał przepisać odpowiednie rubryki do PIT-37.


RE: Podatek na zarobioną sumę 44 zł - Wader - 20-01-2015 20:03

Trochę tak głupio będzie pójść do księgowej z 44 zł czystym zarobkiem, no ale jak trzeba to trzeba Tongue

Do tego PITu jest potrzebny PIT z tamtego roku, aby coś tam gdzieś wpisać? Smile


RE: Podatek na zarobioną sumę 44 zł - vojtec - 20-01-2015 20:25

Jeżeli nie miałeś innego dochodu w roku poprzednim to potrzebujesz PIT-11 otrzymany od pracodawcy oraz ewentualnie druk PIT-37 (gdyby księgowa nie miała), do którego przenosisz wartości z PIT-11. Dla osoby zaznajomionej z tematem będzie to 5 minut pracy.


RE: Podatek na zarobioną sumę 44 zł - Melex - 20-01-2015 20:39

Po co Ci ksiegowa?

Program do rozwiazania pitu i walcz sam z nim, łatwizna. Zarobkiem będzie podatek który Ci zabrali, jakieś 5zł.


RE: Podatek na zarobioną sumę 44 zł - rachman - 26-01-2015 01:33

podaj dane jeśli nie miałeś innych dochodów to oddadzą ci podatek pobrany.

do księgowej nie idź chyba że masz darmo Wink więcej zapłacisz niż zarobiłeś. darmowy program do rozliczania PIT i sam to zrobisz.