Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczanie bloga - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczanie bloga (/Temat-Rozliczanie-bloga-106662)



Rozliczanie bloga - tidid - 19-01-2015 22:36

Prowadzę parę fanpage i chciałbym założyć o bloga o tej tematyce co fanpage. Planuję zarabiać poprzez reklamy - znaleźć firmy, które chciałyby reklamy na moim blogu oraz ustalić stawkę za 1000 wyświetleń. Byłyby to 3 reklamy. Jak rozliczać się z zarobionych pieniędzy poprzez reklamy? Czy w ogóle jest możliwe wstawienie reklam danej firmy oraz jak ustalić z nimi stawkę? Jakaś umowa?

Jeśli chciałbym sprzedawać raz na jakiś czas gadżety to jak się z nich rozliczać?


RE: Rozliczanie bloga - rachman - 20-01-2015 01:03

działalność gospodarcza. to już lepiej programy partnerskie podpiąć i nie pierdzielić się z dg. chyba że masz już na tyle giga ruch że opłaci Ci się firmę rejestrować i opłacać wszystko.


RE: Rozliczanie bloga - tidid - 20-01-2015 10:16

Na czym polegają programy partnerskie i jakie są stawki?


RE: Rozliczanie bloga - tidid - 21-01-2015 00:08

Przeczytałem parę wypowiedzi na temat rozliczania. W jednej napisane było, że mogę zarabiać na podstawię wynajęcia/dzierżawy miejsca na reklamę. Wtedy nie muszę rejestrować działalności i mogę rozliczać się na dwa sposoby. Albo zwykły podatek 18% lub 32% (kwota wolna od podatku to 3091zł) lub ryczałt 8,5%. Czyli jeśli wybrałbym pierwszą opcję i mój zarobek wynosiłby 3000 zł to nie muszę się rozliczać. Tak?


RE: Rozliczanie bloga - jembry - 21-01-2015 16:37

Musisz się rozliczać zawsze, nawet gdy nie przekroczysz kwoty wolnej od podatku, później Ci oddadzą zapłacony podatek.


RE: Rozliczanie bloga - rachman - 26-01-2015 01:27

stawki w pp są różne. polega to w skrócie na tym że otrzymujesz % lub stałą kwotę za przejście z linka na Twojej www do strony sprzedawcy/usługodawcy i zakupu/pozostawienia danych na niej lub czasami za samo wejście.

rozliczać musisz każdy grosz ale jak nie przekroczysz kwoty zwolnionej to cały ewentualnie pobrany podatek Ci oddadzą.