Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Usuwanie obrazkow z serwera - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Usuwanie obrazkow z serwera (/Temat-Usuwanie-obrazkow-z-serwera-106466)



Usuwanie obrazkow z serwera - dawkos23 - 17-01-2015 15:02

Cze, czy jak usune obrazki z mediów na wordpressie to usuna sie one tez z serwera i nie beda zajmowały transferu? Czy musze jeszcze gdzies usunac zeby sie ich calkowicie pozbyc? Bo mam na stronce wrzucone nieskompresowane obrazki, ktore zajmuja duzo miejsca a to wplywa jak wiadomo na szybkosc wczytywania strony. Dlatego chce usunac te nieskompresowane i wrzucic do mediow juz skompresowane tylko chce miec pewnosc ze pozbede sie calkowicie tych nieskomprsowanych Smile


RE: Usuwanie obrazkow z serwera - vojtec - 17-01-2015 19:49

Witaj,
nie wiem czy Ci pomogę, ponieważ dawno już nie pracowałem z WP, mimo to spróbuję.
Musisz dokładniej opisać co konkretnie chcesz zrobić i dlaczego. Jeżeli chcesz usunąć te obrazy, bo zajmują przestrzeń dyskową to możesz zrobić to właśnie przez panel administratora, lub bezpośrednio z konta hostingowego, usuwając wybrane pliki z folderu contents/uploads. Jeżeli natomiast powodem jest rzeczony "transfer" to sama ich obecność na serwerze nie ma na to wpływu. Problemem jest sytuacja, w której obrazy wyświetlane są we wpisach, jednak tutaj już sama edycja tych wpisów rozwiąże problem, nie trzeba nic usuwać.
Tak jak już wspominałem, napisz dokładnie czego potrzebujesz, to znajdziemy najlepsze rozwiązanie Smile


RE: Usuwanie obrazkow z serwera - dawkos23 - 17-01-2015 20:46

(17-01-2015 19:49)vojtec napisał(a):  Witaj,
nie wiem czy Ci pomogę, ponieważ dawno już nie pracowałem z WP, mimo to spróbuję.
Musisz dokładniej opisać co konkretnie chcesz zrobić i dlaczego. Jeżeli chcesz usunąć te obrazy, bo zajmują przestrzeń dyskową to możesz zrobić to właśnie przez panel administratora, lub bezpośrednio z konta hostingowego, usuwając wybrane pliki z folderu contents/uploads. Jeżeli natomiast powodem jest rzeczony "transfer" to sama ich obecność na serwerze nie ma na to wpływu. Problemem jest sytuacja, w której obrazy wyświetlane są we wpisach, jednak tutaj już sama edycja tych wpisów rozwiąże problem, nie trzeba nic usuwać.
Tak jak już wspominałem, napisz dokładnie czego potrzebujesz, to znajdziemy najlepsze rozwiązanie Smile

No napisałem, chciałbym wszystkie obrazki usunąc, tak żeby było czysto wszędzie, jakbym dopiero kupił hosting i zainstalowal wordpressa. Wtedy sobie skompresuje obrazki i wgram Smile


RE: Usuwanie obrazkow z serwera - vojtec - 17-01-2015 20:51

No to wystarczy usunąć tak jak wspominałeś - z poziomu panelu administratora.
Możesz też (dla większej pewności) poprzez FTP wyczyścić folder contents/uploads - w nim zapisują się wszystkie pliki wgrywane na serwer poprzez PA.


RE: Usuwanie obrazkow z serwera - linoskoczek - 18-01-2015 22:43

Z mediow usuniesz i nie bedzie ich na serwerze.


RE: Usuwanie obrazkow z serwera - sheko12 - 19-01-2015 22:30

Tak czy siak polecam optymalizacje katalogów i bazy danych raz na jakiś czas, mimo usunięcia z mediów śmieci zawsze się jakieś zapisują, skrypt podczas uploadu wykonał polecenie, samo polecenie już niesie za sobą pozostałości Wink


RE: Usuwanie obrazkow z serwera - dawkos23 - 20-01-2015 17:50

(19-01-2015 22:30)sheko12 napisał(a):  Tak czy siak polecam optymalizacje katalogów i bazy danych raz na jakiś czas, mimo usunięcia z mediów śmieci zawsze się jakieś zapisują, skrypt podczas uploadu wykonał polecenie, samo polecenie już niesie za sobą pozostałości Wink

A jak zrobic taka optymalizacje? Smile