Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nietypowy dziennik - własna gra via www - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Nietypowy dziennik - własna gra via www (/Temat-Nietypowy-dziennik-wlasna-gra-via-www-106279)

Strony: 1 2 3


Nietypowy dziennik - własna gra via www - KonradKal - 14-01-2015 21:24

[Obrazek: XRspeE8.png]


Cześć wszystkim, nazywam się Konrad, mam 17 lat i próbuję zrobić własną grę via www. Zakładam ten dziennik, ponieważ myślę, że poznanie Waszych opinii pomoże mi w realizacji mojego celu. Będę starał się co jakiś czas dodawać nowe posty z podsumowaniem ostatnich dni. Gra nie będzie jakaś innowacyjna, taki 'klikacz', jednak mam w planach dodanie jakichś ciekawych urozmaiceń wymagających umiejętności zręcznościowych. Smile Zadaniem gracza będzie kierowanie kariery siatkarza - może stworzyć klub albo dołączyć do istniejącego i z innymi graczami w nim grać itp. Coś w stylu FootballTeam.pl tylko o siatkówce. Piszę na frameworku Laravel i jestem z niego zadowolony. Polecam.

Do tej pory zrobiłem już parę rzeczy, jednak projekt jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie. Strona główna mniej więcej będzie wyglądała tak: https://gfycat.com/BelovedImpartialGalapagoshawk

Każdy gracz będzie miał swojego avatara, a tak wygląda jak na razie kreator (brakuje jeszcze więcej opcji po prawo):

[Obrazek: UcRSfDr.png]

Stary GIF pokazujący funkcje przesuwania i przybliżania/oddalania avatara: https://gfycat.com/AlertSpiffyArcticduck

Tak na razie wygląda ekran startowy po zalogowaniu. Ten "świat" na górze będzie ważną częścią gry, ale to później. Smile

[Obrazek: 0ojI3bK.png]

A to ustawienia.

[Obrazek: K9vTPPU.png]

Na dodatek wrzucę fragment strony głównej oraz okienko logowania:

[Obrazek: tLUf2DP.png]


Mimo, że to forum o zarabianiu, to myślę, że nikomu nie będzie przeszkadzał mój wątek. W końcu będzie to dziennik pracy, a kiedyś może uda się uzyskać jakiś zarobek.


To tyle. Czekam na opinie. Smile


RE: Nietypowy dziennik - własna gra via www - Noozer - 14-01-2015 21:27

Życzę powodzenia i chętnie przetestuje grę Wink


RE: Nietypowy dziennik - własna gra via www - v3XeR - 14-01-2015 21:31

Coś nowego Wink będę obserwował.

Szukasz może partnera?


RE: Nietypowy dziennik - własna gra via www - KonradKal - 14-01-2015 21:46

@v3XeR Raczej nie, może później, gdy będę szukał adminów. Wink


RE: Nietypowy dziennik - własna gra via www - .::Nicko::. - 14-01-2015 21:47

Ile zajęło Ci czasu tworzenie tego co obecniesz masz Wink? Powodzenia!


RE: Nietypowy dziennik - własna gra via www - KonradKal - 14-01-2015 21:54

@Nicko, zacząłem chyba w październiku, ale nie robiłem tego w każdej wolnej chwili. Po prostu mi się nie chciało, dlatego właśnie założyłem dziennik. Smile


RE: Nietypowy dziennik - własna gra via www - artekn - 14-01-2015 22:03

Bardzo ciekawy pomysł! Kiedyś miałem całkiem podobny, ale związany z piłką ręczną. Niestety mam za małą wiedzę i umiejętności w temacie tworzenia gier, a same chęci to za mało. Jedyne co to coś tam umiem zaprogramować w C++, więc ewentualne tworzenie silników-wyników meczy i tyle :/


RE: Nietypowy dziennik - własna gra via www - 4funsecond - 14-01-2015 22:08

Szacun. Będę zaglądał


RE: Nietypowy dziennik - własna gra via www - KonradKal - 14-01-2015 23:08

Dzięki wszystkim za opinie. Dajecie mi siłę do działania. Smile

Co zrobiłem ostatnimi dniami (wczoraj i dzisiaj):
  • przeniosłem projekt z serwera home.pl na VPS z DigitalOcean. - na home.pl był to zwykły serwer www, gdzie nie miałem dostępu do terminala, więc zainstalowanie Laravela było tam dla mnie istną katorgą. Wydawało mi się, że przeniesienie tego wszystkiego na inny serwer będzie jeszcze cięższe, ale na szczęście obawy się nie sprawdziły i wszystko poszło szybko. Kupiłem na razie najtańszy VPS w ofercie, bo większego nie potrzebuję.
  • zoptymalizowałem kreator avatara i przepisałem go jako wtyczkę jQuery. - wcześniejszy kod był zupełnie pomieszany, zlepka jakichś skryptów z moich poprzednich projektów. Teraz jest o wiele lepiej. ")

Teraz czeka mnie kończenie kreatora. Przed chwilą zrobiłem losowanie ustawień ( https://gfycat.com/NeedyFearlessDolphin ). A jutro zamierzam dodać wreszcie możliwość zmiany kolorów twarzy, włosów oraz oczu.


RE: Nietypowy dziennik - własna gra via www - Tropek - 14-01-2015 23:18

No nieźle, też mam zamiar zagłębić w programowanie Smile Nie mam tylko materiałów aby zacząć..
Będę zaglądał, powodzenia Smile