Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zakup telefonu z chin - vat, jaka poczta, opinie o sklepach - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Zakup telefonu z chin - vat, jaka poczta, opinie o sklepach (/Temat-Zakup-telefonu-z-chin-vat-jaka-poczta-opinie-o-sklepach-106020)

Strony: 1 2


Zakup telefonu z chin - vat, jaka poczta, opinie o sklepach - kariolmax - 11-01-2015 18:38

Witajcie,
przymierzam się do zakupu mojego pierwszego telefonu z chin. Wcześniej zamawiałem tylko jakieś gadżety <20$ więc mam kilka pytań. Smartfon, który chcę kupić to Umi Zero: http://en.efox-shop.com/umi-zero-mt6592t-20ghz-otca-core-5-zoll-fhd-ips-ogs-corning-gorilla-glass-bildschirm-android-44-3g-g-296094 I na tej stronie jest on najtaniej (kurs dolara ostatnio zaskoczył).

Niestety mało jest opinii o tym sklepie w internecie dlatego jakby ktoś już kupował w nim to prosiłbym o ocenę Smile

Kolejna kwestia to vat na telefon - jaką pocztą najlepiej zamówić, żeby mieć największą szansę na ominięcie opłat? DHL vs EMS? (lub jakieś chińskie poczty)

Dzięki za odpowiedzi!


RE: Zakup telefonu z chin - vat, jaka poczta, opinie o sklepach - Gremquen - 11-01-2015 18:47

Cześć.
Ja zamawiałem swój poprzedni telefon również z Chin - Lenovo A820 na aliexpress.com

Firmy, które podałeś to kurierzy, a nie poczta. Paczka idzie szybko, ale jest niemal 100% pewne, że zostanie doliczony VAT.

Gdybyś zamawiał na stronie, którą podałem to wybieraj np China Air Post, HongKong Post, Singapure Post i tym podobne.
Tutaj już wszystko zależy od farta w centrali poczty w Polsce.

Pozdrawiam


RE: Zakup telefonu z chin - vat, jaka poczta, opinie o sklepach - Kondziozwykopu - 11-01-2015 18:59

@Gremquen: też mam a820 z chin, już od ponad roku Wink fajny telefonik, co nie? Big Grin

@kariolmax: też ostatnio zainteresowałem się Umi Zero i myślałem nawet żeby kupić a swoje Lenovo sprzedać, ale gdy zobaczyłem po ile dolar to się odrazu zniechęciłem, druga sprawa to dużo osób pisze że są problemy z systemem. Umi zapowiedziało że wyda poprawki które wyeliminują te błędy, ale nikt 100% pewności nie ma że tak będzie. Jeśli chodzi o wysyłke to tak jak kolega powiedział, jesli idzie kurierem to bardzo duża szansa na VAT, jeśli zwykłą pocztą to nigdy nie wiadomo, może ci się uda, a moze nie. A jeśli chodzi o ten sklep to pierwszy raz widze i prędzej zamawiałbym z pewniejszych źródeł, ale tu z tego co widze jest najtaniej, także sam musisz zdecydować.


RE: Zakup telefonu z chin - vat, jaka poczta, opinie o sklepach - kariolmax - 11-01-2015 19:06

(11-01-2015 18:59)Kondziozwykopu napisał(a):  @Gremquen: też mam a820 z chin, już od ponad roku Wink fajny telefonik, co nie? Big Grin

@kariolmax: też ostatnio zainteresowałem się Umi Zero i myślałem nawet żeby kupić a swoje Lenovo sprzedać, ale gdy zobaczyłem po ile dolar to się odrazu zniechęciłem, druga sprawa to dużo osób pisze że są problemy z systemem. Umi zapowiedziało że wyda poprawki które wyeliminują te błędy, ale nikt 100% pewności nie ma że tak będzie. Jeśli chodzi o wysyłke to tak jak kolega powiedział, jesli idzie kurierem to bardzo duża szansa na VAT, jeśli zwykłą pocztą to nigdy nie wiadomo, może ci się uda, a moze nie. A jeśli chodzi o ten sklep to pierwszy raz widze i prędzej zamawiałbym z pewniejszych źródeł, ale tu z tego co widze jest najtaniej, także sam musisz zdecydować.

Masz nieaktualne info - wczoraj wszystko naprawili Smile

@edit: Sklep jest niepewny, ale PayPal buyer protection tak - chodzi mi tylko o wysyłkę :/


RE: Zakup telefonu z chin - vat, jaka poczta, opinie o sklepach - Gremquen - 11-01-2015 21:48

@[Kondziozwykopu] - Fajny telefonik ;]
Miałem rok, ale sprzedałem, przetestowałem jeszczę Lumię 625, LG G2 Mini i zostałem przy Asus Zenfone 5 A501CG. 7 stówek w x-komie, procek Intela, 2GB ramu. Najlepsze cudo z tych wymienionych Wink


RE: Zakup telefonu z chin - vat, jaka poczta, opinie o sklepach - DzejkobPL - 11-01-2015 22:33

Posiadam rownież telefon z chin.

Coolpad F1 - polecam. Nie mogę mu złego słowa zarzucić. Smile

Zamawiaj NL postem, najmniejsze prawdopodobienstwo na Vat, chodz i tak jest to loterią.
Mi się udało i nie placilem podatku. Lol


• Wysłane z urządzenia mobilnego. •


RE: Zakup telefonu z chin - vat, jaka poczta, opinie o sklepach - true4 - 11-01-2015 22:56

hej powiem tyle ze tel otrzymasz na pewno
koszty oni naliczają przy zamówieniu bo masz cena + koszt wysylka + dodatkowe koszty
jedyny - to że nie zawsze jest menu pl nie raz jest tylko english i chinski


RE: Zakup telefonu z chin - vat, jaka poczta, opinie o sklepach - DzejkobPL - 12-01-2015 06:56

Tym minusem bym się nie przejmował.

Wystarczy instalacja jakiegos innego romu i mamy j. Polski. Smile


• Wysłane z urządzenia mobilnego. •


RE: Zakup telefonu z chin - vat, jaka poczta, opinie o sklepach - kariolmax - 12-01-2015 07:46

@up - Panowie, ja już wszystko posprawdzałem co do telefonu Lol Ma on dobrze przetłumaczony język polski, nawet MIUI już na niego nieoficjalnie wydali... Dużo czytałem o przebiegu zakupu z chin ale nadal brak mi praktyki dlatego o te rzeczy pytam. Co sądzicie o Singapore Post? (dużo aukcji wysyła właśnie tą pocztą na aliexpress)


RE: Zakup telefonu z chin - vat, jaka poczta, opinie o sklepach - aero2 - 12-01-2015 10:35

Też sobie myślałem kupić telefon w chinach, ale jak coś się w nim zepsuje to szukaj wiatru w polu.