Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak się z tego rozliczyć? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Jak się z tego rozliczyć? (/Temat-Jak-sie-z-tego-rozliczyc-105932)



Jak się z tego rozliczyć? - marioman333 - 10-01-2015 16:40

Cześć. W poprzednim roku zarobiłem niecałe 20tyś (w jakieś 5 miesięcy).
Tylko na subach i premium SMS. FireSub, HotCash, Eforsa, Freebiz, Leadmore. Chce się z tego rozliczyć. Jak mogę to zrobić? Przedtem o tym nie myślałem, a teraz chcę mieć czyste konto, bo dochody mam coraz większe. Podejrzewam, że to będzie 18% z tych 20tyś. Tak?

I jak z zarabianiem w tym roku? Można zarabiać przez cały rok i rozliczyć się tylko jeden raz na koniec roku?


RE: Jak się z tego rozliczyć? - marcel_kk - 10-01-2015 16:45

Użyj forumowej szukajki lub poczytaj ten temat:
http://zarabiam.com/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927?highlight=Podatki


RE: Jak się z tego rozliczyć? - marioman333 - 10-01-2015 16:59

Szukałem, czytałem dużo tematów. Głównie chodzi mi o to, czy jeśli rozliczę się na początku lutego, to czy to nie będzie za późno..


RE: Jak się z tego rozliczyć? - twardy - 10-01-2015 17:05

- do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym, prawidłowo wypełnione zeznanie podatkowe (formularze: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39) należy dostarczyć do urzędu skarbowego, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania podatnika;
- w tym terminie podatnik powinien również wpłacić należny podatek dochodowy, który wynika z rozliczenia rocznego


RE: Jak się z tego rozliczyć? - marioman333 - 10-01-2015 17:39

Czyli dobrze rozumiem, że mogę się z roku 2014 rozliczyć do końca kwietnia? Czyli te 3600zł (18% z 20k) mogę również zapłacić dopiero w kwietniu, tak?

I drugie pytanie. Jeśli w tym roku też bym chciał zarabiać tak samo - bez umowy. To mogę sobie normalnie zarabiać, nic nie muszę zgłaszać i dopiero na początku 2016 się rozliczyć tak samo?


RE: Jak się z tego rozliczyć? - twardy - 10-01-2015 17:50

Tak, musisz to zrobic do konca kwietnia, najlepiej szybciej i miec to z glowy. Co do drugiego pytania to pewnie tak, tylko pamietaj by trzymac dowody wplat, ze jak Cie wezwa to zebys mial jak sie z tego wytlumaczyc.


RE: Jak się z tego rozliczyć? - marioman333 - 10-01-2015 18:03

A jak wezmą, to wystarczy, że powiem, że się rozliczę pod koniec roku z tego i pokażę dowody zarobków?


Jak się z tego rozliczyć? - Artinesse - 28-02-2018 11:30

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktualny.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.