Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Reklamacja butów - parę pytań - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Reklamacja butów - parę pytań (/Temat-Reklamacja-butow-pare-pytan-105927)



Reklamacja butów - parę pytań - mikolaj90 - 10-01-2015 15:57

Witajcie. Kupiłem we wrześniu 2013 roku buty w sklepie butyjana.pl i dziś w tyle butów oderwała się skóra. Jak wiadomo teraz każdy jak odsyła buty to dostaje je nienaprawione z odpowiedzią, że to konsument uszkodził obuwie i nie zostaną one naprawione lub wymienione na nowe bo możemy to wybrać lub jeszcze żądać o zwrot gotówki. Jak uważacie, czy mam szansę na zwrot gotówki za buty ? Gwarancję mam do września tego roku.

I mam jeszcze pytanie bo znowu zmieniły się jakieś przepisy a chodzi mi oto: http://www.butyjana.pl/gwarancja.html

Kupiłem je w 2013 zatem powinienem wybrać opcję "Regulamin dla umów zawartych przed 25 XII 2014" ? Pozdro


RE: Reklamacja butów - parę pytań - matimus - 10-01-2015 16:10

Tak regulamin przed 25 XII 2014 .Kupuj w 50 style , wymieniają z byle powodu Smile Nie ma problemów z nimi.
Zadzwoń do nich.


RE: Reklamacja butów - parę pytań - mikolaj90 - 10-01-2015 16:31

Kupowałeś coś juz w 50style i wymieniali bez problemu ? Bo nawet wczoraj w wiadomościach mówili o tych gwarancjach/reklamacjach, że wszystko jest zwalane na konsumenta...


RE: Reklamacja butów - parę pytań - matimus - 10-01-2015 16:38

(10-01-2015 16:31)mikolaj90 napisał(a):  Kupowałeś coś juz w 50style i wymieniali bez problemu ? Bo nawet wczoraj w wiadomościach mówili o tych gwarancjach/reklamacjach, że wszystko jest zwalane na konsumenta...

Mój kolega miał adasie za 220 zł czerwone coś al'a new balance.
Poszedł, za kilka dni telefon że reklamacja przyjęta - poszły na łączeniu po miesiącu.
Jego siostra te same buty tylko że różowe i ten sam defekt - uznali i wymienili bez problemu Smile


RE: Reklamacja butów - parę pytań - marcel_kk - 10-01-2015 16:56

Dzisiaj zareklamowałem buty kupione w fizycznym CCC,
po niecałym miesiącu zaczęły pękać od góry na zgięciu.
Ekspedientka przyjęła, wypełniła odpowiedni formularz i
czas oczekiwania na odpowiedz 14 dni.
Zobaczymy jak to u nich będzie wyglądało.


RE: Reklamacja butów - parę pytań - matimus - 10-01-2015 17:07

(10-01-2015 16:56)marcel_kk napisał(a):  Dzisiaj zareklamowałem buty kupione w fizycznym CCC,
po niecałym miesiącu zaczęły pękać od góry na zgięciu.
Ekspedientka przyjęła, wypełniła odpowiedni formularz i
czas oczekiwania na odpowiedz 14 dni.
Zobaczymy jak to u nich będzie wyglądało.

Słyszałem od wielu ludzi że w CCC kombinują jak się tylko da i wielu nie uznają ,ale trzymam kciuki Smile


RE: Reklamacja butów - parę pytań - Lontek - 10-01-2015 17:09

Mi też w TK Maxxie odrzucili reklamację, a dziury w dwóch butach, że nie da się chodzić. Nawet nie chce mi się tam jechać, bo i tak w butach z dziurami chodzić nie będę.


RE: Reklamacja butów - parę pytań - twardy - 10-01-2015 17:21

Uwazaj na pytania typu 'jak pan dbal o buty', 'do czego je pan uzywal'. Powiesz, ze np prales czy cos i juz mozesz sie pozegnac z pozytywna reklamacja. Ja mialem problem z adasami ze sklepu w galerii, zaczely pekac z boku przy palcach. Pierwszy raz w zyciu mi w butach w takim miejscu material zaczal pekac. Buty do reklamacji...i co? Reklamacja odrzucona z jakichs tam smiesznych powodow, ze niby zla eksploatacja obuwia, ze buty po prostu sie psuja po jakims czasie hyh. Poszedlem do szewca, szewc ich reklamacje wysmial, powiedzial, ze czesto tak robia. Wzial 30zł, buta posklejal i wyglada jak nowy Wink


RE: Reklamacja butów - parę pytań - mikolaj90 - 10-01-2015 20:18

Czyli widzę, że nie tylko mnie tak kantują na tych butach... Ja już kiedyś założyłem podobny temat i pewien sklep odrzucił reklamację bo jak napisali źle je wiązałem, źle stawiałem stopę i za bardzo je przemoczyłem Big Grin