Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Serwis z filmami online - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Serwis z filmami online (/Temat-Serwis-z-filmami-online-10583)



Serwis z filmami online - Razer - 20-07-2010 14:24

No więc co tu dużo nawijać - czy serwisy z filmami online są legalne?

Chciałbym poznać stronę prawną filmów na megavideo jak i filmów trzymanych na swoim serwerze. Gdzieś słyszałem, że na zamkniętych serwery FTP (czyt. nie dla anonimowych) można umieszczać co się chce (taki trick ostatnio zrobiło forum DVDFanatic.org, na którym jestem modem). A więc mogę umieścić na moim serwerze film, dodać na stronkę player, zrobić jakieś konta premium, aby materiały na serwie nie były zawarte dla każdego? Na razie pytam z czystej ciekawości i czysto teoretycznie, choć jakiś projekt kreuje mi się we łbie. Zapewne wtedy trzeba by było mieć np. filmy DVD ze zgodą na rozpowszechnienie je? Tyndyk mam nadzieję, że dostanę zabójczo profesjonalną odp. Wink


RE: Serwis z filmami online - tyndyk23 - 20-07-2010 16:34

Siema Razer dostaniesz super odpowiedź ale dopiero w późnych godzinach wieczornychSmile Teraz jestem zawalony zaległymi sprawami i nie mam za dużo czasu, a temat wymaga dłuższej odpowiedzi. Proszę o minimum cierpliwości.


RE: Serwis z filmami online - Razer - 20-07-2010 16:45

Spoko, w takim razie ja przygotuje się na istny atak Naszymi kochanymi paragrafami prawnymi :> Pozdro


RE: Serwis z filmami online - tyndyk23 - 21-07-2010 15:29

Daj mi jeszcze parę dni jestem naprawdę zawalony robotą.Smile obiecuję że wyczerpująco napiszę odpowiedź na Twoje pytanieSmile


RE: Serwis z filmami online - tyndyk23 - 02-08-2010 15:42

Hej, powróciłem i już mogę pomóc. Sprawa nie wygląda tak różowo jak się każdemu wydaje.

Dobrze zauważyłeś że trzeba mieć zgodne na rozpowszechnianie- co w rzeczywistości jest nie możliwe do uzyskania. Takie umowy dystrybucji - zazwyczaj polegające na udzielanie licencji na rozpowszechnianie takich filmów są bardzo drogie. Czasami można się dogadać i wynegocjować procent od wejść na stronkę itd. Wątek niedawno poruszany, z zamieszczaniem na stronce jakiś filmów muzyki itd , nie rozwiązuję się poprzez dodanie klauzuli o treści że Admini nie ponoszą odpowiedzialności / ewentualnie właściciel serwisu za treści zamieszczane przez użytkowników na stornie.

Możesz sobie założyć taką stronkę, jednak musisz liczyć się z możliwością popełnienia przestępstwa określonego w ustawie o prawach autorskich i prawach pokrewnych (" zobacz sobie dział przepisy karne ). Można jedynie w reguilaminie zamieścić takie klauzule w których przy rejstracjii userzy oświadczają że mają zgodne na rozpowszechnianie danego filmu lub posiadają oryginał i jedynie udostępniają je na 48 h.

Reasumując takie serwisy nie są nielegalne. Po polsku takie trochę nielegalne.


RE: Serwis z filmami online - Razer - 02-08-2010 20:19

Rozumiem...

A i jeszcze jedno: "Można jedynie w reguilaminie zamieścić takie klauzule w których przy rejstracjii userzy oświadczają że mają zgodne na rozpowszechnianie danego filmu lub posiadają oryginał i jedynie udostępniają je na 48 h." jeśli to ja bym wgrywał te pliki, rozumiem, iż muszę dodać coś w stylu tej klazuli?


RE: Serwis z filmami online - tyndyk23 - 02-08-2010 21:32

Tak dokładnie, jest to jedynie jakieś małe zabezpieczenie dla Ciebie.


RE: Serwis z filmami online - DeI - 30-08-2013 19:45

A jeśli udostępnimy na stronie z Filamami online. Film bądź materiał nie wydany w Polsce. Czy wtedy czekają nas przykre konsekwencje?